Adıyaman’da Tarım Platformu toplantısı yapıldı

Adıyaman'da, tarım sektörünün yaşadığı sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alınması amacıyla Tarım Platformu toplantısı yapıldı.

Adıyaman’da Tarım Platformu toplantısı yapıldı
banner200
banner217

Tarım Plartformu'nun başkanlığını Vali Aykut Pekmez'in yaptığı toplantıya, tarım ve hayvancılık sektör temsilcileri  başta olmak üzere bölgenin sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Pekmez, "Tarım Platformunun amacı Adıyaman tarımının gelişimine yönelik tarım sektörü temsilcilerinin fikir ve düşüncelerini almaktır. Bugün Tarım Platformu toplantısının birincisini düzenliyoruz. Daha sonra da sırasıyla diğer platform toplantılarımızı gerçekleştireceğiz. Adıyaman Tarım Platformunu kurmamızın amacı sorunları ve çözüm önerilerini siz değerli sektör temsilcileri ile karşılıklı istişare etmektir. Bugün dile getirilen sorun ve talepleri öncelik sırasına göre değerlendirerek bunları çözüme kavuşturacağız. Bir sonraki aşamamızda bütün platformların ortak bir sempozyumunu üniversitemizle birlikte Kalkınma Ajansımız organize edecek. Bu sempozyum içerisine bir internet anket formu koyarak vatandaşlarımızın da görüş ve önerilerini alacağız. Bunların hepsinin sonucunda tarım sektörü temsilcileri ve vatandaşlarımızdan gelecek görüş ve öneriler sonucunda tarım sektörünün sorunlarını ve ihtiyaçlarını öncelik sırasına göre belirleyerek bu sorunların çözüm önerileri noktasında kime ne görev düşüyorsa birlik ve beraberlik içerisinde bunları çözmeye çalışacağız" diye konuştu.

Tarım ve Orman İl Müdürü Adil Alan, Adıyaman tarımının dünü ve bugünü, yetiştirilen temel ürün çeşitleri, toprak yapısı, hayvancılık konuları, sulanabilir arazi yapısı ve Bakanlığın tarımsal destekleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251