76 projeye 23 milyon TL destek verildi

Kilis Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu, kent genelinde yapılan tarımsal destek projeleriyle ilgili, “İlimizde 2006 yılından bugüne tarıma dayalı çeşitli projeler uygulamaya geçmiş, 76 adet projeye toplamda 23,6 Milyon TL tutarında yüzde 50 hibe desteği sağlanmıştır” dedi.

76 projeye 23 milyon TL destek verildi
banner282

Kilis'te Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yatırımcılarına projelere ilişkin her türlü bilgi ve teknik desteğin sağlanacağını ifade eden Kökçüoğlu, "Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programının amacı doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması, küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulmasıdır,

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRME SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Bu amaç doğrultusunda, kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak için gerçek ve tüzel kişilerin ekonomik faaliyetlere yönelik yatırımlarının desteklenmesine yönelik İlimizde 2006 yılından bugüne tarıma dayalı çeşitli projeler uygulamaya geçmiş, 76 adet projeye toplamda 23,6 Milyon TL tutarında yüzde 50 hibe desteği sağlanmıştır. 2022 yılında ekonomik yatırım projeleri çerçevesinde 18 adet başvuru, Ekonomik Altyapı yatırımları 546 adet başvuru, bireysel sulama sistemlerinde 160 adet başvuru ve Uzman Eller Projesi çerçevesinde 3 adet proje başvurusu olduğunu, başvuruların değerlendirme sürecinin devam ediyor" diye konuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2022, 01:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üretici
Üretici - 1 ay Önce

Üretimle alakası olmayan işler. Folimcilere para aktarma oyunları. Öp... Ş... K... Nı. Kaphibeyi bak başka işlere. Neymiş tarım üretimine destek verilmiş miş..