Bakan verilmeyecek demişti: Tarım Kredi’de borçlu ortakların dosyaları icraya verilmeye başlandı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım Kredi Kooperatiflerinde borçlarını ödeyemeyen ortakların icraya verilmeyeceğini belirtmesine rağmen, bunun uygulamaya geçirilmediği ortaya çıktı. Tarım Kredi’de borçlu ortakların dosyaları icraya verilmeye başlandı. Dosyaların icraya verilmesinden dolayı çiftçinin ödeyemediği borçlara bir de dosya ve avukat ücretleri eklendi. 

Bakan verilmeyecek demişti: Tarım Kredi’de borçlu ortakların dosyaları icraya verilmeye başlandı
banner200
banner217

Samsun Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner ve Bafra Tarım Kredi Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Balta, Tarım Kredi’nin tarımsal kredilerde uygulandığı kaynak kullanım ücreti sorunu, borçların yeniden yapılandırılması ve borçlarından dolayı çiftçinin icraya verilmemesiyle ilgili sorunları Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşmüşlerdi. Tosuner ve Balta, görüşme sonrasında yaptıkları açıklamada görüşmenin olumlu geçtiğini ve Bakan Pakdemirli’nin kendilerine bu konularda çalışmaların yapılacağı bilgisini verdiğini açıklamışlardı.

Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, “Dün akşam bakanımızla yaptığımız görüşmede 2018-2019 değişken faizle olan tüm üyelerinin borçlarının bir hafta 10 gün içerisinde değiştirilip faizlerin düşürüleceği ve borcu olan üreticinin icraya verilmeyeceği, yapılandırmanın yeniden gündeme girip mağduriyetlerin giderileceği sözünü aldık. Bu müjdeli haberi almaktan çok memnun olduk” demişti. 

ÇİFTÇİ İCRAYA VERİLMEYECEK DEMİŞTİ

Bakan Pakdemirli’nin Ziraat Oda Başkanı ve Bafra Tarım Kredi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanına çiftçinin icraya verilmeyeceği yönünde bilgi vermesine rağmen, bu konunun uygulamaya geçirilmediği ortaya çıktı. Tarım Kredi Kooperatiflerinde borçlu ortak ve kefillerin dosyaları icraya verilirken, e-devlet üzerinden icra işleminin başlatıldığını gören ortaklar ise şok geçirdi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 13:18
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
İznikli Çiftçi
İznikli Çiftçi - 1 ay Önce

Her şey yalan! Tarım kredi de yalancı, Ziraat Bankası da yalancı, Bakan da yalancı, banka müdürleri de yalancı, icraya gelen avukatlar da yalancı.
Yapılandırma da yalan,icraların iptal olacağı da yalan. Allah hepsinin belasını versin.

Çiftçi
Çiftçi @İznikli Çiftçi - 1 ay Önce

Amin

Adımı yazmadım kirlenmesin
Adımı yazmadım kirlenmesin @İznikli Çiftçi - 1 ay Önce

Amin

Çiftçi Tarık
Çiftçi Tarık - 1 ay Önce

Çiftçiler intihar ediyor kimin umrunda haber değeri olmadığından basındada göremezsiniz

Kadir özdemir
Kadir özdemir - 1 ay Önce

Yazıklar olsun Bi çifci sini kollayamıyan bakan trım bakanı öyleyse öldürün çifciyi veyada tümmülkiyeti devlete ge. Sin çifci ye askari ücretle devlete çalışalım

Bakan sadece kenarda bakanlardan
Bakan sadece kenarda bakanlardan - 1 ay Önce

Fahrettin beyin bakan olma sevdasıni artik bilmeyen yoktur fakat bu gidiş nereye diye soran da yok bakan kör sağır olunca onlarda top koşturacak alan buldu oynuyorlar tekrar soruyorum bu gidiş nereye? Vicdanı olan her kimse bu soruyu sormalı tarımkredi ve iştiraklerine son 2 yildan beri atanan şef müdür ve personeller incelenmeli

İbrahim yıldız
İbrahim yıldız - 1 ay Önce

Boşver in bunlardan bir halt olmaz başınızın çaresine bakın. Çiftçi umurlarında değil

Rozcan
Rozcan - 1 ay Önce

Bunun ben dedim oldu demekle olmayacağını daha önceki haberde yorumlamıştım. İşin kötüsü hazine artık tarım krediyi çiftçi kuruluşu bile saymıyor. Destekleme şartları ziraat bankasının istediği şekilde çıkıyor, Tarım Kredinin kredi kaynağı olan ziraat bankası Tarım Krediye kredi vermemek için kırk takla atıyor. Sayın bakan siz bunu çözün, Tarım Kredi ortakları da çiftçiye uygulaman faizden rahat faydalansın, sadece Bafra Tarım Kredi ortaklarının gazını alıp sonra bu işi yapamamak o bakanlığa yakışmıyor, yapamayacağınız sözü de vermeyin.

Hüsrev Emmi
Hüsrev Emmi - 1 ay Önce

Allah sizden razı olsun tarımdanhaber sesimizi duyan ve duyuran sadece sizsiniz. Biz sahipsiz çiftçiler icraya düştüğümüz için kredi sicilimiz bozuldu kredi kartlarımız iptal edildi, tarımsal girdilerimizi alma şansımız kalmadı kısacası yaşama hakkımız tükendi.Bizi temsil eden sesimiz duyan bir örgütümüz bile yok, olan örgütlerde çiftçi olmayan kişiler tarafından kuşatılmış durumda. Vay bizim halimize....

Murat hacıoğlu
Murat hacıoğlu - 1 ay Önce

Sayın bakanım tokat niksardan yazıyorum icraya verildik zaten avukatlar fırsat bekliyor hemen işlem yaptılar ve tebligat gönderdiler bana ve kedilerime inanın çok zor durumdayız rabbim size ve devletimize zeval vermesin 1 haftalık müsade ile uyardılar bizi.


banner151