Barış Saylak: Eleştirileri göğüslemeye hazırım

Orman yangınlarının ardından tartışmaların odağında bulunan Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, eleştirilere yanıt verdi. Eleştirileri göğüslemeye hazır olduğunu belirten Saylak, "İki gündür yemediğim küfür kalmadı; AK Parti'den aday olma tercihi gösteren Barış Saylak'ı eleştirebilirsiniz ama böyle bir linci hak ettiğimi düşünmüyorum" dedi.

Barış Saylak: Eleştirileri göğüslemeye hazırım
banner200

Habertürk TV'ye açıklamada bulunan Saylak, "Eleştirileri göğüslemeye hazırım. Halk TV ile başlayan süreçte üç gündür linç yiyorum. Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü olarak görevim kırsal mahallelerde büyük ve küçük baş hayvanların tahliyesi ve tedavisi, yem ve su ihtiyaçlarının gerçekleştirilmesi, kriz merkezlerinde getirilen gıdaların denetlenmesi ve elinde tırmığı, hortumu olan personelin, orman bölge müdürlüğü ekiplerine yardımcı olmaktan öte bir sorumluluğum yok" diye konuştu.

BU TOPRAKLARIN ÇOCUĞUYUM

Kendisinin hedef gösterildiğine işaret eden Saylak, "Ben Muğlalıyım, 55 yaşındayım, bu topraklarda doğdum. Sosyal medyada adeta birilerinin hedef göstermesiyle linç ediliyorum. Yarın başıma bir şey gelse, hiç dahlim olmadığı bir konuda... Daha 2 gün önce Sözcü gazetesi muhabiri Yaşar Anter benim nasıl bir ateş içinde kaldığıma şahittir" şeklinde konuştu.

LİNCİ HAK ETMİYORUM

Saylak, şunları kaydetti: “Geçen perşembe gününden bu yana evime uğramıyorum. Biraz vicdanlara seslenmek istiyorum. AK Parti öfkesi veya bazı tepkilerle... Vatandaşlarım nasıl çalıştığımı görüyor. Bir cehennemi yaşıyoruz. Vicdanlarımız, bölgede eksikliklerimiz, yanlışlarımız olabilir. Tarım ve Orman Bakanlığı teşkilat yapısına göre, ormanların bakımı, korunması Orman Genel Müdürlüğü ile sınırlıdır. Ben bu coğrafyanın insanıyım. Orman da tarım da bizim. Ekibimizle tüm gayreti yapıyorum. AK Parti'den aday olma tercihi gösteren Barış Saylak'ı eleştirebilirsiniz ama böyle bir linci hak ettiğimi düşünmüyorum.”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2021, 23:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 ay Önce

Tarımci adlı kullanıcı ilçe tarım.müdürlüklerinin kapatılması facia olur ziraat odasına bağla bak neler oluyor ziraat odası ve buna benzer birliklerin üreticiye Zerre kadar faydası yok. Üreticiyi sömürmekten aidat almaktan başka yaptıkları iş yok. Desteklemeleri ilçe tarım yapmasın birlikler yapsın sen vurgunu seyret. Bence türkiye de birlikler odalar kapatılsın üretici rahat etsin

Fatih
Fatih @Ali - 2 ay Önce

Çiftçi ziraat odası seçimlerine katılsın ve yönetimi değiştirsin

davut
davut - 2 ay Önce

AKP de yönetici olmak dünyanın en kolay işi .. Çünkü hiç hesap soran yok.. bizdense sorun yok mantığı... bu toprağın adamıyım, AKP liyim dedin mi işler yolundadır.

Tarımcı
Tarımcı - 2 ay Önce

Orman arazisi, tarım arazisi ve mera arazisi gibi alanların kadostro, koruma, işletme, gelişim, risk ve ekonomik faaliyet konuları oldukça benzer olduğundan birlikte yönetilmelidir. TÜİK istatistiki bölge birimleri sınıflandırması nehir, orman ve diğer topografya özelliklerini kapsayacak şekilde güncellenmelidir. Düzey 1 seviyesinde bölge valilikleri kurulmalıdır. Orman Genel Müdürlüğü bağlı statüsü değiştirilerek, merkez teşkilat birimine dönüştürülmeli, zamanlama bakımından çok uygun olmasa da tarım ve orman bakanlığı isminden orman çıkarılmalıdır. Tarım ve Orman İl Müdürlükleri valiliğe tamamen bağlanmalıdır. Orman Bölge Müdürlükleri, Bölge valiliği çatısı altında Tarım Bölge Müdürlüğüne dönüştürülmelidir. İlçe tarım ve orman müdürlüklerinin tüm görevleri ziraat odalarına devredilerek kapatılmalıdır. İlde orman şube müdürlüğü kurulmalıdır. Tarım bütçesi taşradan merkeze doğru oluşturulmalıdır. Orman vasfını yitirmiş veya ağaç bulunmayan orman arazilerine badem, ceviz, fıstık gibi ağaçların dikilmesi ve orman hayvancılığının geliştirilmesine yönelik projelere yoğun talep göz önüne alındığında; toprak, nehir, orman, mera ve hayvana bakışta peyzaj ve romantizmin yanında ekonomik bakış geliştirilmedikçe hiç birini koruyamayız.

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Bu adamın suçu yokki. Siz suçu altında 2 milyonluk makam aracı personelin altında son model pikapları olan orman genel müdürlüğüne sorun.

banner151

banner251