Besici traktörüyle Ankara’ya gelmek için gün sayıyor

Süt üreticisi ve besicinin sesini duyurmak için 16 Ekim Dünya Gıda Gününde traktörüyle Ankara’ya gelmeye hazırlanan Kahramanmaraşlı besici Yakup Konan, üreticinin ayakta durabilmesi için süt fiyatlarının 3 lira karkas kesim fiyatının ise 40 lira olması gerektiğini kaydetti. Ankara'dan üreticinin sorunlarına çözüm olacak bir sonuç alınamaması durumunda üretim kısıtlamasına gidebileceklerini söyledi.

Besici traktörüyle Ankara’ya gelmek için gün sayıyor
banner200

Süt üreticisi ve besicinin sesini duyurmak için 16 Ekim Dünya Gıda Gününde traktörüyle Ankara’ya gelmeye hazırlanan Kahramanmaraşlı besici Yakup Konan, üreticiyi yok ederek enflasyonla mücadelenin olamayacağını kaydetti. 
Yakup Konan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, sektörde büyük bir sıkıntı bulunduğunu ve bunu çözebilmek amacıyla kendi insiyatifi ile 14 Ekim’de traktörüyle Ankara’ya yola çıkacağını belirtti. 16 Ekim’de Ankara’da olmayı planladığını dile getiren Konan, üreticinin ayakta kalabilmesi için süt fiyatının 3 lira, karkas kesim fiyatının ise 40 lira olması gerektiğini belirtti. Ankara’dan bir sonuç alınamaması durumunda üretim kısıtlaması yapmak durumunda kalabileceklerini dile getiren Konan, “Ya yem fiyatları düşecek ya da işletmelere kilit vuracağız. Üreticiyi yok ederek enflasyonla mücadele olmaz” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 20:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 12 ay Önce

Bizim bu sessiz cigligimuzi duyan olurmü acep mazlumun ahı çıkar kimsenin hakkı kimsede kalmadı bu dünyada alinterimix helal olmaz aglayanin mali gulene hayır getirmedi çalışıyoruz üretiyoruz oyleise hakkımızı alalım hani 1litre sütle 1.5 kilo yem paritesi nerede 105tl.yediveren emekyem yapın hesabı verin hakkımızı bu hesaba göre 3tl.ve üzeri olmalı köylerde insan kalmadı genç hiç kalmadı insanlar yaşadıkları yerde karnı doysunki yerlerinde kalsınlar ....

Günay ay
Günay ay - 12 ay Önce

Bence 81 il aynı tepkiyi vermeliki bakan beyin aklı kafasına gelir.

ismail
ismail - 12 ay Önce

81 ildegil ilçeleri mahalleleri sokoklara varasıya kadar birlikte olarak haydi angaraya haykop üreticibirlikleri süt kop ları öncülük yapın yakın buateşi çumhurbaşkanının dediği gibi kendi göbeğinizi kendimiz keselim biz sustukça kimse bizim ne zorşekilde üretmeye çalıştığımızı bilemez biz sustukça kimse bizi duymaz gün hakkımızı savunma günüdür gün birlikte olma günüdür

banner151

banner251