Bakanlığın kararı yetiştiriciyi rahatlattı elektronik mikrocipli kulak küpesi tercihe bırakıldı!

Ücretli hale getirilen elektronik mikrocipli kulak küpesi, yetiştiricinin tercihine bırakıldı. Plastik kulak küpeleri, tek başına büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kayıt ve tanımlanma işlemlerinde yeterli olacak. Bakanlığın bu kararı yetiştiriciyi rahatlattı.

Bakanlığın kararı yetiştiriciyi rahatlattı elektronik mikrocipli kulak küpesi tercihe bırakıldı!
banner282

TARIMDANHABER ÖZEL HABER 

Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkta, elektronik mikrocipli kulak küpesi yetiştiricinin tercihine bırakıldı. İsteyen yetiştirici taktıracak istemeyen taktırmayacak.

ÜCRETLİ HALE GELMİŞTİ 

Tarım ve Orman Bakanlığı 16 Mart’ta 81 İl Tarım Orman Müdürlüklerine gönderdiği talimatla plastik kulak küpelerinin ücretsiz ancak elektronik mikrocipli kulak küpelerinin ücretli hale geldiğini duyurmuştu. Bakanlığın bu uygulaması yetiştiricilerin tepkisine neden oldu. Bunun üzerine 27 Mart’ta yeni bir talimat gönderilerek, elektronik mikrocipli kulak küpeleri zorunlu olmaktan çıkarılarak yetiştiricinin tercihine bırakıldı.

2'NCİ BİR KULAK KÜPESİ UYGULAMA TALİMATI 

Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Harun Seçkin imzasıyla 27 Mart’ta 81 İl Tarım ve Orman Müdürlüklerine gönderilen kulak küpesi uygulaması talimatında, damızlık büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar dahil tüm büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kayıt ve tanımlanma işlemlerinde isteyen yetiştiricilere elektronik kulak küpesi, isteyen yetiştiricilere ise plastik ‘görsel’ kulak küpesi ile küpeleneceği belirtildi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 19:20
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu nasıl bir soygundur.
Bu nasıl bir soygundur. - 2 yıl Önce

Bir kuzunun kulak küpesi 5 ₺ olurmu. Tarımı yönetenler kafayımı yediniz?

Efendi çiftci
Efendi çiftci - 2 yıl Önce

Tarım ilçe müdürlüğünden geldiler on tane büyükbaş hayvana şap aşısı yapıldı makbuzsuz 50 lirasını aldı gitti.

Dragon
Dragon @Efendi çiftci - 2 yıl Önce

Destekleme parasına gelince il tarımların ,ilçe tarımların kapısını kırıyonuz ama...keseri hep kendinize yontun bakalım...anca devlet hep bana versin,benden hiç kuruş çıkmasın derdindesiniz !!

Mehmet ulger
Mehmet ulger - 2 yıl Önce

2020 Küçük bas hayvanların parası ne zaman verilecek

banner151