Acilen ithal hayvancılıktan kurtulmalıyız

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Konsey Başkanı Ali Eroğlu, ülke hayvancılığın acilen ithalattan kurtarılması gerektiğine dikkat çekerek, “Bunun için hayvancılıkta mutlaka acil, kısa ve uzun vadeli üretim planlamaların yapılması gerekiyor” dedi.

Acilen ithal hayvancılıktan kurtulmalıyız
banner200
banner217

Samsun’da birliğinin bölge toplantısında konuşan Eroğlu, “Bunun için hayvancılıkta mutlaka acil, kısa ve uzun vadeli üretim planlamalarının yapılmasını, istikrarlı politikaların uygulanmasını zaruri görüyoruz. Kendi tüketeceklerini üretemeyenler başkalarının ürettiklerini, onların belirlediği fiyattan ve kaliteden tüketeceklerini unutmamalıdır” ifadelerini kullandı.

VETERİNER OTORİTESİ GÜÇLENDİRİLMELİ

Veteriner otoritesinin güçlendirilmesi gerektiğini belirten Eroğlu, “İleri hayvancılık için mutlaka ileri veteriner hekimlik gerekmektedir. Aktif, etkin, motivasyonu yüksek, hızlı karar alabilen, yetki ve sorumluluk kargaşası yaşanmayan, yeterli bütçesi ve insan kaynakları olan bir yapı oluşturulursa sorunları giderilmiş, standartları yüksek bir veteriner hekimlik icara edilecek ve istenilen hayvancılık hedefine de ulaşılmış olacaktır. Hayvancılık yönetimsel olarak veteriner otoritesi merkezli olmalıdır” diye  konuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 13:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
ırfan
ırfan - 2 yıl Önce

et 100 lira bile olsa ithalaat kesinlikle süresiz durdurulmalıdır. ülkemizde maliyetler yüksek olduğu için hayvan ithalatı dengeyi bozmaktadır. dışardan ucuza gelince içerdeki yetiştiricilerde bu işi mecburen bırakıyorlar

Doğulu hayvancı
Doğulu hayvancı - 2 yıl Önce

Nasıl kurtulacaksınız yerli hayvanın üretimini keserseniz çiftçiye avrupadan uzakdoğudan bi lat geliyomuş gibi yönlendirirseniz doğunun hayvanını aşağılarsanız hayvancılık bu hale gelir kendi eserinizi ört bas etmeye kalkmayın hepsi sizin sizingibilerin suçu masa başında oturarak birilerinin yalan yanlış iftira haberlerini yayınlayarak kıyamet kopararak birilerinin mebaline girerek hayvancılık desteklenmez hayvancılık haberleri yapılmaz

Boğa bakıcısı
Boğa bakıcısı - 2 yıl Önce

Boğa bakıcısı kadrosu ile tarımda laylaylom atananlar boğa baksın bari de gerek kalmasın ithalata.

Doğrucu Davut
Doğrucu Davut - 2 yıl Önce

Evet. Kesinlikle ithalattan bir an evvel kurtulmalıyız. Bunun da çözümü için öncelikle; bu piyasaya yön veren yani fiyatları bu kadar fahiş şekilde yükselten içerideki Vatan Hainleri fiyatları normale çekecekler. onlar Vatan Hainliğine devam ettikleri sürece ne yazık ki İthalat ta devam edecek . (Nokta)

İlker
İlker - 2 yıl Önce

Ya bakmayın şimdi dolar yüksek yoksa 2016 -2018 yılları arasında özellik Et ve Süt kurumun getirdiği ithal mallardan besiciler çok iyi para kazandı. Dolar biraz düşsün tüm besiciler baskı yapar ithal gelsin diye.

karamanoğlu prensi
karamanoğlu prensi - 2 yıl Önce

Okuyanı haberden “eli boş döndürerek” hayal kırıklığına uğratan, içerik olarak boş bulduğum bir haber. Bir Veteriner Hekim örgütünün başkanı olarak, ülkemize et ve hayvan ithalatının öncelikle ülkemiz halk ve hayvan sağlığı açısından için riskleri ne olmuştur?, ne olmaktadır? ve ne gibi riskler bizi beklemektedir? buna dair hiçbir bilgi yok. Sayın EROĞLU adına konuştuğu veteriner hekimliği gözüyle et ve hayvan ithalatında ülkemiz için hayvan sağlığımız ve halk sağlığımız üzerinde ne gibi riskli durumlar görmektedir ve neden ithalatın durmasını istemektedir bunu açıklamalıdır. Açıklamasında öncelikle arz güvenliği, iç üreticilerin korunması gibi ekonomik açıdan olay değerlendirilmiş olduğunu görüyorum. Sayın Eroğlu’na göre ithalatta halk ve hayvan sağlığı adına her şey rayında gidiyor da tek sorun andığım ekonomik sorunlar mı?

Cengiz
Cengiz - 2 yıl Önce

La la la lo lo lo...

Akıl vereceğinize iş yapın.

banner151

banner251