Bakan Pakdemirli'ye belgeli cevap!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin THK filosundaki yangın uçaklarıyla ilgili söylediği sözlere CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'den belgeli bir yanıt geldi.

Bakan Pakdemirli'ye belgeli cevap!
banner200
banner217

Airporthaber.com'un haberine göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin THK filosundaki yangın uçaklarıyla ilgili söylediği sözlere CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'den flaş bir yanıt geldi.

"Uçakların uçuşa elverişli olup olmadığına da görüldüğü gibi SHGM karar verir senin uçmaya korkan personelin değil" diyen Çelebi, "Devlet diye bir şey bırakmadınız! Sen de pilotsan bilirsin Bekir Pakdemirli, uçuş öncesi kontrolleri pilot da yapar ve isterse bizzat uçuşu kendi de kesebilir" ifadelerini kullandı.

CHP İzmir Milletvekili Çelebi, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından 21 Haziran 2019 tarihinde THK filosunda yer alan TC-TKV kuyruk tescilli uçak için verilen 'Uçuşa Elverişlilik Gözden Geçirme Sertifikası'nı da paylaştı.

SHGM tarafından verilen sertifikada geçerlilik tarihi olarak 18 Haziran 2020 görülüyor.

PAKDEMİRLİ NE DEMİŞTİ?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, THK'nın yangın söndürme uçakları konusunda ilişkin açıklama yaparak, "Beni memuriyetten atın, bu uçağa binmem diyorlar. Hükümetimize siyasi saldırı var, bu dikkate alınmalı. THK'ya 1 lira borcum yok. Benim teşkilatım bu uçaklarla uçmak istemiyor. THK'nın verdiği sertifikaların hiçbirine güvenmiyorum. THK uçakları işimize yaramıyor" şeklinde konuşmuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 18:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rozcan
Rozcan - 7 ay Önce

Bu bakan bu koltuk için çok arandı mı acaba? Sadece babasının bir dönem bakan olmasından başka ne özelliği var? Konuştukça ne kadar tam takır olduğu ortaya çıkıyor! Bir ülke orman yangınlarının söndürülme işini özelleştirir mi? Trabzon’daki sel felaketine üç bakan üç ayrı uçakla hasar tespitine gidiyor, ancak orman yangınlarına uçak bulunamıyor, böyle bir durum utanç verici değil mi? Yanan alanlar tekrar ağaç dikilecekmiş, peki o ağaçların ormanı oluşturması ne kadar zaman alacak? Allah bu ülkeye yardım etsin, söz sahibi olanların ülke varlıkları umurlarında değil.

Tekirdağ
Tekirdağ - 7 ay Önce

Bizden kurban derilerini aldılar saltanat sürdüler çoluk çocuklarına uçuş öğrettiler.Bende 60 yaşında öğrendim dernekmiş THK ,ben devletimin biliyordum

Algıya bak
Algıya bak - 7 ay Önce

"Bakan pakdemirliye belgeli cevap" diye başlık atan tarımdan haber hükümet düşmanlığına devam ediyor ;)

banner151