Bakan Pakdemirli: 2020'de çiftçimizle omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı. Pakdemirli, mesajında çiftçinin, üreticinin emeğini, alın terini koruyan, büyük yatırımlar ve Ar-Ge projeleriyle dolu bir yıl geçirdiklerini belirterek, "Şimdi 2020’ye girerken çiftçimizle, üreticimizle birlikte, omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Bakan Pakdemirli: 2020'de çiftçimizle omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yayınladığı yeni yıl mesajında şunları kaydetti: 

“Tarım ve Orman Sektörü, dünümüzü, bugünümüzü ve geleceğimizi etkileyen stratejik bir sektördür. Bakanlık olarak gerek tarımsal, gerekse orman ve su konularındaki politikalarımızı bu bilinçle oluşturuyor, ülkemizi ileriye taşıyacak adımları hızla hayata geçiriyoruz. 

Tarım Orman Şurası ile 5 yılı planlayarak 25 yıla ortak akılla ışık tuttuk. 11 Kasım’da 11 Milyon Fidan seferberliğimizle ‘Geleceğe Nefes Ol’ dedik, tüm dünyaya örnek olacak bir kampanya yürüttük. Guinness rekorlar kitabına tüm vatandaşlarımızla birlikte adımızı yazdırdık. Önümüzdeki süreçte de Orman Varlığımızı, ülke toplam alanının yüzde 29.40’ına, verimli orman alanını ise 13 Milyon 250 bin hektara çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca sürdürülebilir orman yönetimiyle ormanlarımızın ekonomiye katkısını da artırıyoruz.

Çiftçinin, üreticinin emeğini, alın terini koruyan, büyük yatırımlar ve Ar-Ge projeleriyle dolu bir yıl geçirdik. Şimdi 2020’ye girerken, ‘Güçlü Tarım, Güçlü Türkiye’ ilkesiyle rekabetçi, örgütlü, teknolojik ve sürdürülebilir üretim modelleri için çiftçimizle, üreticimizle birlikte, omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. Verimli, kaliteli, sağlıklı, sürdürülebilir, rekabet düzeyi yüksek bir tarım sektörü için Bakanlığımız 2020 bütçesinin % 54,5'ini tarımsal desteklere ayırdık ve en yüksek artışla 22 milyar liraya çıkardık. 

Yeni umutlarla, büyük projelerle ve heyecanla karşıladığımız 2020 yılının fedakâr, üretken çiftçi ve üretici kardeşlerimiz başta olmak üzere milletimize ve bütün insanlığa hayır ve bereket ile iyilikler, güzellikler, mutluluklar getirmesini diliyorum.”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 18:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nesih kılıç
Nesih kılıç - 2 yıl Önce

Daha biz 2018 zın 2nci dönemi buzağ desteklemesi almadığı sayın bakan bu ne müjdesi

Ibrahim kaya
Ibrahim kaya - 2 yıl Önce

Yeni yıla çiftçi tarim kredi avukatlarıyla arkadaş olarak girecek

Onur Oz
Onur Oz - 2 yıl Önce

Şaka gibi..

Senol
Senol - 2 yıl Önce

Sevgili bakanimiz sizinle omuz omuza asla, ben çiftçinin omuzunu düşürdunuz, benim omuzum düşük başka bir kol bulacağız inşAllah.

Tahsin
Tahsin - 2 yıl Önce

Hehe edersiniz. Şimdiye gadar ettiniz. Şimdiden sonrada edersiniz

Ciftci
Ciftci - 2 yıl Önce

Yeni yilda insAllah siz tarim bakani olmazsiniz

çiftçi
çiftçi - 2 yıl Önce

seansı fazla uygulayacak herhalde ,

Hakkı
Hakkı - 2 yıl Önce

Kanala var bize yok


banner151

banner251