Ali Eroğlu'ndan meslektaşlarına geçmiş olsun mesajı

TVHB Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, Erzurum'un Çat  İlçe Tarım ve Orman  Müdürlüğünde görev dönüşü trafik kazası geçiren meslektaşları için geçmiş olsun mesajı yayınladı. Eroğlu, mesajında bakanlıktaki veteriner hekim ve veteriner sağlık teknisyeni/teknikeri norm kadro açığının biran önce giderilmesini istedi.

Ali Eroğlu'ndan meslektaşlarına geçmiş olsun mesajı
banner200
banner217

TVHB Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, Erzurum'un Çat  İlçe Tarım ve Orman  Müdürlüğünde görevli veteriner hekimler İsmail Emre Gencel,  Cüneyt Kurt, Kadir Tolga Elkoca ile  Veteriner Sağlık Teknikeri Ömer Yılmaz'ın sahadan görev dönüşü ağır bir trafik kazası geçirdiğini ve halen  tedavilerinin Erzurum’ da sürdüğünü belirterek, meslektaşlarına geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Eroğlu, şunları kaydetti:

"Tarım ve Orman Bakanlığı taşra teşkilatında yoğun iş yükü altında ve yaz kış demeden zorlu saha şartlarında özveriyle görev yapan veteriner sağlık çalışanlarının son yıllarda bu tip trafik kazalarına sıklıkla maruz kalmaları meslek camiamız tarafından üzüntü ve endişeyle karşılanmaktadır.

Bu çerçevede bakanlığın; özellikle tüm yıla yayılan aşılama kampanyaları ve diğer iş programını yeniden değerlendirmesi ve planlaması, veteriner hekim ve veteriner sağlık teknisyeni/teknikeri norm kadro açığının biran önce giderilmesi, iş sağlığı ve güvenliği şartlarının hassasiyetle sağlanması, görev araçlarının ileri sürüş teknikleri almış olan kişilerce kullanılması ve  diğer sağlık personeline verilen fiili hizmet gibi özlük haklarının veteriner hekim ve yardımcı sağlık personeline de verilmesi noktasında gerekli düzenlemelerin ivedilikle yapılması hususlarını tekrar arz ve talep ediyoruz"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 22:00
YORUM EKLE
banner151

banner251