Bekir Pakdemirli bir yıl süre verdi: Sorunlar devam ederse ekip arkadaşlarımı gözden geçiririm

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, iki büyük bakanlığın bir araya gelmesinden dolayı bu yıl Bakanlıkta bazın sorunların yaşandığını ancak gelecek yıl da bu sorunların devam etmesi durumunda ekipteki arkadaşlarının çalışma şartlarını gözden geçireceğini söyledi.

banner255
Bekir Pakdemirli bir yıl süre verdi: Sorunlar devam ederse ekip arkadaşlarımı gözden geçiririm
banner200

Bakan Pakdemirli, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bakanlığının bütçesi üzerindeki görüşmelerde milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Milletvekillerinin Sayıştay raporlarına yönelik eleştirileri üzerine Pakdemirli, Tarım ve Orman Bakanlığı gibi çok büyük bir teşkilatta geçiş döneminde problemlerin olabileceğini söyledi.

Bu problemlerin gelecek yıl da bu seviyede olmasının kabul edilemez olduğunu belirterek, "Bu problemler bu seviyede olursa ekipteki genel müdür arkadaşlarımla çalışma şartlarını gözden geçiririm. Şu an geçiş dönemi, iki büyük bakanlık bir araya geldiği için bazı yerlerde eksiklikler olabilir ama genel müdür ve birim başkanı arkadaşlarım eksiklikleri tamamlamak durumunda." ifadesini kullandı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 17:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
HÜSNÜ ZAN
HÜSNÜ ZAN - 2 yıl Önce

YAHU, MEMLEKETİN TARIMINA KÖKÜNE KADAR GEÇİRDİKTEN SONRA EKİBİ GÖZDEN GEÇİRMENİN NE KIYMETİ HARBİYESİ KALIR BAKKAN BEY HAZRETLERİ??

Misafir
Misafir @HÜSNÜ ZAN - 2 yıl Önce

Senin de bilmediğin bir şey yok hazret. Harcanıyorsun valla

İlçe Müdürü
İlçe Müdürü @HÜSNÜ ZAN - 2 yıl Önce

Personel Genel Müdürlüğündeki değiştir. Taşra teşkilatları torpilli vekil müdürlerle doldu. Sınavla atanmış bütün müdürlere istifa ettiriyorlar.

Ziraat mühendisi
Ziraat mühendisi - 2 yıl Önce

Tarım Bakanı bir yıllık görev süresinde başarılı bir profil çizdi, sorunları çözmek için gayret ve çaba içerisinde. Ekibinde liyakatı ön planda tutarsa başarı kaçınılmaz olacaktır. Tarımın sorunları doğru politikalarla kısa sürede çözülecektir.

Ziraat mühendisi
Ziraat mühendisi @Ziraat mühendisi - 2 yıl Önce

YAĞCI ZAN@
Tarım bakanının biraz daha zamana ihtiyaç var demenin neresi yağcılık oluyor? Edebinle yorumları eleştir, suçlamada bulunma kimse senin gibi düşünmek zorunda değil. Anlaşılan zamanında çok yağ yakmışsın kötü söz sahibine aittir. Bu kadar laf sana yeter

YAĞCI ZAN
YAĞCI ZAN @Ziraat mühendisi - 2 yıl Önce

BU YAĞ AZ GELİR, BİRAZ DA KUYRUK YAĞINDAN KOYUP BAKANI YAĞLAYIN..

Toprak
Toprak - 2 yıl Önce

Bölge müdürlükleri kapatılsın il tarım müdürlükleri altında doğa koruma şubesi ve milli park olan yerlerde il tarım müdürlüğüne bağlı milli park müdürlüğü şeklinde ihdas edilsin.İşin daha detayı ise aslında şöyle olmalı; gıda kontrol genel müdürlüğü,hayvancılık ve bitkisel üretim genel müdürlükleri kapatıp bağlı kuruluş olarak veteriner işleri genel müdürlüğü ve ziraat işleri genel müdürlüğü ihdas edilsin.gıda denetimleri sağlık bakanlığına devredilmeli.Merkez birimlerde strateji geliştirme başkanlığı altında toplanarak tarım reformu,şeker dairesi,tütünalkol dairesi,doğa koruma ve milli parklar dairesi,su yönetimi dairesi,tarımsal araştırma dairesi enstitüler doğrudan strateji başkanlığına bağlı olmalı.

Ah bakan vah bakan
Ah bakan vah bakan - 2 yıl Önce

Bakana biri söylesin bir yıl daha beklerse Fahrettin poyraz seni yer diye

İlçelerden başlayın
İlçelerden başlayın - 2 yıl Önce

Sayın bakanım temizliğe evin ortasından başlanırsa bir köşeye varana kadar pislik her yere yayılır..temizliğe bir köşeden başlayınızki diğer köşeye ulaşana kadar her yer tertemiz olur..ilk önce ilçelerden şu koltuk aşkı olan ama ilçeyede çiftçiyede bir gram faydası olmayan ilçe tarımı babalarından miras kaldı sanan ilçe tarım müdürlerinden başlayın..yalakaları, zenginleri ve siyasetçileri tutan müdürleri değil adalet liyakat ve vatanı için çalışan müdürler oturtun..bu devleti nasıl soyacağım diye bin takla atan ilçe müdürleri bunu yaparsa yukarıda kim bilir neler oluyordur..!!!!

İLÇE MÜDÜRÜ
İLÇE MÜDÜRÜ @İlçelerden başlayın - 2 yıl Önce

bir ilçe müdürü olarak size katıldığımı belirtmek isterim. ben ve benim gibi sınavla atanmış bir avuç sayıdaki ilçe müdürlerini hariç tutmanızı rica ediyorum. Lakin dediğiniz vekaleten müdürlük yapan ilçe müdürleri siyasilere hizmetkarlık yapan yalakalardır. bunun mümessibi personel genel müdürlüğüdür. Torpilli atamaları yapanlardır. asil müdürlere istifa baskısı yapıp istifa ettirenlerdir. ben de en az sizin kadar rahatsızım bu kişilerle aynı ünvanı taşımaktan... LİKAYAT VE EHLİYETİN ÇÖPE ATILDIĞI BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ NE YAZIK KI...

Ayhan Çelik
Ayhan Çelik - 2 yıl Önce

Ya yeminle çiftçiler kan kösüyor hayvan canlı para etmiyor yem.saman alıp başını gidiyor biz neyapalım bilmiyoruz

Cihan
Cihan - 2 yıl Önce

Sayın bakan itale devam artık cifcide ital edin olsun bitsin ne kaldı ki bu gidişle zaten Ziraat Bankası çiftçinin elinden alacak tarlasını siz rahatsız olmayın koltunuzda ?

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Seneye de mi milletin başına bela. ...


banner151

banner251