Bakan Pakdemirli: Ormanların tapusu elimizde artık kimse işgal edemez

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ülkemizde 19.8 milyon hektar ormanlık alanın tapusuna kavuştuğunu belirterek, "Artık tapuları elimizde, bir işgal söz konusu olamaz. Böyle bir durumda hapis cezası var" dedi.

Bakan Pakdemirli: Ormanların tapusu elimizde artık kimse işgal edemez
banner200
banner217

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ülkemizde 19,8 milyon hektarlık orman alanında tapu işlemlerini tamamlayarak tapularını aldı.

Orman kadastrosunun yapılmaya başlandığı 1937 yılından 2003 yılına kadar 66 yılda 12 milyon hektar orman alanının kadastrosu yapıldığını vurgulayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli “Geçen bu 66 yılda toplam 4.4 milyon hektar ormanın tapusu alınabilmişti. 2003 yılından 2019 yılına kadar geçen 16 yıllık süre zarfında ise 12,1 milyon hektar orman kadastrosu yapılarak, 15,4 milyon hektarın tapusu alındı” diye konuştu.

Ülkemizde toplamda 24,1 milyon hektar orman alanının kadastrosunun yapıldığını belirten Bakan Pakdemirli “19,8 milyon hektarın tapusunun ise OGM’de bulunduğunu söyledi.

Artık kimsenin ormanları işgal edemeyeceğini belirten Bakan Pakdemirli “Zaten ormanlarımızı uydudan takip ediyoruz. Kaldı ki tapuları da elimizde, bir işgal söz konusu olamaz. Böyle bir durumda hapis cezası var. Eğer bir yapılaşma da var ise yıkıyoruz. Kimse böyle bir şeye teşebbüs etmesin, ormanların kapı gibi tapuları var” değerlendirmesinde bulundu.

​ 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
zeki aktaş
zeki aktaş - 7 ay Önce

Bu sene Aralık ayı gelmesine rağmen hiçbir çiftçi tarlasına toğum atmadı ve atacak imkanıda yok acilen tarım bakanı çözüm üretmesi gerek saygılar sunarım

HÜSNÜ ZAN
HÜSNÜ ZAN - 7 ay Önce

ORMANLAR YANDI BAKTINIZ, HAVADAN SÖNDÜRMEK İÇİN İŞİ VERDİĞİNİZ FİRMANIN HAVA FİLOSU YETERSİZ OLDUĞU İÇİN GÜZELİM ORMANLARIMIZ YETERİNCE SU DÖKÜLEMEDİĞİ İÇİN CAYIR CAYIR YANDI.... TAPU DİYE SÖZDE BAKANIN ELİNE VERDİKLERİ HER NEDİR BİLİNMEZ, LAKİN YAKINDA CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK ORMAN ARAZİSİ TALANI OLACAĞI BU HABERDEN ANLAŞILIYOR... EĞER ORMANLARI PEŞKEŞ ÇEKMEYE DEVAM EDERSENİZ ALLAH DA SİZİ HEM BU DÜNYADA HEM DE AHİRETTE CAYIR CAYIR YAKSIN İNŞAALLAH..

Iraz Gökkaya
Iraz Gökkaya - 7 ay Önce

İyi güzel soyluyonuzda İzmir organize sanayi bölgesinde Ankara asfaltlna çok yakln biryer ormanl aclp zeytin dikti birileri belediyeler peşkeş cekiyo gibi görünüyor biz vatandaş olarak öyle düşünüyoruz inşAllah öyle değildir ama gorunum o yonde

Vatandaş
Vatandaş - 6 ay Önce

Darısı meraların başına

banner151