Bakan Pakdemirli: Kurban için her türlü tedbiri aldık

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hayvan pazarında incelemelerde bulundu. Belediyelerle iş birliğiyle hayvan pazarlarında hijyen koşullarının sağlandığını belirten Pakdemirli, "Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla hayvanları alabilirler. Biz her türlü tedbiri aldık" dedi.

banner255
Bakan Pakdemirli: Kurban için her türlü tedbiri aldık
banner200

Keçiören'de hayvan pazarını ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, burada yaptığı açıklamada, bir nevi kurban pazarını denetlemek için geldiklerini söyledi.  Bakanlık olarak tüm illerden hayvan sevkiyatıyla ilgili tüm kontrolleri yaptıklarına işaret eden Pakdemirli, "Hayvan pazarları, belediyelerle olan iş birliğimiz sayesinde son derece sağlıklı, hijyen koşullarında yürüyor. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla hayvanları alabilirler. Biz her türlü tedbiri aldık." ifadelerini kullandı.

Hayvanlara ilişkin bilgiye, kulak küpe numarasıyla "hayvanbilgi.tarim.gov.tr" adresinden ulaşılabileceğini belirten Pakdemirli, "HAYSAG" uygulamasının da kullanılabileceğini söyledi. Pakdemirli, kurban rehberinin ücretsiz dağıtıldığını da anımsattı.

"KESİM İÇİN MEZBAHALARI TERCİH EDİN"

Pakdemirli, mezbahalarda veteriner kontrolünde kesim yapılması gerektiğine işaret ederek, "Hem görüntü kirliliği açısından hem de vatandaşlarımızın gereksiz yere cezai durumlara maruz kalmamaları için özellikle komisyonlar tarafından belirlenen mezbahalarda kurbanlarını kesmeyi tercih etmeleri gerekiyor." diye konuştu. Kurban pazarlığına yardım eden, satıcıları dinleyen Pakdemirli, sohbet ettiği bir çocuğa da hediye verdi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mestan Cengiz
Mestan Cengiz - 2 yıl Önce

Bakan kurbanlıklara bakmayı bıraksın da, şu abuk subuk projeler (genç çiftçi projesi vb) kapsamında bazı çakalları sırtlanları zengin etmeye yarayan hayvan ithaliyle memlekete sokulan, şimdilik SAMSUN VE İZMİRDEKİ VEBALI GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ KOYUNLARININ HESABINI SORSUN, KENDİSİ DE HESAP VERSİN, EĞER ZERRE KADAR VİCDAN SAHİBİYSE...

banner151

banner251