Bakan Pakdemirli: Sakarya Zaferi programlarına katıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Sakarya Zaferi'nin 98. yılı dolayısıyla Polatlı Duatepe'de düzenlenen programlara katıldı.

Bakan Pakdemirli: Sakarya Zaferi programlarına katıldı
banner200
banner217

Tarihi destanların yazıldığı alanların Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Milli Park ilan edilerek korunduğunu belirten Pakdemirli, tarihi milli parkların, abideleşen zaferlerin er meydanları olduğunu ifade etti. Pakdemirli, “İşte, Sakarya Meydan Muharebesi'nin cereyan ettiği bu alanlar da muazzam bir tarihi dokuya ev sahipliği yapıyor. Tarım ve Orman Bakanlığımızca idare edilen tarihi milli parkların büyük çoğunluğu harbe konu alanlar olup, yakın harp tarihine tanıklık etmiştir. Bu alanlarımız; Başkomutanlık Tarihi Milli Parkı, Nenehatun Tarihi Milli Parkı, Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı, KOP Dağı Tarihi Milli Parkı, Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı, İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı'dır” dedi.

'MEKÂNLAR, HATIRALARIMIZI DİRİ TUTAN YERLERDİR'

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, “Başta gençlerimiz olmak üzere, burada bulunan bütün hazirunu Ekim'de gerçekleştireceğimiz Tarım Şuramıza davet ediyoruz. Fikirlerinizi bizimle paylaşmanız, varlığınızı hissettirmeniz, attığımız her adımda bizleri daha da güçlü kılacaktır! Ayrıca, Bakanlık olarak, 'Daha Yeşil Bir Türkiye İçin' sloganıyla, 11 Kasım, saat 11.11'de, 81 ilde yapacağımız etkinlik ile 11 milyon fidanı, genç yaşlı el ele toprakla buluşturacağız. Yine bu vesileyle sizleri bu etkinliğe de davet ediyorum” diye konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251