Bakanlık yanlıştan döndü 5 bin personel KPSS puanıyla alınacak

Tarım ve Orman Bakanlığı'na alınacak 5 bin personel ile ilgili düğüm çözülüyor. Bakanlık gelen tepkiler üzerine sözlü ve uygulamalı sınavdan vazgeçti. 5 bin personel KPSS puanıyla alınacak.

banner247
Bakanlık yanlıştan döndü 5 bin personel KPSS puanıyla alınacak
banner200
banner217

Alınacak personel ile ilgili yapılan duyuruda KPSS ile alım yapılacağını söyleyen Bakanlık ardından yaptığı açıklamada KPPS'ye ilave olarak sözlü ve uygulamalı sınavla alım yapılacağını duyurmuştu. Ancak gelen tepkiler üzerine yanlıştan dönüldü. Bakanlık geri adım atarak müjdeyi bir açıklama ile duyurdu ve "Alımlar KPSS puanı ile yapılacak" dedi.

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, atanamayan orman mühendisleri ve orman muhafaza memurlarının sorunlarını TBMM gündemine taşıdı. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Polat’ın soru önergesine 5 bin personelin KPSS puanına göre alınacağı müjdesini verdi.

Geçtiğimiz aylarda Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli 1200 Orman Mühendisi, 2700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur ve 300 Şoför olmak üzere toplamda 5 bin personel alımı gerçekleştireceklerini açıklamıştı. Alımların tek tek yapıldığı haberleri üzerine İzmir Milletvekili Mahir Polat'ın soru önergesine 9 Mayıs 2019 tarihinde verilen cevap; "Bakanlığımızın bağlı kuruluşu olan Orman Genel Müdürlüğüne Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından 1200 orman mühendisi, 2700 orman muhafaza memuru, 800 memur, 300 şoför olmak toplam 5000 kadro ihdas edilmiş olup, KPSS puanlarına göre alımlar yapılacaktır" şeklindeydi. Diğer taraftan, Bakanlıktan 11 Nisan'da yapılan açıklamada; orman mühendisi ve orman muhafaza memuru kadrolarına KPSS'ye ilave olarak sözlü ve uygulamalı sınavla alım yapılacağı belirtilmişti. 

TEPKİLER ÜZERİNE BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ

Bu açıklamanın ardından alımlara ilişkin tepkiler büyüdü ve bakanlıktan konu ile ilgili beklenen açıklama geldi.  Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, 5 bin personel alımının KPSS puanlarına göre alınacağı müjdesini verdi. Açıklamada "Bakanlığımızın bağlı kuruluşu olan Orman Genel Müdürlüğüne Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından 1200 orman mühendisi, 2700 orman muhafaza memuru, 800 memur, 300 şoför olmak toplam 5000 kadro ihdas edilmiş olup, KPSS puanlarına göre alımlar yapılacaktır" dendi. 

ÇALIŞMA KOŞULLARI VE ŞARTLARINI İYELEŞTİREN DÜZENLEME

Bakan Pakdemirli, ayrıca orman muhafaza memurlarının asli görevinin üretim değil, ormanların korunması olduğuna da dikkat çekti. Bu memurların çalışma koşullarının ve şartlarının iyileştirilmesi için düzenleme, çalışmalarının devam ettiğini bildiren Bakan Pakdemirli, bu memurların emekli olduklarında da zati silahlarını harçsız taşıyabilmeleri için ilgili kanunda çalışma yapıldığını belirtti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 12:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir resul
Bekir resul - 1 yıl Önce

Mülakat devlete feto,pkk lıların sızmasına neden olur. 2 yıldır kpss çalışan temiz çocuklar varken 60 puanla nerde ne yaptığı belli olmayan kişilerimi alacaksınız

Yanlış Olmuş
Yanlış Olmuş - 1 yıl Önce

Madem mülakat kalktı Kpps puanı ile giren personel başka kuruma geçiş yapamamalı...
Yüksek Kpss puanına sahip kişiler bir gün burada yarın öbür kurumda. Kendilerinden verim alınamıyor.

Deren orman müh
Deren orman müh - 1 yıl Önce

Sayın bakanım mülakatları kaldırın.tertemiz bir alım olsun. sizi çok seviyoruz. Herkes hakkıyla girsin.

Ormancı
Ormancı - 1 yıl Önce

Sağlık bakanı mülakatı kaldırdı.sizde kaldırın sayın bakanım. Zaten binlerce ziraat orman gıda mühendisi var iş bulamayan. bide mülakat girince işin içine mezunlar arasında psikolojik infiale neden oluyor. En azından biliriz ki çok çalışırsak kazanabiliriz. ama mülakatla çalışsakta emeklerimizin karşılığını alamıyoruz.

Forester
Forester - 1 yıl Önce

Danışman mühendis olarak erkekler arazide çalıştırılırken bayanlar kpss çalışıyordu. Kimsenin hakkı yenmesin eyvAllah. Ama mülakat şart. Daha araziyi bilmeyen ormanı bilmeyen tanımayan 1200 ün içerisinde bir sürü kişi var. Kpss den 70 üstü aldılar diye ogm iyi yetişmemiş mühendisleri merkezi atamayla almamalı.

Mehmet61
Mehmet61 @Forester - 1 yıl Önce

Hizmet alımıyla kamu personeli alımının. E alakası var. Hizmet alımıyla çalışan herkesi kazandırsınlar o zaman senin mantığına göre. Hizmet alımıyla mevsimlik işçi gibi çalışanların yüzde 90 ı torpille giriyor el ayak öperek sanki biz bilmiyoruz.

Orman mühendisi
Orman mühendisi @Forester - 1 yıl Önce

Kendi kendini kandırma kpss çalışan emek veren hiç kimse mülakatı savunmaz. Senin ya partiden dayın var yada kpss den 50-60 almışsın burda boş konuşuyorsun.

Orman Mühendisi
Orman Mühendisi @Forester - 1 yıl Önce

Olurda atanirsan eğer senin gibi düşünen kizlari eleyen insanlara hakkimizi helal etmiyoruz aldığınız paranin hayrını görmeyin

Kadın ormancı
Kadın ormancı @Forester - 1 yıl Önce

Hadi bi bas git bi şöyle... sana burdan ekmek çıkmaz canım

Sevgi
Sevgi @Forester - 1 yıl Önce

Kusura bakma sadece sizler çalışmıyorsunuz arazide bizlerde çalışıyoruz.Ayni zamanda tembellik edip boş boş oturmadık evde de oturup Kpss calistik.Ikisini bir arada yürütecek kadar zeki ve çalışmanız demekki. Oturup çalışsaydınız şimdi kıskançlık yapmayın.

Ormancı
Ormancı @Forester - 1 yıl Önce

Ogm özel sektör mü? Özel sektöre adam mı alınıyor da bizim mi haberimiz yok? Hangi kurum ya da kuruluş tecrübeli eleman alıyor. Ya da 2014 öncesinde atanmış mühendislerimiz müdürlerimiz var. Onları da zan altında bırakıyorsun bu yorumunla. Ormanda bayan çalışır, hem de çok güzel çalışır.

Dogaci
Dogaci @Forester - 1 yıl Önce

Kpss de üniversitede arazide de sizden daha başarılı ve titiz davranıyoruz sizlerde bunu çekemiyorsunuz 70 ustu alamadığınız içinde boş yapıyorsunuz 10 tane türkçe yapabilen insandan yönetici olabiliyorsa 70 ustu alandan da olabilir sizin gibi çalışmayı sevmeyen tembel insanlar yüzünden bu durumda mesleğimiz koca bir YAZIK

Katran
Katran @Forester - 1 yıl Önce

Siz erkekler bir tek calismiyorsunuz kizlarda arazide çalışıyor hizmet alımı ile... hem kpss çalışıp hem de hizmet alımı ile görev almış biri olarak sizin gibi zihniyette ki insanlarla aynı görevi yapmaktan utanıyorum.. senin için madem önemli bu iş akşamları da oturup ders çalışsaydın

Mülakat mağdurları
Mülakat mağdurları - 1 yıl Önce

Mülakat atanma ihtimali olmayan zihniyetlerin torpiline kılıf uydurmadır. Bunu herkes biliyor. Çıkarı olan destekliyor. Korkanlarda ses çıkarmıyor

aman ormancı
aman ormancı @Mülakat mağdurları - 1 yıl Önce

Haber spekülatif. Kanun ve yönetmelik degişmedikçe sözlü ve uygulama sınavı olmaksızın sadece KPSS puanıyla Orman Mühendisi
ve Orman Muhafaza Memuru alınamaz. Burası muz cumhuriyeti mi?

Osman Karahindiba
Osman Karahindiba - 1 yıl Önce

No kanıt no güven

Fuat Özdemir
Fuat Özdemir - 1 yıl Önce

İstihdam fazlası o kadar çok memur ve şoför var ki bunlar Orman Genel Müdürlüğüne kaydırılabilinir.

banner248

banner151