Bakan Pakdemirli İl Müdürleriyle durum değerlendirmesi yaptı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Elazığ’da Tarım ve Orman İl Müdürleri ve bölge müdürlerle durum değerlendirmesi yaptı. Pakdemirli, "Vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz" dedi. 

Bakan Pakdemirli İl Müdürleriyle durum değerlendirmesi yaptı
banner200

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası bölgede yapılan kurtarma çalışmalarını inceleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eşlik eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bölgedeki baraj ve göletlerin durumu hakkında açıklama yaptı.

Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada  "Elazığ Bölgemizde (Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illeri) bulunan 47 baraj ve gölette, Diyarbakır Bölgemizde (Diyarbakır, Batman, Mardin, Şırnak, Siirt illeri) bulunan 30 baraj ve gölette, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş Bölge Müdürlüklerimizde yer alan tüm baraj ve göletler ilgili teknik personelimizce tetkik edilmiş olup, herhangi bir hasar tespit edilmemiştir." diye konuştu.

BAKANLIĞIN TÜM İMKANLARI DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER EDİLDİ

Depremin ilk olduğu andan itibaren ise Bakan Pakdemirli'nin talimatıyla deprem bölgesindeki Bakanlığa bağlı tüm misafirhaneler bölge halkının kullanımına sunulmuştu. Ayrıca yine Bakanlığa bağlı kurumlara ait iş makineleri ve personel de yaraları sarmak ve kurtarma çalışmalarına yardım için deprem bölgesinde seferber edilmişti. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet üstüntaş
Ahmet üstüntaş - 2 yıl Önce

Ben hayvancılık için başvurdum ziraat Türkiye bankası sözde kredi veriyormuş gibi yeni başlıcam ve topraksız tarım ve hayvancılık 30 dölüm tarlaya Ekim yapçamı söylediğim alde yeni başla mak istedim için Kredi verilmedi benden 25 hayvan için 1000000 hahır istediler sonra çiftçilik öldü diyorlar bukoşulda çifçiliği devlet kasten öldürmüştür çünkü rant var

RAMAZAN CANGÜR
RAMAZAN CANGÜR - 2 yıl Önce

Sayin bakan uretim politikasindaki surdürebilirligi saglamak yerine bitirme capasindaymia gibi peotokoller hazirlamakta insanlari bedava cobanlik taptirip bankakara borcun icine sokacak sartlar cikarmakta uretim politikasi varsayimlarla hesaplandigi icin ciftci uretici batagin icinde kalmakta 05550753860 arasinlar eksikliklerin yanlislsrin nerde oldugunu demec alsinlar

Sıkıntı Yok
Sıkıntı Yok - 2 yıl Önce

Haidi bey orada sıkıntı yok

banner151

banner251