Bekir Pakdemirli Abant Tabiat Parkında doğa yürüyüşü yaptı!

Abant Gölü Tabiat Parkı’nı ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de, bir aylıkken bulunan ve şuan 2 aylık olan yavru ayıyı biberonla besledi. Pakdemirli, doğada hayvanlarla birlikte olmanın çok güzel olduğunu dile getirdi.

banner255
Bekir Pakdemirli Abant Tabiat Parkında doğa yürüyüşü yaptı!
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, yaban hayvanlarını izlemeye devam ediyor.

Doğal alanlarda yürütülen yaban hayatı izleme çalışmaları ülkemizin sahip olduğu yaban hayvanı çeşitliliği düşünüldüğünde, bu çeşitliliğinin korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması açısından da büyük önem taşıyor. Kimi zamansa yaban hayatı izlem çalışmaları sırasında belgeselleri aratmayan görüntüler kaydediliyor. 

Geçtiğimiz günlerde Gümüşhane’de kameralara yansıyan anne ayı ve yavrularının kar eğlencesi de adeta belgesel tadında. Doğal ortamlarında anneleriyle birlikte karın keyfini çıkaran ayılar yüzleri gülümsetti. DKMP ekiplerinin kayıt altına aldığı görüntü biyolojik çeşitliliğimizin ne derece zengin olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

BAKAN PAKDEMİRLİ, YAVRU AYIYI ELİYLE BESLEDİ

Abant Gölü Tabiat Parkı’nı ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli de, bir aylıkken bulunan ve şuan 2 aylık olan yavru ayıyı biberonla besledi. 

Yavru ayının bakımının yapılması için Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine teslim edileceğini belirten Pakdemirli, “Doğa Koruma ve Parklar Milli Parklar personellerimiz bu yavruyu İzmit’te arazide bulmuşlar. Ne yazık ki annesini kaybetmiş. Annesinin yerini tutamayız ama bir şekilde hayatını devam ettirebilmesi için beslenmesi gerekiyor; sağ olsun arkadaşlar bu konuda çok büyük gayretler gösteriyorlar.” dedi.

ENDEMİK TÜR OLAN “ABANT ALASI” ALABALIĞI GÖLLE BULUŞTU

Yaralı halde bulunan ve tedavisi tamamlanan Alaca baykuşu doğal yaşam alanına bırakan Pakdemirli, endemik tür olan ve dünyada sadece Abant Gölü’nde yaşayan 300 adet Abant Alası alabalığı yavrusu ile biri dişi üç adet yeşilbaş ördeğini de göle bıraktı.

Doğada hayvanlarla birlikte olmanın çok güzel olduğunu dile getiren Pakdemirli, bakanlığın görevlerinden birinin de doğal yaşam alanlarını geliştirmek ve korumak olduğunu belirterek, bu konuda Doğa Koruma ve Milli Parklar personelinin sevgi ve özveriyle çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Bakan Pakdemirli, Abant Tabiat Parkında doğa yürüyüşü de yaptı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 21:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlçe Müdürü
İlçe Müdürü - 1 yıl Önce

Personel Genel Müdürlüğüne de bir yürüyüş yapsanız. Orası personel düşmanı meslek dışı adamlarla dolu. Belki görünce yıllardır ense yapanlara bir temizlik yapar, orayı mühendis ve veterinerlerden kurulu yeni bir yapıya kavuşturursunuz.

Arif Topaloğlu
Arif Topaloğlu - 1 yıl Önce

Aman sayın bakan tarıma el attınız çiftçiyi perişan ettiniz,lütfen doğa hayvanları ile bir karar almayın onlarda canından olur.

BAKAN BAKAN BAKSANA...
BAKAN BAKAN BAKSANA... @Arif Topaloğlu - 1 yıl Önce

BU BAKANA DA BİR BAKAN LAZIM... BAKAN BAKANI.. ÇİFTÇİMİZİN KIÇI TUTMAZ OLDU..

Dost
Dost - 1 yıl Önce

Sayin tarim bakani birazda besiciyi besleseniz olmazmi her destek var bi tek buzagi destegi yok neden

Çiftçi
Çiftçi - 1 yıl Önce

Çiftçiye faydası olmayan yukarılardan emir alıpta birşeyler yapıyormuş gibi hareket eden tarım bakanından daha ne bekliyoruz ki.Avrupadan ne eti belli olmayan şoklanmış etleri getirip stok yapmayın heryer kesime gidecek hayvan dolu diyen ama gerçekte şu son 10 yılda çıftciyle köylüyle oyun oynayıp köylüyü hayvan bakmaktan uzaklaştıran tarım ve orman bakanlığından daha ne bekliyoruz.

banner151

banner251