Tarım Kredi Marketlerin üretim ve ürün değerlendirme şirketinin başına Mehmet Güneş getirildi

Kötü yönetimden dolayı sıkıntılı günler geçiren Tarım Kredi Marketlere kritik bir atama yapıldı.

Tarım Kredi Marketlerin üretim ve ürün değerlendirme şirketinin başına Mehmet Güneş getirildi
banner200

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, daha önce görevinden istifa ederek ayrılan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Güneş, Tarım Kredi Marketlerde üretim ve ürün değerlendirme şirketinin başına getirildi. Mehmet Güneş’in bu göreve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla atandığı kaydediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük önem verdiği ancak kötü yönetimden dolayı istenilen sonuçların bir türlü alınamayan Tarım Kredi Marketlere bu hafta kritik bir atama yapıldı. Tarım Kredi Marketler’in bağlı olduğu şirket, üretim ile market tarafı ikiye ayrılırken, üretim ve ürün değerlendirme işlerini yapan Tarım Kredi Birlik A.Ş’nin başına Mehmet Güneş getirildi.

Mehmet Güneş, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcılığı görevini yaparken, geçtiğimiz aylarda bu görevinden istifa etmişti. Tarım Kredi Kooperatiflerine son yıllarda kurum dışından yapılan atamalar tepki çekerken, Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye, kooperatif geçmişi olan ve Merkez Birliğinde önemli görevlerde bulunmuş bir ismin atanması olumlu karşılanırken, bu atamada Külliye’nin talebinin etkili olduğu kaydediliyor.

TAĞŞİŞLİ ATAMA SKANDALA NEDEN OLMUŞTU!

Mehmet Güneş’in atamasının yapıldığı Tarım Kredi Birlik A.Ş’nin başına bilindiği üzere geçtiğimiz yıl geçmişte ortağı olduğu firmaların ürettiği hileli ürünlerden dolayı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 15 defa ifşa edilmiş bir firma ortağının atanması büyük bir skandala neden olmuştu. Skandalın ortaya çıkması üzerine söz konusu tağşişli genel müdür sessiz sedasız görevden alınmak zorunda kalmıştı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2021, 22:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Market değil
Market değil - 8 ay Önce

Market degil uretime geldi ve birilerinin dayisinin peynirini almaya geldi

ALLAH SİZE BİRAZCIK BEYİN VERSE
ALLAH SİZE BİRAZCIK BEYİN VERSE @Market değil - 8 ay Önce

ÇIKMAYAN ÇİVİ KALMAMIŞ, SİZ HALEN KERAMETİ KENDİNDEN MENKUL BİRKAÇ ADAMLA BU İŞLERİN YOLUNA GİRECEĞİNİ SANARSINIZ.... HAKKATEN ALLAHTAN BİRAZ BEYİN VERMESİNİ NİYAZ EDİN!

Şaka Gibu
Şaka Gibu @Market değil - 8 ay Önce

TKK da Mehmet Güneş geliyor muaz saka gidiyor. Saka geliyor güneş gidiyor. En son saka gitti güneş geldi. Şaka gibi

ADıyNAN çok yaşa sen emi!
ADıyNAN çok yaşa sen emi! @Market değil - 8 ay Önce

Kimin dayısı?

Ramazan günaydın
Ramazan günaydın - 8 ay Önce

İstifa sini verdiği bir genel müdür ile yeniden çalışmak benim bünyem kaldırmaz açıkçası babasının fabrikası var babasıyla çalışsa daha güzel olur du..

Tabi tabi.
Tabi tabi. - 8 ay Önce

Gecmis cabuk unutuluyor. O gorevlere bi anda nasil geldi kim getrdi. Referans torpil bu ulkenin basini yedi yiyor. İyi hangi gruptan olursa iyi kotu senden de olsa kotudur. Ama iste reklam yapilinca isler degisiyor

Gömeç
Gömeç - 8 ay Önce

Olumlu bur gelisme.ilk is olarak kurumdaki yanlislara yolsuzluklara karsi dik durup egilmeyen bayramali ve selahattin efendinin ayak oyunlari ve baskilari neticesinde kurumdan istifaya zorlanan liyakatli personele iletisim kursun.

Birazcık Şahsiyet
Birazcık Şahsiyet - 8 ay Önce

Neyin dürüstlüğü, 3 Yıl müfettişlik pat genel müdür yardımcılığı, kendini ona katlayacak müfettişlerin başına teftiş kurulu başkanı, görevlendirmeler hukuksuz atamaları imzalamalar.

Hayırlı olsun
Hayırlı olsun - 8 ay Önce

Uzun zamandır yoktun birileri demiş öldü, şimdide yazsınlar kral geri döndü....

Adam Gibi Adam
Adam Gibi Adam - 8 ay Önce

Bir süredir yoktu diyorlardı öldü, şimdi desinler efsane geri döndü. Hoş gelmiş sefalar getirmiştir. Temiz dürüst çalışkan ve dogruculuguyla bilinen bir kişidir. Tarım camiası için büyük bir kazançtır. Hayırlı uğurlu olsun.

Emekli mazlum
Emekli mazlum - 8 ay Önce

Cumhurbaşkanının büyük önem verdiği market projesinin başına tarım kredi kooperatifi içerisinden gelmiş kurumun iç dinamiklerini bilen bölgelere Koopetatiflere hakim genç,dinamik bir isim olan Mehmet Güneş beyin atanması son zamanlarda yapılan en doğru atama olmakla beraber, sayın genel müdürden başta tağşişlileri göndermesini ve işin ehli olan kişilerle birlikte bu projeyi en başarılı şekilde gerçekleştirmesini bekliyorum hayırlı uğurlu olsun inşAllah...


banner151

banner251