Besicilere müjde! ESK kesimlere başlıyor!

Hayvancılık sektöründe aylardır süregelen kriz nihayet çözüldü. Et ve Süt Kurumu, kesimlere yeniden başlıyor. Kesim fiyatlarına da 2 lira artış yapıldı. 

Besicilere müjde! ESK kesimlere başlıyor!
banner200
banner217

Besicilerin aylardır verdiği mücadelede nihayet bir sonuç alındı. Et ve Süt Kurumu kesimlere Pazartesi’den itibaren başlayacağını açıkladı. Kesim fiyatlarına da 2 lira artış yapıldı. Buna göre büyükbaş yerli hayvan 32 liradan, ithal hayvan ise 31 liradan kesilecek. ESK, ödemeleri besicilere peşin olarak yapacak.

Hayvancılıkta plansız ithalat krizi büyüyor! başlığı ile yaptığımız haberde sektörde yaşanan gelişmelere dikkat çekmiştik. ESK'nın kesimlere yineden başlatması üreticiye biraz olsun nefes aldıracak. 

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gokce
Gokce - 1 yıl Önce

Sayin bakan. Tutun ve alkol dairesinde bilhassa alkol dairesinde aylardir bekletilen dosyalar neyin karsiliginda imzalaniyor once firmalari magdur edip sonra imzalaniyor nedenini arastirdinizmi tabii sizin bakanlikla alakaniz olmadigi icin hic birseyden haberiniz yok

Taşköprülü
Taşköprülü - 1 yıl Önce

Fiyatı çok artırmışlar ya bunların hepsi menfaat peşinde utanın be bunlar hayvan beslemiyorlarki ne olacak bunlar hayvan değil insan besliyorlar çünkü dışarıdan getirilen hayvanlarda rant var birde besicilere müjde yazmışlar utanın bu tmamen besiçiyle dalga geçmek ama bunun sonucunu görecekler yazıklar olsunböyle yönetime

banner151

banner251