Türkşeker'in piyasaya satmadığı şekerler Gross Marketin deposundan çıktı! 

Gross Marketin deposu değil sanki Türkşeker’in ambarı! Ankara’da bilindik bir gross marketin deposundan Cuma günü çekilen görüntüler, sektörde şok etkisi yaparken, kamuoyu bu şekerlerin gross marketin deposuna nasıl gittiğinin açıklanmasını bekliyor. 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Türkşeker piyasaya şeker vermezken, Ankara’da büyük bir gross marketin deposunda ortaya çıkan görüntüler şok etti. Videodaki görüntüler gross marketin deposu değil sanki Türkşeker’in ambarını andırırken, bu şekerlerin gross markete nasıl satıldığı merak ediliyor. Söz konusu ortaya çıkan görüntünün duyarlı bir vatandaş tarafından Cuma günü gross marketin deposundan çekilirken, şekerde vurgun iddialarını gündeme getirdi. 

GROSS MARKETİN TÜRKŞEKER İLE PAKETLEME SÖZLEŞMESİ BULUNMUYOR!

Görüntülerin ortaya çıkması üzerine TÜRKŞEKER yetkililerinin söz konusu gross marketin paketleme işi de yaptığı ve market raf anlaşması kapsamında bazı marketlere verilen şekerlerin bu gross market tarafından paketlendiği iddia edildi. Ancak alınan bilgilere göre TÜRKŞEKER’in söz konusu bu gross marketle böyle bir sözleşmelerinin bulunmadığı kaydediliyor. 

TÜRKŞEKER SÜRECİ YÖNETEMEDİĞİ İÇİN TÜRKİYE ŞEKER KRİZİ İLE KARŞI KARŞIYA KALMIŞTI 

Bilindiği üzere Türkşeker, süreci yönetemediği için piyasaya şeker satışlarını durdurmuştu. Gelen tepkiler üzerine Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi devreye girdi. Türkşeker, piyasaya satacağı şeker fiyatlarına yüzde 85 zam yaparak 295 liradan 550 liraya çıkardı ve ardından gıda firmalarının üretim kapasitelerine göre şeker satışlarına başladı. 

GROSS MARKETE BU ŞEKERLER KAÇ LİRADAN VERİLDİ?

Gıda firmaları bile üretim kapasitelerinin üstünde şeker alamazken, Ankara’da gross marketin deposunda Türkşeker’in ambarını andıran görüntülerin ortaya çıkması, şok etkisi yaptı. Piyasaya verilmeyen şekerlerin söz konusu gross markete nasıl verildiği ve kaç liradan verildiği büyük önem taşırken, bu görüntülerle ilgili olarak Türkşeker’in ve Bakanlığın nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyor. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kriz
Kriz - 1 ay Önce

6 aydir bu site bangir bangir haykiriyor.Turksekerde yolsuzluk usulsuzluk ihanet talan var dye.Bir tane ust duzey yonetici isten atildimi?merak ediyorum.Bir tanesi sorusturuldumu merak ediyorum.Yap aciklamayi cik isin icinden.Turksekerde Mucahit Ercan Talip Cumhur Ömer kurumdan uzaklastirilmadan seker krizi cozulmez.Ankarada adam kalmamis gibi Bursadan ekip kurup her pisligi yapip uzerini kapatiyolar.

Liyakat
Liyakat - 1 ay Önce

Turksekerin basindaki mucahit ilahiyatci.size verecegim orneklerden ne cikaracaksiniz bilmiyorum ama yinede yaziyorum.Turkseker tarimin beyin takimi Bursalilardan olusuyor Mucahitin ozel ekibi.Genel mudur yardimcisi ve su anda sekeri yonetemeyen vatandas talib bir vakfin cayciligini yaparken mucahit tarafindan genel mudur yardımcılığına layik goruldu.idari isler muduru ömerin altinda calisan universite mezunu ama ömer luse mezunu ve emekli.cifci marketlerin koordinatoru selim erkek kuaforu.uretim muduru eski polis...Allah Allah.liyakata bi bak.isin basinda ilahiyatci var.ekibe bak.cayci emekli polis kuafor..vb.vb.eee bu adamlarla kriz cikmasi normal degilmi?

İhanet
İhanet - 1 ay Önce

Turkseker genel muduru Belediyede gaz sattigi gibi seker satacağını zannederek Bursalilar gurubunu Turkseker Tarimin basina getirerek seker yonetimini vakif caycisi talibe verdi.sonuc ortada.bilgi islem direktoru finansci idari islerci butun kilit noktalarda Bursa ekibi var.butun yolsuzluklar bunlarin etrafinda dönuyor..Ceperini faxlasiyla doldurdu bunlar.Ekmegiyle oynamadiklari kalmadi.Bir Allah'ın kuu cikipta buncs yolsuzluga ihanete ragmen hesap sormuyor bunlardan.yaziklar olsun.

Çiftçi kardeş
Çiftçi kardeş - 1 ay Önce

Bunların hepsi şekerim fuat gibi.laylaylom yani.bunlara bi memati gerekli.milletin rızkıyla oynayanlar,Allah belanızı verir inşAllah.

Kesinlikle
Kesinlikle - 1 ay Önce

Türksekerin yönetiminde bulunan cehapeli yöneticiler yine cehapeli vekiller aracılığıyla bu işi yapmıştır.

Aksırana kadar tıksırana kadar
Aksırana kadar tıksırana kadar - 1 ay Önce

Hay maşAllah. Hay maşAllah.Biraz gösterişlisinden hayır hasenat birde yanına umre. Benden günahsız olurlar.

Avni
Avni - 1 ay Önce

Şunları adını ifşa edin halk kimin ne mal olduğunu öğrensin örenleyse hakkı var

Murat esemen
Murat esemen - 1 ay Önce

Ç LARI