Bağ-Kur’lu çiftçilerin dikkatine: Prim borcu olanlar yıl sonuna kadar yararlanabilecek

Bağ-Kur borcundan dolayı sağlık hizmetinden yararlanamayanlara devlet ve üniversite hastanelerinde sağlık hizmeti verilmesi 2020 yılı sonuna kadar uzatıldı.

Bağ-Kur’lu çiftçilerin dikkatine: Prim borcu olanlar yıl sonuna kadar yararlanabilecek
banner200
banner217

Genel Sağlık Sigortası (GSS) sistemine olan prim borçları nedeniyle sağlık hizmeti alamayacak olanlara, devlet ve üniversite hastanelerinde sağlık hizmeti verilmesi 2020 yılı sonuna kadar sürecek.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan 4376 sayılı yasa kapsamında kamu hizmetlerinden indirimli ya da ücretsiz yararlanmada muafiyet hükümlerini düzenleyen 2002/3654 sayılı Bakanlar Kurulu kararında değişiklik yapıldı.

Bakanlar Kurulu kararında değişiklik yapan Cumhurbaşkanı kararıyla, GSS kapsamında olup prim borçları nedeniyle sağlık hizmeti alamayacak Türk vatandaşlarının, devlet ve üniversite hastanelerinde alacakları sağlık hizmeti, tasarruf yasasının ilgili hükmünden muaf tutuldu.

Buna göre, GSS prim borcu bulunanlar, 2020 yılı sonuna kadar devlet ve üniversite hastanelerinden sağlık hizmeti alabilecek.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 20:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arif kılınç
Arif kılınç - 9 ay Önce

Bakur borcum nedeniyle raporlu ilaçlarımı anlamıyorum hastane ilaçımı yazıyor eczane ilacı vermiyor bu nasıl yararlanmak

Fahrettin AKAN
Fahrettin AKAN - 9 ay Önce

Her sene diyorum bağkur borcumu ödiyim bir türlü olmuyor olmuyor valla olmuyor

Ahmet KAFKAS
Ahmet KAFKAS - 9 ay Önce

Bir yıl uzatıldı ama ilaç alamayacaklar, muayene ücretide ödeyecekler.

Şeref ceylan
Şeref ceylan - 9 ay Önce

Uyanın çiftçi ler 2020 de destek yok aynı ürünü üçüncü yıl ektiysen destek vermem diyor çiftçinin tarlaları edildikten sonra böyle uygulama olmaz. Tarım bakanı bu uygulamayı 2021 de yapmalı bu yanlış acilen duzeltmelisiniz.

Mehmet
Mehmet - 9 ay Önce

Muayene ücreti ödeyerek mi yararlanacağız ilaç parası ödeyerek mi akşam olsun da acile gidelim muayene ücreti vermeyelim diye bekliyoruz yada aile hekimi ne gidelim diye hani borç başka sağlık başkaydı seçim öncesi öyle nutuk atılıyordu ben artık hiç bir şeye inanmıyorum nokta....

Mustafa ceylan
Mustafa ceylan - 9 ay Önce

Nasil yarar lana bilirik bilgisi ollan varmi dişim

Şenol Köroğlu
Şenol Köroğlu - 9 ay Önce

Peki genel sağlık ödeyenler nasıl olacak ödemezse borcu nolcak borclanacakmi

Hamdi yaramış
Hamdi yaramış - 9 ay Önce

İçinde bulunduğunuz yılda , 30 gün prim yatırmış olanlar yararlanabiliyor.


banner151

banner251