20 milyon liralık yem vurgununda dikkat çeken ihtarname! 

Tarım Kredi Yem'de yaşanan 20 milyon liralık yolsuzluğu kabul ettiler ama haberin yayından kaldırılmasını istediler!

20 milyon liralık yem vurgununda dikkat çeken ihtarname! 
banner200

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan Tarım Kredi Yem’de ortaya çıkan 20 milyon liralık vurgunda, görevden alınan fabrika müdüründen dikkat çeken bir ihtarname geldi. Milli Gazete’nin gündeme getirdiği yemde 20 milyon liralık yolsuzluk haberi, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünün ve Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay’ın yaptığı açıklamalarla teyit edilirken, müfettiş raporlarında suçu kabul eden ve bundan dolayı görevden alınan fabrika müdürünün itibarının zedelendiği gerekçesiyle haberin yayından kaldırılması için ihtarname göndermesi dikkat çekti. 

SARAYKÖY TARIM KREDİ KOOPERATİFİ İLE DENİZLİ YEM FABRİKASI ARASINDA 20 MİLYON LİRALIK VURGUN!

Bilindiği üzere Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan Tarım Kredi Yem, 20 milyon liralık yem vurgunu ile çalkalanırken, müfettişlerin hazırladığı rapor savcılığa intikal ettirilmiş durumda. Müfettişlerin yaptığı incelemelere göre İzmir Bölge Birliğine bağlı Sarayköy Tarım Kredi Kooperatifi ile Denizli Yem Fabrikası arasında toplam 20 milyon liralık bir vurgun tespit edilirken, Denizli Yem Fabrika Müdürü Cem Karataş görevden alınırken, Sarayköy Tarım Kredi Kooperatifi Müdiresi Gülşen Kocabaş da geçici bir süreliğine açığa alındı. 

TARIM KREDİ VE TARIM KREDİ YEM GENEL MÜDÜRÜ YOLSUZLUKLA İLGİLİ HABERİ DOĞRULADI

Milli Gazete’nin haberi üzerine ayrı ayrı açıklama yapan Tarım Kredi Kooperatifleri ve Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, Denizli Yem Fabrikası ile Sarayköy Tarım Kredi Kooperatifleri arasında ortaya çıkan 20 milyon liralık vurgun haberini doğruladı. Tarım Kredi Kooperatifleri yaptığı yazılı açıklama ile Denizli Yem Şube Müdürünün iş akdinin feshedildiği, şüphelilere yurt dışı çıkış yasağı getirildiği ve tüm hesaplarına bloke konulduğunu belirtilerek, “Soruşturma sonucu ortaya çıkarılan usulsüzlüklere karıştığı tespit edilen herkesin cezalandırılması ve bu süreçte şirketimizin oluşan zararlarının tahsilinin sağlanması için hukuki süreç büyük bir titizlikle takip edilmektedir” denildi. 

Yine Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kınay da yaptığı açıklamada;  “İç Denetim Müdürlüğümüz ile Tarım Kredi Kooperatifleri müfettişleri tarafından yolsuzluk açığa çıkarılmıştır” dedi. 

MİLLİ GAZETE’NİN HABERİ DOĞRULANIRKEN NEDEN YAYINDAN KALDIRILMAK İSTENİYOR? 

Yemde 20 milyon liralık vurgun haberi hem Tarım Kredi Kooperatifleri hem de Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay tarafından doğrulanırken, büyük vurgunda adı geçen ve müfettiş raporlarında da suçu kabul eden fabrika müdürü Cem Karataş’ın haberi yayından kaldırtmak istemesi manidar bulundu.

TCK’NIN 125’İNCİ MADDESİNİ GEREKÇE GÖSTERDİLER! 

Haberin kaldırılmaması durumunda TCK’nın 125’inci maddesine göre; ‘Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil isnat etmek suretiyle saldıran kişinin 3 aydan 2 yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılacağı’ hükmünün hatırlatılması dikkat çekti. 

HABER MÜVEKKİLİN İTİBARINI ZEDELEDİ!

Noter üzerinden gönderilen ihtarnamede, haberin yayından kaldırılma gerekçesi ise şöyle açıklandı: “Cem Karataş ile ilgili olarak haberin 5 ayrı yerinde adının açıkça zikredildiği, fotoğraflarının yer aldığı, müvekkili töhmet altında bırakan, iftiraya varan ifadelerle ilgili olarak hali hazırda soruşturma süreci devam eden bir konu olması hasebiyle soruşturmanın gizliliği prensibine aykırı şekilde paylaşılan söz konusu içeriklerin ivedilikle kaldırılması gerekmektedir.

Haber içeriklerinde; ‘Denizli Yem Fabrika Müdürü Cem Karataş’ın suçu tamamen kendi üstüne aldığı, sadece fabrika müdürünün suçu kabullenerek, dosyanın kapatılmaya çalışılması dikkat çekiyor’ gibi ifadelerle gerek müvekkili gerekse yakın çevresinin itibarını zedeleyen, hiçbir haber değeri olmadığı gibi fotoğraflarla müvekkili toplum nezdinde hedef haline getirerek kişilik haklarına saldıran bir tutum görülmektedir”

BU FOTOĞRAFTAN DOLAYI MI HABER YAYINDAN KALDIRILMAK İSTENİYOR? 

Haberde, Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, Genel Müdür Yardımcısı Doğan Erdoğan ile yem vurgununda adı geçen Fabrika Müdürü Cem Karataş ile Sarayköy Tarım Kredi Kooperatifleri Müdiresi Gülşen Kocabaş’ın bir ziyaret dolayısıyla çekilen fotoğrafı kullanılmıştı. Yakın zamanda çekilen bu fotoğrafın haberde kullanılmasının rahatsızlıklara neden olduğu ve haberin de bu fotoğraftan dolayı kaldırılmak istendiği kaydediliyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 22:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
BOĞAZLIYAN 1
BOĞAZLIYAN 1 - 11 ay Önce

DOĞANCANIN SUÇU NE ?
-ZAMANIN KAYSERİ BÖLGE MÜDÜRÜ N.B. YÖNETMELİKLERE AYKIRI HEMŞEHRİLERİNE YEM VER DİYE ZORLAMIŞ, CANIN SAĞOLSUN MÜDÜRÜM DEMİŞ DOĞANCAN. BORÇ TAHSİL EDİLEMEYİNCE EMEKLİ BÖLGE MÜDÜRÜ DOĞANCANI ORTADA BIRAKMIŞ. DOĞANCAN BUNA ÇOK KIZMIŞ. AMA BÖLGE MÜDÜRÜNÜN BUNLARDAN HİÇMİ HİÇ HABERİ YOKMUŞ.
-KÜTAHYADAN EV ARKADAŞLARI ZİRVECİLER ŞU ANALİZLERİ DENİZLİDE YAPIVER DEMİŞ. CANIN SAĞOLSUN KAYINÇO DEMİŞ. BİNLERCE ANALİZİN ÜCRETSİZ YAPILDIĞINI DUYUNCA DOĞANCAN ÇOK ŞAŞIRMIŞ, PAMUKKALE BÖLGE MÜDÜRÜNE ÇOK KIZMIŞ. ÇÜNKÜ ANALİZLERİDE PAMUKKALE BÖLGE MÜDÜRÜ İSTEMİŞ.
-BİRDE FABRİKA MÜDÜRÜNE ÇOK KIZMIŞ, GİZLİ GİZLİ TENHALARDA AKIL VERMİŞ AMA HİÇ SÖZ DİNLEMEMİŞ. 2 AVUKAT YETMEZ DEMİŞ, BU PARAYI HEMEN ÖDE DEMİŞ, BERABER HİCAZA GİTTİĞİMİZİ KİMSEYE SÖYLEME DEMİŞ, VALLAHA BEN SENİ TANIMIYORUM DEMİŞ. DEMİŞTE DEMİŞ DAHA NELER DEMİŞ.
-GIDADA 500 MİLYON ORADA BURADA ŞU KADAR MİLYON DEMİŞ. KİMSE 3-5 MİLYONA BAKMAZ DEMİŞ, İFTİRADIR DEMİŞ AMA KİMSELERİ DİNLEMEYEN ASLAN MÜFETTİŞİMİZİ HAFİFE ALMIŞ. DOĞANCAN BUNADA ÇOK KIZMIŞ VE HEMEN ARKADAŞLARINI SATIVERMİŞ, HFK YA AJITASYONA BAŞLAMIŞ. DEMEK Kİ ONU KEK SANMIŞ.
-YATIRIMLAR AKLINA GELMİŞ. URFA FABRİKA VE İZMİR FABRİKADA YAPILAN USULSÜZ HAKEDİŞLERİN SORUMLUSUDA KİM DEMİŞ. AMA ADALI HER YERDE ÖTÜVERMİŞ. DOĞANCAN BUNADA ÇOK KIZMIŞ, EMEKLİSİN SEN GİT DEMİŞ. BÖLGE BAKANLARI YAPTI DEMİŞ.
-SONRA FABRİKALARA ALDIRDIĞI BİNLERCE TONLUK KÜTAHYA MENŞEYİLİ MEELLASLAR GELİVERMİŞ AKLINA. DOĞANCAN ÇOK KIZMIŞ.SORUMLU BİRTANE EMEKLİ BÖLGE MÜDÜRÜ BULUVERMİŞ HEMEN.
-SONRA ALABALIKLARA ALINAN KEPEKLER, SİVASTA ÇEPNİDE YÜRÜYEN ARPALAR, HURDALAR, BİNLERCE DAĞITILAN PROMOSYONLAR, KATKILAR KÜTAHYADA DERE KENARLARINA YAPILAN YATIRIMLAR GELMİŞ AKLINA.GELMİŞTE GELMİŞ. ŞÖYLE BİR BAKMIŞ EV ARKADAŞKINA.........
- DIŞARIYA BİLGİ NASIL SIZDI DİYE DÜŞÜNÜRLERKEN, BALIKLARIN EFENDİSİ KEKLİKLERİN ÇIĞLIĞI HİÇ KİMSENİN AKLINA GELMEMİŞ. BİRDE İYİ ATIYOR DİYE ONU AVCI YAPIVERMİŞLER, KÖYDE AV MEVSİMİNİN BAŞLADIĞINI NEREDEN BİLSİNLER. AVCI HER SESE KOŞUVERMİŞ. DOĞANCANIN GÜVENDİĞİ DAĞLARA YENİDEN KAR YAĞMIŞ.AVCININ BAĞCIYI GENEL MÜDÜR YAPACAĞINI F.P NEREDEN BİLSİN.
EVET DOĞANCANIN SUÇU NE ? SUÇ BÖLGE MÜDÜRLERİNİN, HELE DE EMEKLİYSE.
(ŞAPKA DÜŞTÜ, KEL GÖRÜNDÜ DOĞANCAN)

Aylarca tek çalıştırılanların hakkı şerefi ve itibari ne olacak
Aylarca tek çalıştırılanların hakkı şerefi ve itibari ne olacak - 11 ay Önce

Tüm şubeleri idari ve Mali işlerden dolayı idari ve Mali İşler genel müdür yardımcısı bağlıdır. Bu olay olmuş muhasebe ve idari işler niye gerekli kontrolleri yapmamış, gerekli yerlere zamanın da niye bilgi vermemişler. Mali ve idari işler genel müdür yardımcısı, insan kaynakları müdürünü, idari işler şefi ni, muhase şefini genel müdür derhal görevden almalıdır. 1.000.000 yakın çiftçinin hakları ne olacak. Olay şube müdürü ile mi sınırlı kalacak. Fahrettin Poyraz Bey olaya derha l müdahale edip ilgili kişileri görevden almalıdır. Aylarca görev tanım belgesi ve iş sözleşmesi olmadan çalıştırılan insanlı hakları ne olacak. İş kanunu bu kadar çok düşünen Mali ve idari işler genel müdür yardımcısı ve insan kaynakları müdürünü niye kişiye göre muamele yaptılar. Ve daha fazlası.

Vurguncular
Vurguncular - 11 ay Önce

Ey holding denetcisileri sizler ne yapiyordunuz bugune kadar.Herzamanki gibi sis yanmasin kebap yanmasi modundasiniz.Allah size soracak.Hirsizlara sahtekarlara goz yumup arkalarinda durmayin...

AZAD
AZAD - 11 ay Önce

YAHU 20 MİLYON NEDİR Kİ İZMİR BÖLGE FALAN

Fikret Kızılkaya
Fikret Kızılkaya - 11 ay Önce

Bütün tarım kooperatifleri denetlenmesini istiyorum Alayunt Müdürünude denetleyin kütahya

Olay 20 milyon değil en az 100 milyon
Olay 20 milyon değil en az 100 milyon - 11 ay Önce

Sayın Başkanımız RTE derhal olaya el atmalı ve başta şube müdürünün bağlı olduğu idari ve Mali İşler genel müdür yardımcısı görevden alınmalıdır ve devamında da İnsan kaynakları müdürünü, İdari İşler şefini, muhase şefini görevden almalıdırlar. Görev tanım belgesi ve iş sözleşmesi olmadan yıllarca kurumun neredeyse tamamı çalıştırılmış. Denetçi kökenli olan idari ve Mali İşler genel müdür yardımcısı zamanında kontrol ve denetim yapmamış. 14 yıldır kurumda çalışan muhase personeli niye şimdi tire şubeye şef olarak gönderildi. Niye sadece muhase birimine şeflik verildi. Muhasebe programına tek kullanıcı ile niye herkes giriş yapabiliyor. Niye muhasebe verileri ilgili herkese açık olmadı. Sayın Genel Müdür H. F. K. bu kişileri görevden almalıdır. Aylarca yüzlerce insan tek çalıştırıldılar. Şubeler de haftalık 45 saatten fazla çalıştırılan ve aylık 22,5 saatten fazla çalıştırılan personellerin hakları ne olacak. Sayın personeller ve Sayın fabrikaların gerçek sahipleri ve ortakları CİMER'E yazın ve twetter dan SAYIN Başkanımız RTE tweet atın. Avukatlarınızı devreye sokun, savcılara gidip ihmar edin. Ve daha fazlası. Şirketin maliyetin %70-80 olan yani rasyon hammaddelerini niye yanlış kayıp edip, buna göz yuman Mali ve idari işler genel müdür yardımcısı görevden alınmalıdır. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste demişler, ne ekersen onu biçersin, son gülen iyi güler. SAYIN BAŞKANIMIZ RTE DERHAL OLAYA MÜDAHALE edip ilgili kişileri görevden almalıdır ve mahkemeye vermelidirler. 1,000,000 yakın çiftçilerin alın terleri ne olacak, çocukların hakları ne olacak. Garibanlara hiç mi acımadınız.

Aydinli
Aydinli - 11 ay Önce

Adamlar hem tarim krediden hemde ureticiden calmislar.ne zamandir yemlerinizde sorun var diye tarim kredi yetkililerini uyariyoruz.demekki yem cuvalinin icindeki hammadeler gercek degil kiytirik seylermis.tarim kredi kooparatifi zararini temin etmeye bu duzenbazlardan geri almaya calisiyor hakli olarak tabikide ama kalitesiz yemi bize satarak olusan verim kaybi zararimizi biz kimden alacagiz. Tarim kredi hukukcularindan bir cevap gelirmi veya ciddiye alinirmi bu yazdiklarim ve dileklerim.Bizlerin yani ureticilerin hakkinida koruyun lutfen.

Hasan
Hasan @Aydinli - 11 ay Önce

Birde bunlar yesin bitcekmi başka yiyenler görünmüyor 1 aydır gündemde bu

şenol
şenol - 11 ay Önce

baklava börek keyifler yerinde , çiftçiyi kim ne yapsın.


banner151

banner251