Bakan Pakdemirli’nin abisinin kayınbiraderi ESK’ya yeniden atandı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin abisinin kayınbiraderi olan Hasan Hüseyin Aydemir, yeniden Et ve Süt Kurumu yönetim kurulu üyeliğine atandı. 

Bakan Pakdemirli’nin abisinin kayınbiraderi ESK’ya yeniden atandı!
banner200

ÖZEL HABER / Resmi Gazete’de bugün yayınlanan atama kararnamesine göre Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin abisinin kayınbiraderi ve aynı zamanda danışmanı olan Hasan Hüseyin Aydemir, yeniden Et ve Süt Kurumu yönetim kurulu üyeliğine atandı. ESK’da Temmuz 2019’da Ferda Yıldırım’ın yerine atanan Aydemir’in, Yıldırım’dan kalan sürenin bitmesi üzerine yeniden bu göreve ataması yapıldı. 

ÜÇ AYRI KURUMDAN 30 BİN LİRA GELİRİ VAR

Tarım ve Orman Bakanlığında Ekim 2018’de Bakan Müşaviri olarak atanan Hasan Hüseyin Aydemir, daha sonra sırasıyla Kasım 2018’de Tarım Kredi Kooperatiflerine Bakanlığı temsilen denetçi ve Temmuz 2019’da da Et ve Süt Kurumu Yönetim Kurulu üyeliğine getirilmişti. 

Bakan Pakdemirli’nin abisinin kayınbiraderi olan Hasan Hüseyin Aydemir, Bakanlıktan müşavirlik maaşı, Tarım Kredi Kooperatiflerinden Denetçi olarak huzur hakkı ve Et ve Süt Kurumu'ndan da Yönetim Kurulu üyesi olarak huzur hakkı ücreti alıyor. 

3 AYRI KURUMDAN AYLIK 30 BİN LİRA GELİR! 

Bakanlık ve sektör dışından olmasına rağmen Hasan Hüseyin Aydemir’in üç ayrı kurumdan aldığı maaş ve huzur hakkı ücretiyle birlikte aylık geliri 30 bin lirayı buluyor. Görev süresinin dolmasına rağmen Aydemir'in yeniden Et ve Süt Kurumu Yönetim Kurulu üyeliğine atanması dikkat çekti. 

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciftci
Ciftci - 6 ay Önce

Tayyip senin sayende çiftciden tek bir oy alamayacak. Aynen devam et

Oy verme işi
Oy verme işi @Ciftci - 6 ay Önce

Kimse tarıma ekonomiye bakarak oy vermiyor. Dine teröre betonlaşmaya oy veriyor bu yüzden her seçimi kazanıyor.

Bunlar
Bunlar @Ciftci - 6 ay Önce

Piskilojisi bozuk liderler herzaman ülkelerini batirdilar

Bu isyan neden
Bu isyan neden @Ciftci - 6 ay Önce

Adam kendi kadrosu ile çalışıyor.Begenmezseniz oy vermezsiniz. Cumhurbaşkanımız bakanlığı bu adama emanet etmiş. Demek ki iyi birisi. Ne yani cumhurbaşkanı rastgele insanları mi bakan yapıyor? Öyle olsa bu kadar seçimi nasıl kazanardı? Akparti hükümetkerinin tüm tarım bakanları bence iyi

Cevher
Cevher - 6 ay Önce

Bakanin ciftciyle alakasi yok yakinlarimi nereye atayabilirim derdinde gun gelirbirgun hesap doner

Devrim
Devrim @Cevher - 6 ay Önce

Hasan Hüseyin Aydemir tarım eğitimi almışmı? Kaç yerden maaş alıyor? Yönetim kurulu üyesi olmak için akraba olmak yeterlimi? işte tüm bu yaşananlar akpartinin oyunu hızla düşürüyor. Reis önlem alır inşAllah.

soner
soner - 6 ay Önce

Sayin Cumhurbaskani bunlari nasil atiyor anlamak mumkun degil bizler ak parti kurulusundan beri partimizin pesinden kosturuyoruz bir yere atanmak icin gobegimiz catladi ama bakanin kayinbiraderi 4 yere birden ataniyor hakkimizi helal etmiyoruz bu adam icin zaten bakanlikta var gel gorki siradan biri bir gorev istese kili kirk yariliyor iftiralarla onu kesiliyor bu tur atamalar reise zarar veriyor bence reis bunlarin atamalarina goz yumanlari gorevden almali ekibini gozden gecirmeli

Adalet!!!
Adalet!!! - 6 ay Önce

Tkk denetçiliği adına ne yapmış? Kendi hazırladığı tek satır rapor olmuşmu? 4 asgari ücret brütü net olarak cebine koyarken ne hissediyor acaba?

HOP
HOP - 6 ay Önce

Yiyin ağalar aksirincaya tıksırıncaya kadar yiyin .

Davut birinci
Davut birinci - 6 ay Önce

Abisinin kayınbiraderini atamak yerine abisini atasaymış..bunun kaç abisi var bir kerede heosini atasında kurtulak kardeşim..tabi bu atamalar tek imzayla çıkmıyor buda ayrı bir konu..

Agah var
Agah var - 6 ay Önce

Çiftçinin ve tarımın hali onları hiç işgilendirmiyor onların derdi başka

KskleEe
KskleEe - 6 ay Önce

Bal tutan parmağını yalarmis Bu ülke nasıl batmıyor anlamıyorum ama Halk bunlara sille çekerse sasirmam


banner151

banner251