Abalı Yem danışmanı üreticilere sürdürülebilir çiftlik yönetimi konusunda tavsiyelerde bulundu

Abalım Yem danışmanı Prof. Dr.Sergio Calsamiglia, Ege ve Marmara bölgesinde üreticiler ile birebir görüşmeler yaparak Dünya’dan ve İspanya’dan örneklerle sürdürülebilir çiftlik yönetimi konusunda tavsiyeler ve bilgilendirmelerde bulundu. 

Abalı Yem danışmanı üreticilere sürdürülebilir çiftlik yönetimi konusunda tavsiyelerde bulundu
banner200

"Bilinçli yetiştiricilik, verimli ve sağlıklı beslenme ile başlar’’ ilkesi ile sektör ve üreticilerin gelişimine katkı sağlamaya devam eden Abalım Yem, üreticilerini bilgilendirmeye devam ediyor. Özel sektörün ilk yem firması olarak 51 yıldır gerçekleştirdiği yatırımlar ile bugün Türkiye’nin yem sektöründe önemli oyuncularından Abalım Yem, yıllık 2,5 milyon ton üretim kapasitesine sahip 8 fabrikadaki üretimi ile hayvancılığın sürdürülebilir gelişimine önemli katkılar sağlamaya devam etmektedir. Sürdürülebilir hayvancılık hedefine bağlı olarak firma danışmanı Prof. Sergio Calsamiglia ile her yıl Türkiye’nin birçok yerinde farklı üreticileri ziyaret ederek hayvan besleme konusunda tavsiye ve önerileri ile üreticileri bilgilendiriyor. 

Abalım Yem Ar-Ge Müdürü Derya Sayın ve Marmara Bölge Müdürü Emre Altıntaş ile Ege ve Marmara Bölgesinde gerçekleştirilen ziyaretler ile hayvan besleme konusunda önerilerde bulunan Prof. Dr.Sergio Calsamiglia, üreticiler ile birebir görüşmeler yaparak Dünya’dan ve İspanya’dan örneklerle sürdürülebilir çiftlik yönetimi konusunda tavsiyeler ve bilgilendirmelerde bulundu. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 12 ay Önce

Deginmedigi bir şey var kiispanyol süt üreticilerinin kazancı birde bizim yem süt paritesi artık neticeye sonuca bakıyoruz etrafında gezdirmeyin lafı

Hüseyin CAN
Hüseyin CAN - 12 ay Önce

Çiftlik yönetiminden ziyade yemlere yaptığınız zamlara çare bulun. Üreticinin dayanacak gücü kalmadı beylerrrrrr.

banner151

banner251