Bakan Pakdemirli: Tarım sektörünün dijitalleşmesi için büyük adım

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dijital Tarım Pazarı'nın (DİTAP) tanıtımının yarın gerçekleştirileceğini duyurdu. Twitter hebasından açıklama yapan Pakdemirli, “Yarın tarım sektörümüzün dijitalleşmesi yolunda büyük bir adım atıyoruz. Hem üreticiyi hem tüketiciyi koruyacak bu adım memleketimize büyük bir katkı sağlayacak” dedi.

Bakan Pakdemirli: Tarım sektörünün dijitalleşmesi için büyük adım
banner200

Konuyla ilgili Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, gıdada üretimden tüketime tüm zinciri dijital ortama taşıyacak DİTAP uygulamaya konuldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteklediği, tohumdan çatala kadar sürecin tek elden yürütülmesini sağlayacak, üretici ile tüketici arasında doğrudan bağ kuracak DİTAP ile tarımın tüm paydaşları tek bir platformda buluşacak. Böylece çiftçi ürününe rahatlıkla pazar bulacak, tüketici ve esnaf ise aradığı kalite ve standartta ürünü tedarik edecek.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ev sahipliğinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılacağı DİTAP açılışına ilişkin online basın toplantısı yarın gerçekleştirilecek.

Bakan Pakdemirli de konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Yarın tarım sektörümüzün dijitalleşmesi yolunda büyük bir adım atıyoruz. Hem üreticiyi hem tüketiciyi koruyacak bu adım memleketimize büyük bir katkı sağlayacak" ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 15:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Birilerine yine kıyak var..
Birilerine yine kıyak var.. - 1 yıl Önce

Senelerdir şu palavraları duymaktan biz bıktık, TARIM BİLGİ SİSTEMİ.... TÜRK TARIMININ TOMOGRAFİSİNİ ÇEKTİİİK.... MİLLİ TARIM PROJESİ.... TARIM HAVZALARI PROJESİ.... DİJİTAL TARIM PAZARI.... CAAAART KABA KAĞAT.... ULA YETMEDİ Mİ ŞU FAKİR HALKIN PARALARINI ÜÇ BEŞ İŞADAMI BOZUNTUSUNA PEŞKEŞ ÇEKMEK... İNŞALLAH SON NEFESİNİZDE ŞEYTANIN VERECEĞİ BİR TAS SUYU İÇERSİNİZ DE MORARA MORARA ÖTE DÜNYAYA ŞEYTANIN KULU OLARAK GİDERSİNİZ ...

Farmville kurun
Farmville kurun - 1 yıl Önce

Herkes Bilgisayar başında kendi farmville ini kursun. İnekleri besler tavukları da yemledik mi vakitlice et ithalatının da önüne geçeriz

Tarım Cart Spor
Tarım Cart Spor - 1 yıl Önce

Vasıfısız ve liyakatsız yöneticleri ile tarımda sıç'rama beklemeyin

Gercekci
Gercekci - 1 yıl Önce

Sayın tarim bakanı hayal satmayı bırakında gerçeklere gelin çiftçinin hangi sorununu çözdün ki.

banner151

banner251