Bakan Pakdemirli açıkladı: 9 Tarım OSB’si daha geliyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir’in Dikili ilçesinde Tarım Dayalı OSB’de 80 bin tonun üzerinde sebze ve meyve üretimi yapıldığını dile getirerek, 9 ilçede daha tarım dayalı organize sanayi bölgeleri kurulmasını gündemlerine aldıklarını ifade etti.

Bakan Pakdemirli açıkladı: 9 Tarım OSB’si daha geliyor
banner200

İzmir’de konuşan Pakdemirli, Türkiye’nin tarımsal üretimde Avrupa’da ilk sıralarda olmasına rağmen işlenmiş gıda konusunda aynı durumun söz konusu olmadığını belirterek, bu konuda İzmir’in potansiyelini daha iyi kullanması gerektiğini ifade etti. Pakdemirli, şunları kaydetti: “Ayın 7’sinde imzaladım. Dikili Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi hayırlı uğurlu olsun. Burada 80 bin tonun üzerinde sebze ve meyve üretimi olacak ve 3 bin 500 kişiye de istihdam sağlayacak. Ama 9 ilçede daha tarıma dayalı organize sanayi bölgeleri kurulması konusunu da gündemimize aldık. Bunların hepsini peyderpey inşallah ülkemize kazandırmış olacağız. Bölge olarak da Denizli Sarayköy’de, Aydın Efeler’de, Manisa Alaşehir’de, Balıkesir Edremit’te de bu bölgelerin kurulması konusunda da gayretimiz sürüyor.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cevat Kelle
Cevat Kelle - 2 yıl Önce

Türk Tarımının gelişmesi, kalkınması ve ilerlemesi isteniyorsa; sayın bakan ve hükümetinin acilen istifa etmesi şarttır.

banner151

banner251