Türkiye'nin ISO başarısı: Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi

Uluslararası Şeker Örgütü’nün (ISO) 25-29 Kasım 2019 tarihleri arasında Londra’da düzenlenen 56’ncı Konsey toplantısında, Türkiye “ISO Yönetim Kurulu Üyeliğine” seçildi.

Türkiye'nin ISO başarısı: Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi
banner200

Söz konusu toplantıya Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi TUNÇ ve beraberindeki Şeker Dairesi Başkanlığı’ndaki heyet katılım sağladı. Ayrıca ISO Programında yer alan Pancar ve Kamış Üreticileri Birliği İstişare Toplantısına ve ISO Seminerine, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zümrüt Begüm ÖGEL ve PANKOBİRLİK Yönetiminden de katılım sağlandı.

Şeker Konseyi toplantılarında, Dünyada şeker piyasasında meydana gelen önemli gelişmelere ilişkin olarak karşılıklı değerlendirmelerde bulunulmuş olup programın son günü 56’ncı Konsey Toplantısında ISO Yönetim Kurulu Üyeliği seçimi yapıldı. Yapılan seçimlerde ülkemiz “ISO Yönetim Kurulu Üyeliğine” seçildi. 

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi TUNÇ Başkanlığındaki heyetin ve Londra Büyükelçiliğinin başarılı girişimleri ile sağlanan bu uluslararası temsiliyet, ülke şeker sektörü açısından önemli bulunuyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 12:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mandıra filozofu
Mandıra filozofu - 2 yıl Önce

Borçlar ertelemese bittik. 16 bin tl ye aldığımız hayvanlar şimdi 9 bin tl güzel güzel batıyoruz. Birde borç ertelemese vay halimize

banner151

banner251