Bakan Pakdemirli'ye 'fındık, çay, üzüme gitti pamuğu unuttu' tepkisi!

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye pamuk eleştirisinde bulundu. Yanmaz, Şanlıurfa ekonomisinin ana ürününü pamuk oluşturmasına rağmen pamuk üreticisinin Bakan Pakdemirli'yi yanlarında göremediğini belirtti. 

banner255
Bakan Pakdemirli'ye 'fındık, çay, üzüme gitti pamuğu unuttu' tepkisi!
banner200

 Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, pamuğun Şanlıurfa ekonomisi için büyük önemi bulunmasına rağmen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin pamuk üreticisini sahipsiz bırakmakla eleştirdi. Bakan Pakdemirli'nin fındık, çay ve üzüm fiyatları açıklanırken o illere gittiğine işaret eden Yanmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Urfa'ya paşa geldi Bakan gelmedi" sözleriyle eleştirdi. 

Yanmaz, tepkisini şu sözlerle dile getirdi: 

"Türkiye ve Urfa ekonomisinin ana ürünü pamuk. Tarım Bakanı çay fiyatını açıklamaya gider. Üzüm fiyatını açıklamaya gider. Fındık fiyatını açıklamaya gider. Pamuk için bırakın Urfa’ya gelmeyi, günler öncesinden Ankara’da bakanlıkta randevu alınmasına rağmen Urfa heyetine bürokratını gönderir.

Kendisi randevuya gelmez Ankara dışına çıkar. Peki bu sürede iktidar partisinin Urfa yöneticileri ve milletvekilleri nerede ve ne iş yapar? Seçimlerde terörist iftirası atanlar, çamur sıçratanlar pamuk çiftçisine bir çare! Boyunuzu görelim, sesinizi duyalım. Sahipsiz Urfam!"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 17:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa topkara
Mustafa topkara - 2 yıl Önce

Öcnce ziraat odaları acilen kapatılmalıdır......çiftçilere aidatları ödeyin diye msj atanlar la yattığı yerden çiftçinin aidatlarıyla sefa sürenler çiftçiye şantaj gibi msj atamaz....sizin çiftçi veriyor ziraat odaları....

Engin
Engin - 2 yıl Önce

Hadi be! Fakıbaba oturduğu koltukta Urfa’dan sorumlu bakan olarak iş gördü. Elinden geldiğince tüm Urfa’lıları müdür yaptı. Urfa’lı bulamadığında komşu vilayetlerden olanları yaptı. Urfa’ya paşa gelmişte bakan gelmemişmiş, pamuğun neyini açıklasın, 1 kg pamuk için harcanan suya bak, pamuk üretiminin tarımın geleceği değil, geçmişi olduğunu idrak et., sonra gel konuşalım...

Mustafa Kaya
Mustafa Kaya - 2 yıl Önce

Bende pamuk yok ama yeterince destek veriliyor Pamuk’a. Çok sahte iş yapanda var , sahte fatura vs bunu bilmeyen yok. Bakan son 2-3 ay ciddi anlamda toparladı, tarımda sorunlar köklü birden çözümün olması imkansız, Bakanımız genç ve Çalışkan inşAllah görevinde devam eder. Elektrikli traktör konusunda kısa sürede sonuç aldı, inşAllah daha birçok yeniliği bizlerle buluşturur .

Bakan güçlü olursa, bu çiftçiye Üreticiye yarar yıpratmamak lazım. Aksine arkasında durmamız lazım

banner151

banner251