" />

Bakan Pakdemirli: 4 bucuk milyar fidan diktik

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Fidan Dik Orman Olsun, Yaşanacak Yurt Olsun” sloganıyla başlatılan kampanyanın Bolu'daki başlangıç ayağına katılarak, “Son 16 yılda 4,5 milyar adet fidan diktik" dedi.

Bakan Pakdemirli: 4 bucuk milyar fidan diktik
banner200

Bir dizi ziyaret ve etkinliğe katılmak üzere Bolu'ya giden Bakan Bekir Pakdemirli, Orman Genel Müdürlüğü tarafından "Fidan Dik Orman Olsun, Yaşanacak Yurt Olsun" sloganıyla başlatılan kampanyanın Bolu'daki startını Kent Meydanı'nda verdi. Buradaki etkinlikte vatandaşlara hitap eden Pakdemirli, 2018 yılının son gününü ulvi ve hayırlı bir işle tamamlamak istediklerini vurgulayarak "Bugün ağaç kesmeyelim ağaç dikelim dedik. Bizler, 'Birazdan kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz.' inancına sahip bir milletiz. Çevremiz de ata mirası değil, çocuklarımızın emaneti. Bugün Orman Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilimizde her il için 2019 adet fidan dağıtımı yapılmaktadır." diye konuştu.

1 MİLYONA YAKIN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Son 16 yılda Bolu'da öğrencilere ve vatandaşlara toplam 125 bin fidan dağıtıldığını aktaran Bakan Pakdemirli "Bugün de bu merasim çerçevesinde ücretsiz toplam 2 bin 500 fidan dağıtımı yapıyoruz. Sosyal ağaçlandırma projelerimiz kapsamında Bolu'da 2003-2018 yıllarında 265 okul bahçesine 30 bin fidan diktik. 250 ibadethane ve mezarlık sahasında da 50 bin, 14 sağlık ocağı bahçesinde ise 1.500 fidan diktik. Ayrıca Bolu'da karayolu ağaçlandırma projesi dahilinde 514 kilometrelik kara yolu ağında 1 milyona yakın fidan toprakla buluştu” dedi.

HIZLI ADIMLARLA İLERLEYECEĞİZ

Geçtiğimiz günlerde "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor" kampanyasını da başlattıklarını hatırlatan Pakdemirli, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, her öğrenciye bir fidan kampanyasını Kasım ayında başlattık. Her öğrencimiz için bugün Türkiye üzerinde bir fidanımız var. Bu kampanya vasıtasıyla Bolu kapsamında ise aşağı yukarı 500 binin üzerinde fidan dikmiş olduk. Ülke olarak da orman varlığını arttıran nadir ülkelerden biriyiz. 1946'dan 2002'ye kadar dikilen fidandan daha fazlasını, son 16 yılda toprakla buluşturduk. Bu sürede 4,5 milyar fidan diktik. 2023 hedefimiz ise dünyada yaşayan her insana bir fidan dikmek ve bir fidan sahibi yapmak. İnşallah bu amaca da hızlı adımlarla ilerliyor olacağız” diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet ve kalkınma
Adalet ve kalkınma - 3 yıl Önce

Sayın bakanım, ben 16 yıllık adalet ve kalkınma partisi mahalle baskaniyim , tarım üretim üretici civtci alın teri her neyse ,siz biz hepimiz yani adalet ve kalkınma partisi olarak bizler bu topluluğu mualesef bir kenara attık lütfen bu durumu görmezlikten gelmeyin, çünkü bu ülkede üreticinin ürettiği ürünlerini enflasyon canavarı yaparak ve bu bahaneyle bu ülkeyi ithalat cenneti yapan bir anlayış içinde olundu yani birileri bu sistem sayesinde büyük bir para kaynağı buldu , ne yazikki adalet ve kalkınma partisi nin kuruluşunda en temel olmassa olmazları olan üretim alın teri ve adalet sadece lafta kaldı.su anda bu sistem sadece zengin ve sanayicileri gözü dünyalık varlıkları doymayan bir anlayışıdır, inşallah siz bu ülkenin yöneticileri

fiyasko
fiyasko - 3 yıl Önce

Ya Allah rızası için o kadar fidan kaç m2 yapıyor, hiç hesapladın mı? soran olursa karadenizi gösterin bari. biz diktik dersiniz. :))

banner251