AK Partili Demirbağ'dan: Tarım Kredi marketlerine indirim eleştirisi!

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, fırsatçıların piyasayı manipüle etmesini engellemek ve fiyat artışını önlemek amacıyla Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerindeki gıda fiyatlarının düşürülmemesini eleştirdi. Demirbağ, "Tarım marketlerindeki ürünlerde, piyasaya göre ciddi bir fark bulunmuyor. Birkaç üründe bir miktar düşük fiyat var. Ancak bu fiyatlar, Cumhurbaşkanımızın beklentilerini karşılayacak düzeyde değil” dedi.

AK Partili Demirbağ'dan: Tarım Kredi marketlerine indirim eleştirisi!
banner282

Sözcü'nün haberine göre, Tarım Kredi marketlerdeki fiyatların yüksek olduğunu belirten Demirbağ, “Halk ekmek fabrikaları, nasıl ki ekmek fiyatlarını dengeleme görevi ifa ediyorsa, tarım marketler de gıda ürünlerinin fiyatını, belli bir düzeye çekme görevini yerine getirmek için kuruldu. Ancak benim bu marketleri gezip gördüğüm kadarıyla, tarım marketlerindeki ürünlerde, piyasaya göre ciddi bir fark bulunmuyor. Birkaç üründe bir miktar düşük fiyat var. Ancak bu fiyatlar, Cumhurbaşkanımızın beklentilerini karşılayacak düzeyde değil” ifadelerini kullandı.

YETKİLİLERE DURUMU İLETECEĞİZ

“Bu durumu gerek Tarım ve Orman Bakanlığı,  gerekse de Sanayi Bakanlığı yetkililerine ileteceğiz” diyen Demirbağ, şunları kaydetti; “Genel müdürümüzle yaptığım görüşmede, tarım marketlerinde uygulanan fiyatların gerekçesini; piyasaya yeni girdiklerini, diğer marketlerin ellerinde stokları olduğunu ifade etti. Müdür bey, ürünlerin alış fiyatının üstüne, sadece personel ve kira giderlerini ekleyerek satış yaptıklarını söyledi. Önümüzdeki günlerde tarım marketlerde ciddi fiyat düşüşleri bekliyoruz.”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2022, 14:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
vekilden safsatalar…
vekilden safsatalar… - 5 ay Önce

Sayın cumhurbaşkanımızın talimalatlarıyla açılan çiftçimizden araya aracı konulmadan alınan ürünleri kendi marketlerine ulaştıran çok cüzi miktar kâr konularak satılan ürünlere laf eden, laf olsun torba dolsun mantığı ile hareket eden bu hayatta hiç bir şeye yaramayan, Vekil olduğu ilde seçmenlerine kanı bozuk diyen, eti azaltın, sebze-meyveleri taneyle alın diyen, Sayın Cumhurbaşkanımızın gayet uygun alışveriş yapın dediği marketlere pahalı deyip Cumhurbaşkanı ile çelişen ne yaptığını , söylediğini bilmeyen Vekil amacın ney…..