Besilik hayvan ithalatı durduruldu

Tarım ve Orman Bakanlığı, üreticiden gelen tepki ve ithalatla ilgili yeni düzenleme çalışmasından dolayı besilik hayvan ithalatının durdurulduğunu duyurdu. 

Besilik hayvan ithalatı durduruldu
banner282

Hayvancılık Genel Müdürlüğü yayınladığı Basın Duyurusunda, “Besilik sığır ithalatı uygulama talimatı ve teknik şartnamesinde düzenleme çalışmaları yapılacağından 26.10.2019 tarihinden itibaren başvuru kabul edilmeyecektir” denildi. Besilik hayvan ithalatının durdurulması içeride hayvan fiyatları ile karkas kesim fiyatlarının üretici lehine olumlu yansıması bekleniyor. 

2018 YILINDA 1 MİLYON 200 BİN BAŞ BESİLİK HAYVAN İTHAL EDİLEREK REKOR KIRILDI

Türkiye, 2018 yılında 1 milyon 200 bin baş besilik hayvan ithal ederek rekor kırarken, 2019 yılında da 400 bin civarında besilik hayvan ithalatı yaptı. 2018’de yapılan rekor ithalat ve yaşanan ekonomik krizden dolayı ete olan talebin düşmesi ülke hayvancılığını büyük bir krizin içine sürüklemişti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2021, 20:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
İthalatçı
İthalatçı - 3 yıl Önce

yazıklar olsun bu ülkenin milli üreticileri kan ağlıyor bittik tükendik banka ve tarım kredi kooperatifleri faizleri altında resmen çöktük ülkeye ucuz et yedirmek bahanesiyle ve üç beş kişiyi zengin etmek adına bu ülkenin milli üreticilerini bilerek ve görerek resmen batağın içine sapladınız nasıl olsa alıştık devam edecektiniz İTHALATI

Köylü
Köylü @İthalatçı - 3 yıl Önce

Köylü bittikten sonra ithalata devam etseniz bir şey olmaz ama cebini dolduranlar razı olmaz siz köylüyü çiftçiyi düşünmüyorsunuz zenginlerin adamısınız.

HÜSNÜ ZAN
HÜSNÜ ZAN - 3 yıl Önce

“DUYDA İNANMA” DEDİKLERİ BU OLSA GEREK... LÜPÇÜ BÜROKRAT, HARAMZADE TÜCCAR VE NAMUS FUKARASI POLİTİKACIDAN OLUŞAN ŞEYTAN ÜÇGENİ, BU HAYVAN İTHALATINDAN KOLAYCA MALI GÖTÜRMEYE ÖYLE ALIŞTILARKİ, KESİNLİKLE VAZGEÇMEZLER, İTHALATIN DURDURULMASINA İZİN VERMEZLER... BU YILIN EN ÇOK SATAN ROMANI: “HIRSIZ KEDİLER DAMDAN İNMİYOR”... MUTLAKA BU ROMANI OKUYUN, OKUYAMAZSANIZ ETRAFINIZDA DÖNEN DOLAPLARI DİKKATLİCE SEYREDİN BARİ...

Ali dali
Ali dali - 3 yıl Önce

Beşi danası alacak keriz kalmadı çünki alanlar besleyip büyüttüğü hayvanı kestiremiyor ennnn büyük sorun pahalı yem

Abdullah HAN
Abdullah HAN - 3 yıl Önce

Tabii zenginler ucuza hayvanını aldı tamamladı şimdide ithalatı durdurun iyice lort olsunkar

İthalatın Durdurulması Yeterli Değil
İthalatın Durdurulması Yeterli Değil - 3 yıl Önce

İç tüketim azaldığı için içerde arz fazlası şuan var. Acilen ihracat yapılmalı yoksa üreticilerin ayakta durması zor. Düşünün 10 aylık bir buzağı 2 bin liraya satılıyor. Bir ton yulaf olmuş Bin Lira nasıl olacak bu iş.

Muhammed sert
Muhammed sert - 3 yıl Önce

Köydekileri çok memnun ediyosunuz ya gençleri yönlendiriyon

Ahmet kuş
Ahmet kuş - 3 yıl Önce

NE güzel

Özgür Özgen
Özgür Özgen - 3 yıl Önce

26.10.2019 son gün nekadar baş vuru oldu acaba


banner151