Besilik hayvan ithalatı durduruldu

Kırmızı etten sonra besilik hayvan ithalatı da durduruldu. Hayvancılık Genel Müdürlüğü 25 Aralık'tan itibaren besilik hayvan ithalatı için kontrol belgesinin verilmeyeceğini duyurdu.

Besilik hayvan ithalatı durduruldu
banner200

Kırmızı ette yaşanan sıkıntıları çözmek içim Tarım ve Orman Bakanlığı besilik ithalatını durdurdu. Hayvancılık Genel Müdürlüğünün talimatıyla 25 Aralık'tan itibaren besilik hayvan ithalatı için kontrol belgesinin verilmeyeceği duyuruldu.

ÜLKE HAYVANCILIĞI BÜYÜK ZARAR GÖRÜYOR

Sektör temsilcileri besilik hayvan ithalatının durdurulmasını olumlu karşıladıklarını belirttiler. Karkas kesim fiyatlarının artan yem ve diğer girdi maliyetlerine rağmen 24 ile 25 lirada seyretmesinin ülke hayvancılığına büyük zarar verdiğine dikkat çeken sektör temsilcileri, “Tarım ve Orman Bakanlığının aldığı kararla besilik ithalatının durdurması sektörde yaşanan sorunlara bir nebze çözüm olacaktır. Bakanlıktan üreticinin önünü görecek politikaları hayata geçirmesini bekliyoruz" değerlendirmesinde bulundular.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sürunmeyi
Sürunmeyi - 3 yıl Önce

Alışmıştık nasıl olsa üreticiler olarak alın teri ile geçinmek için çaba sarf eden sizin tabirinizle milli tarimcilar olarak, sayın yönetenler dikkat ediniz lütfen yandaşlarıniz size bu konuda çok kızar çünkü aç gözlü insanlar doymazlar . bizler zaten alıştık bu ülkenin üreticisi olarak ayaklar altında sürunmeyi

- 3 yıl Önce

günaydın

- 3 yıl Önce

Gelen geldi zaten cifci zor duruma dustu dursada batan yipranan insanlar ne olcak

Hadi iyisiniz
Hadi iyisiniz - 3 yıl Önce

Kırmızı et ithalatı Seçimden sonra başlar.. Besi yemi 75 tl

banner151

banner251