ASO: Tarım ve hayvancılıkta yapısal reformlar uygulanmalı

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, tarım ve hayvancılıkta yapısal reformların uygulanması gerektiğine dikkat çekerek, “Enflasyonda kalıcı düşüşün sağlanması için gıda enflasyonuna odaklanılması, milli bir tarım politikası ile tarım ve hayvancılıkta yapısal reformların uygulamaya konulması gerekiyor” dedi.

ASO: Tarım ve hayvancılıkta yapısal reformlar uygulanmalı
banner200
banner217

ASO Meclis Toplantısı’nda konuşan Özdebir, enflasyonda kalıcı düşüşün sağlanması için gıda enflasyonuna odaklanılması, milli bir tarım politikası ile tarım ve hayvancılıkta yapısal reformların uygulamaya konulması gerektiğini belirterek, sanayide yerli üretimi teşvik eden, katma değerli, yüksek teknolojili üretimi destekleyen bir büyüme modeline ivedi bir şekilde geçilmesi gerektiğini bildirdi.

Kurban Bayramı öncesinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ASO'yu ziyaret ettiğini hatırlatan Özdebir, “Kendisi bizleri dinlemeye geldiğini söyledi ve ekonominin içinde bulunduğu durumla ilgili bilgi alışverişinde bulunduk. Özellikle içinde bulunduğumuz durgunluk ortamından çıkışın yani firmaların üretim gücünün korunması ve piyasaların işler hale gelebilmesi için, kamunun reel sektöre sermaye niteliğinde kaynak aktarması gerektiğini kendisine belirttik. Bu çerçevede kendisine Japonya örneğini anlattık ve reel sektöre likidite sağlamak açısından daha önce bu ülkenin uygulamaya koyduğu bir model önerisinde bulunduk" diye konuştu.  

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlçe Müdürü
İlçe Müdürü - 1 yıl Önce

Önce Bakanlığın kendisinde reform gerek. Bakanlığın hizmet üretecek mecali mi kalmış? Kendi içindeki acemilikleri, adaletsizlikleri, haksızlıkları ve liyakatsizlikleri çözemeyen bu yapı, artık çiftçinin de gözünde itibarsızlaştı.

Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Bu reformlari kim hazirlayacak kim uygulayacak. Ilahiyatcimi acikogretim mezunumu kaymakammi sostolokmi mimarmi....... Once liyakat gerisi gelir

Tarımda ne olur ki
Tarımda ne olur ki - 1 yıl Önce

Ziraat mühendisleri alanında yetkin olmadıktan sonra.

AK
AK - 1 yıl Önce

Cimaat eskileri ile hangi yapısal reformlar uygulanacak?

ibrahim kocak
ibrahim kocak - 1 yıl Önce

sayinurettin hocam bendeliceden yaziyorum neden kirikkalede yuzde elli hibe destegi ile hayvancilik porecesiuygulanmiyor cevap bekliyorum selamlar

Reformları ziraatci yapsın
Reformları ziraatci yapsın - 1 yıl Önce

Yalniz kahvaltı yapmaktan, boş görev yapmaktan, lak lak yapmaktan fırsat bulursa yapsın. Açıköğretim mezunu ile aynı puanla fakülte okuyonuz acikogretime vurgu yapmanız niye. Liyakat diyen dilinize liyakat olsa o kadar cabalayarak okunan muhendislikle açıköğretim puanıyla girilen ziraat aynı maaşımı alır. Liyakat bu müdür yanı? Keşke liyakat olsa.

banner151

banner251