Belediyeler sebze ve meyve satışı yapacak

Gıda fiyatlarında yaşanan artışın ardından iktidar çalışma başlattı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, belediyelerin sebze meyve satışına haftaya başlayacağına söyledi.

Belediyeler sebze ve meyve satışı yapacak
banner282

İstanbul İhracatçılar Çalıştayı'nda konuşan Albayrak, "Tüm yaşanan süreçlerde fırsatçılıkla hareket eden birilerine, milletimizin cebindeki parasını pul etmesine, sofrasına el uzatmasına izin vermeyeceğiz. Belediyelerimizle birlikte kaynağından sebze ve meyveleri alarak büyük şehirlerimizde maliyetine vatandaşlarımıza sunacağımız adımları önümüzdeki haftaya görmeye başlayacağız" diye konuştu.

FIRSATÇILARLA MÜCADELE EDİLECEK

Albayrak, yaptıkları araştırmalara göre fırsatçıların seçim gündemini de fırsata çevirmek için çalıştığını savunarak, "Sivri biber, domates, patlıcan... Bu ay sivri biber ne oldu? İhracatçımız bunu mu konuşacak? Türkiye bunu mu konuşacak? Biri oradan stokluyor, biri bilmem ne yapıyor. Kimse kusura bakmasın. Bu fırsatçılık 82 milyonun cebine kastediyorsa kabul edilebilir bir şey değil. Son gelen bilgiler çok enteresan şeylerin döndüğünü gösteriyor. Bununla ilgili en ağır adımlar atılacak. Kimsenin şüphesi olmasın. Devletin olduğu bir ortamda hiçbir sorunun çözümsüz olmadığını vatandaşımız kısa sürede görecek" diye konuştu.

DÖNÜŞÜN SÜRECİ ÜZERİNDE ANONS YAPILACAK

Albayrak, Hal Yasası'yla birlikte tarladan sofraya tüm bu süreçlerin altyapısını güçlendirecek profesyonel bir dönüşüm sürecinin çok yakında devreye alınacağına işaret ederek, bu hafta seracılıkla ilgili yeni yatırım ve dönüşüm süreciyle alakalı bir anons yapılacağını anlattı.

RESME BAKTIĞIMIZDA İNANILMAZ CAZİP

Albayrak, modern seracılık altyapısının dönüşümüne dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Seracılık kapasitesinin yüzde 90'ından fazlası ibtidai. 'İki rüzgar esti, yıkıldı' yok. Yüksek kapasite ve verimlilik sağlayacak bir paketi Ziraat Bankası yarın Antalya'da açıklayacak. Resme baktığımda inanılmaz cazip. Nisan, mayıstan itibaren iklim koşullarıyla hızlı yatırıma geçilebilecek bir alan. Müthiş bir dönüşümü çok hızlı bir sürede başlatacağız. Tarımsal üretimi artırabilmek ve özellikle kış aylarında oluşan fiyat artışlarının önüne geçebilmek amacıyla... Çünkü biz ağırlıklı kış aylarında bu manipülasyonları görüyoruz. Sözde 2 fırtına, rüzgar esti. 2 bin dönüm sera etkilenmiş. Antalyanın kapasitesi 50 bin dönüm. Türkiye'de binde 8 etkilenmiş. Birileri kıyameti koparıyor. Bu tip olayların da önüne geçebilmek amacıyla güçlü bir plan ve program içerisinde destekleyecek bu paketi açıklayacağız."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Enisteeeee
Enisteeeee - 3 yıl Önce

Uretim olmadigi surece girdi maliyetleri dusmeden mazot gubre elektirik almis basini gitmis sonra sen cik araci var komisyoncu var diye bagir maliyet yuksek enistee bey cifciyim inan gubre alamiyoz mazotu bidonla zor aliyoz destek diyonuz inanin maliyetler ucuz olsun destege gerek yokk enistee

Eniste
Eniste - 3 yıl Önce

Tasima suyla degirmen donmez enisteee

- 3 yıl Önce

Günü kurtarma. Bunlar hep gün odaklı. Geleceğe odaklanın eyyyy akepe

- 3 yıl Önce

Nihayet fark ettiniz

Özellestirme?
Özellestirme? - 3 yıl Önce

Buda kamulaştırma mi oluyor ki hani herşeyin en iyisini ozel sektor yapardi? belediyelerin işi yok herhal iş buluyor eniştem. Günü birlik çözüm üreterek geldik bu duruma bence siz bence ona buna değil nasıl üretiriz ona yoğunlasin. Ama zor...

nedenler niçinler
nedenler niçinler - 3 yıl Önce

gecmis tarihte yeni osmanlılar genç osmanlılar yani jön türkler meşrutiyet ve cumhuriyeti kurudular
yenilikçiler de devam ettirmekte ülkemizin Aydinlari