Bakan Pakdemirli: DSİ kadroları satılıyor iddialarına yanıt verdi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Diyarbakır eski Milletvekili Abdurrahman Kurt'un Devlet Su İşleri'nde (DSİ) kadronun 80 bin liraya satıldı iddiasına yanıt verdi. Soruşturmanın başlatıldığını belirten Pakdemirli, “Milletvekili böyle şeyler duyduğunu söylüyor ama herhangi bir isim söylemiyor. Araştıracağız, böyle bir şey yok ama çıkarsa canına okuruz” dedi.

banner255
Bakan Pakdemirli: DSİ kadroları satılıyor iddialarına yanıt verdi!
banner200

Sözcü’nün haberine göre, bu konuda ilk iddianın yerel bir internet sitesinde yer aldığını, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da bu haberi kendisine ulaştırdığını kaydeden Bakan Dr. Bekir Pakdemirli, şunları söyledi: “Haberimiz olur olmaz konunun üzerine gitmeye daha gece yarısından itibaren başladık. Danışmanım Hasan Aydemir, iddiayı gündeme getiren eski milletvekili Abdurrahman Kurt'u aradı, bu konuda elinde bilgi-belge bulunup bulunmadığını sordu. Kurt, bu tür şeyler konuşulduğunu, ama kimin söylediğini, para karşılığı işe giren olup olmadığını bilmediğini, sadece söylentiler olduğunu belirtmiş.

Buna rağmen yine de hem DSİ, hem de bakanlık müfettişlerini görevlendirdim ve soruşturma başlattım. Biz burada etik çalışacağız, aşağıda birileri farklı işler çevirecek. Böyle bir şey yapan varsa iki kişinin canına okuduğunuzda bu işler yapılamaz zaten. Eski Milletvekili Kurt, bize yardımcı olabilecek en küçük bir ip ucu vermiş değil. Eğer bir şey bilmeden konuşuyorsa farklı bir manevra yapıyor olabilir.”

AKP Diyarbakır İl başkanının da, Kurt'un iddiaları üzerine, “Kim parayla kadro satıyorsa açıklasın biz de canına okuyalım” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarim kredk hak edilmis kadro vermedi
Tarim kredk hak edilmis kadro vermedi - 1 yıl Önce

Tarim kredi hak edilmis kadrosunu personele vermemek icin hepsini temizlik iscisi gosteriyor ..biz ozeliz diyorlar daha düne kadar resmi daire idiler daha dun kpss puan istiyor bakanliga bagli grnel muduru bakan atiyor ...meclis yasasi ile varlar resmi gazeteye uymuyor keza irfan bey ve ayhan bey taserona sahip cikti fahrettin bey kit komisyonu ve konuyu daha iyi bilen biri sahip cikmamistir .sendikasi bile siyasi paraya pakaiyor personel yaninda durmuyor fahrettin bey degismeli personel sitres ve bunalimda

Sınavla Atanmış Müdür
Sınavla Atanmış Müdür - 1 yıl Önce

Personel Genel Müdürlüğünde nelerin olup bittiğine ne zaman bakacaksınız? Sınav yok, liyakat yok. Onun yakınını oraya, bunun yakınını buraya vekil müdür yapa yapa koca bakanlığın altını üstüne getirdiniz. Sen önce şu personel genel müdürlüğünü adam et.

Naci eryilmaz
Naci eryilmaz - 1 yıl Önce

Ey ey akp Bu ülkeyi yönetemiyorsunuz Bi gidin artık

Ofke kontrolü
Ofke kontrolü - 1 yıl Önce

Taseronun senden daha cok calistigi kesin ve nettir. Senin sorunun acik ofke kontrolü sinava şişip taserona yaz kooperatif dışı tarnet calisan taseron bahsedilmiyor kooperatifde aktif hamal gibi hergun yem tasiyan yag tasiyan yulaf tasiyan genclerden bahsediyoruz direk kooperatif calisani. (bolgede cay dagidan otomasyon yapan kooperatif de bir muhasebe bir malini satmayan kisler den bahsetmiyorum) konuya hakim degilsin ve bir cogu senden eski bu kurumda emekci kardesler kooperatiflerde sendika cok umurunda veya yonetimin cok umrunda olmasina gerek yok Gercek Var kooperatif calisan taseron lar kurumun en aevilen encok calisanlari bunu beyninde kapali bolume yaz sen amacin provakasyon basardin aferin . Siyasi diyon siyasi olmayan tirnaklari ile kaziya kaziya yuruyen cok gordum sen omtunde 18 protein yemin ne yemi oldugunu bilmezsin ama onlar bilir nohutu zeytini uretililip geldigi yeri bilirler sen bilmez sin uzun oldu ama once seni saygiya davet etmek yaptigin o uzun uzuna sinav muhabbetin gercegi yansitmiyor senin torlil ile gelsigin ol baskani torpili ile geldigini ben diyeyim o ainavdan sonra sinav yapildi hak etmis olsa idin gecerdin saygilar

Tarim kredk hak edilmis kadro vermedi cevap
Tarim kredk hak edilmis kadro vermedi cevap - 1 yıl Önce

Eski Genel Müdür Ayhan K. Döneminde Yönetim kurulu kararı alındı Uzmanlık sınavı yapıldı. Sınavı Kazandık. Ne oldu Yönetim kuruluna rağmen mülakatı bitmiş sınav Fahrettin Poyraz bey tarafından iptal edildi veya M.G ve M. S tarafından iptal ettirildi.Ama süresi dahi tutmayan insanları bölgelerde ve merkez birliğinde sınava sokulup alel acele yönetmen yaptılar. Sınavı kazanan bir kaç kişi hariç hep ekip. Nasıl kazandıklarını varın siz düşünün.Hakkımız haram olsun iyiki öbür dünya var. Bakan bey önce bunu araştır araştır ki bu ülkede adalet var diye bilsin insanlar.

Senle ilgili bir calisma baslatilir insallah
Senle ilgili bir calisma baslatilir insallah @Tarim kredk hak edilmis kadro vermedi cevap - 1 yıl Önce

Giren sayisi belli iptal edilen de belli .bolgelerde böyle adamlar personeli bitiriyor adam saldiracak son nokta taseron secti fahrettin bey muaz bey adam size kod adi ile yazdi bu yetkiyi nerden aliyor artik bakin en alt en uste sinav üzlerinden sizi lekeledi belli dir kazanan ve iptal eden delikanlilar ortadadir alin aciga fetö kopek kesin . Seni tesbitin en kolay kpss ile girdin degilmi bu hava atin bakalim

Sinav sorunun var
Sinav sorunun var @Tarim kredk hak edilmis kadro vermedi cevap - 1 yıl Önce

Pardon taseron arkadaslarmi senin sinavina engel oldudami show yapıyon bukadar sitemkar yazmis sin iykide aramizda degilsin :)

Taseron ile bunu nasil bagladin
Taseron ile bunu nasil bagladin @Tarim kredk hak edilmis kadro vermedi cevap - 1 yıl Önce

Hakka giriyorsun yaptigin aciklama saygisizca kimin nasil girdigi biliniyor kime nasil soz verildigi de bilinir .artislik yapma

Naci Demir
Naci Demir - 1 yıl Önce

Fetö'cüler yapmış oldukları yorumlara bir bakalım;
Hemen müdürleri karalıyorlar, vah bu ülkenin haline demekki Cumhurbaşkanız hala devlet kurumlarında etkin olduklarını söylüyorsa bizim bilmediklerimizi söylüyor, önce sendikların çok acil yok edilmesi gerekiyor, başta toçbir sen in.

Sulama maliyeti
Sulama maliyeti - 1 yıl Önce

Sayın bakan bu sulama fiyatlarıyla tarım yapılmaz .1 dönüm tarla 56 ile 300 TL ye sulanıyor.bunun bedeli tarım biter..

Ahmet Gören
Ahmet Gören - 1 yıl Önce

Valla 2 dsi sözlü mülakatına 1. Olarak katılmama rağmen 3. Sıradakileri aldılar.
Allah yedirmesin. Bakan bey'e de yazdım ama kendisinden cvp alamadım


banner151

banner251