TÜSEDAD Başkanından süt fiyatlarına sert eleştiri: Tarım Bakanlığı izinsiz tek bir adım bile atamıyor!

TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu, Ulusal Süt Konseyi tarafından açıklanan çiğ süt referans fiyatını sert bir dille eleştirerek, "Tarım Bakanlığı izinsiz tek bir adım bile atamıyor" dedi.

TÜSEDAD Başkanından süt fiyatlarına sert eleştiri: Tarım Bakanlığı izinsiz tek bir adım bile atamıyor!
banner200

TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu’ndan açıklanan süt fiyatlarına sert tepki. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin 1.5 süt yem paritesi sözü verdiğini hatırlatan Solakoğlu, “Tutamayacağı sözü veren biri bizim kültürümüzde açıklama yapmak zorundadır” dedi. 

TUTAMAYACAĞI SÖZÜ VEREN BİRİ AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDADIR!

TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu, sosyal medya hesabından açıklanan çiğ süt referans fiyatını sert bir dille eleştirdi. Açıklanan fiyatların şaşırtıcı olduğunu dile getiren Solakoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin 1.5 süt yem paritesi sözü verdiğini hatırlatarak, “Tutamayacağı sözü veren biri bizim kültürümüzde açıklama yapmak zorundadır” dedi. 

Üreticinin fiyat konusunda hiç bir dahlinin bulunmadığını dile getiren Solakoğlu, “Hazine Bakanlığı süt fiyatını belirlerse olacağı budur. Kimse kusura bakmasın Cumhurbaşkanlığı sisteminin bize hediyesidir bu. Tarım Bakanlığı izinsiz tek bir adım bile atamıyor. Bu şekilde değil ülke küçük bir şirket bile yönetilemez” tepkisinde bulundu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2020, 15:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ülker
Ülker - 10 ay Önce

Valla biz pes dedik.Sattık hayvanları kara geçtik.
Bu ülkede böyle yöneticiler varken benim ürettiğim sütün fiyatını alakasız insanlar belirliyorken bu ülkede üretim falan yapılmaz nitekim öylede oluyor çevremdeki tüm hayvancılar perişan bu işten biran önce çıkmaya çalışıyorlar.
Bu şartlatdA bu iş yapılmaz yapılmaz yapılamazz!!!

İsmail
İsmail - 10 ay Önce

Sencer bey yaptığı acıklamada ciddi ise bakan istifa edene kadar sütler buzagılarımızın diye bir kampanya ile üretimi durduralım başkan olarak bu ateşi yakmakta Sencer bey sana düşer

Ali dag
Ali dag - 10 ay Önce

Aptallık bizde zarar ederek üretiyoruz bunu onlar bizden daha iyi biliyorlar bunların tarıma dahirvereceği bir şey varsa oda batırmak borclandirmak omurboyu borç öde kredi öde kolelikduzeni bu .bu bir tuzak asla kredi almayın gelecekte krediler odenemiyecek takı köle olana kadar emir almak istemiyorsanız kucül kendini idare et kazanan sen olursun çok kazanarak batmakmi az üreterek ayakta kalmakmi söz sizin ...

Köylü
Köylü - 10 ay Önce

Sencer bey sana çiftçi olarak teşekkürlerimizi iletiyoruz elinden geleni yapıyorsun durum ortada

Ahmet Canyürek
Ahmet Canyürek - 10 ay Önce

Banka borçları 36 taksite bölünlem faizleride silinmele tüm bankalara kapsayan bir yasa hazırlanmalı özeler faiz indirimine gitmiyor onlarada önlem alınmalı yem tekellestirilmeli tek fiyat olmali inşaAllah

CEVDET Kalem
CEVDET Kalem - 10 ay Önce

Çifçi olarak battık bu bankaların faiz oranı böyle oldukça üretmekten tiksinir olduk gübresi tohumu mazotu ilacı vAllahi bıktık yav bize derhal çare yoksa bizim cenaze namazımızı kılarlar

Ali osman
Ali osman - 10 ay Önce

Sencer solakoğlu eğer böyle konuldu ise kutlarım bu nasıl bakan kul mu bu yazık lar olsun

Serbest piyasa
Serbest piyasa - 10 ay Önce

Turkiyede serbest piyasa duzeni yok mu. Fiyatlar sirketler ve tarafkar tarafindan olusturulmuyir mu?
Sut ureticilerinin orgutlenmesi ve mevcut piyasa sartlarina gore kendileeini ifade etmeleri, seslerini duyurmalari daha iyi degil mi? Neden bunlari yapacak bir orgut çıkaramadılar.
Neden devletten fiyat belirlemelerini istiyorlar anlamiyorum. Sutu devlet mi aliyor sizlerden. Siz belirleseniz daha iyi olmaz mi sayin degerli ureticiler fiyatinizi...!


banner151

banner251