Babacan: Gübrede yüzde 50 destek vereceğiz!

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, tarım sektöründe yaşanan sıkıntılarla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Çiftçimize kullandığı gübrenin yüzde 50’sini destek olarak vereceğiz. Çiftçilerimizin birikmiş kredi borçlarını önce donduracağız, faizi sıfırlayacağız ve 2 yıl ödemesiz uzun vadeye yayacağız” dedi.

Babacan: Gübrede yüzde 50 destek vereceğiz!
banner200

Tarım eylem planları hakkında bilgi veren Babacan, “Tarım desteklerini, yani çiftçinin üreteceği ürüne vereceğimiz destekleri daha ekim olmadan önce açıklayacağız ve üretimin olduğu yıl içinde vereceğiz. Çiftçimize kullandığı gübrenin yüzde 50’sini destek olarak vereceğiz. Çiftçilerimizin birikmiş kredi borçlarını önce donduracağız, faizi sıfırlayacağız ve 2 yıl ödemesiz uzun vadeye yayacağız. DEVA iktidarında Ziraat Bankası’nı yeniden çiftçinin bankası yapacağız. İktidarımızın ilk 5 yılında Türkiye’nin tümünde tüm tarımsal sulama yatırımlarını bitireceğiz. Hem çiftçinin üzerindeki maliyeti azaltacağız hem de suyu tasarruflu kullanacağız. Tarımsal sulamada kullanılan elektriğe özel, düşük fiyatlı tarife uygulayacağız. Yem masrafının cinsine göre yüzde 50’ye kadar olan kısmını devlet olarak karşılayacağız” ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 1 hafta Önce

Tarımın başına ve diğer bakanlıklara Babacan gibi eşin ehli, liyakat sahibi insanlar gelirse ülke her alanda uçuşa geçecektir.

Musa
Musa - 1 hafta Önce

Helal olsun doğru tespit

banner251