Tarım Kredi Marketlerde yüzde 57 fahiş karla konserve et satışı!

Tarım Kredi Marketler, Et ve Süt Kurumu'ndan yüzde 8 ıskonto ile aldığı kıyma ve kuşbaşı konservesini yüzde 55 ile 57 gibi yüksek bir karla vatandaşa satıyor.

Tarım Kredi Marketlerde yüzde 57 fahiş karla konserve et satışı!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük destek verdiği ve sürekli ön planda tuttuğu Tarım Kredi Marketlerin konserve et satışlarında fahiş kar! Sözde diğer marketlere göre daha uygun fiyata ürün satarak piyasayı regüle etmesi gereken Tarım Kredi Marketler, Et ve Süt Kurumu’ndan yüzde 8 iskontolu tedarik ettiği konserve eti yüzde 55 ile 57 karla vatandaşa satıyor. Konserve et satışlarındaki fahiş kar, Tarım Kredi Marketlerin kuruluş amacının da sorgulanmasına neden oldu.

ESK KONSERVE ETE ZAM YAPMADI!

Et ve Süt Kurumu, kıyma ve kuşbaşına yüzde 48 zam yaparken konserve ete zam yapmadı. Tarım Kredi Marketlere verilen konserve etlerin de aynı fiyattan satılması için yüzde 8 ıskonto yapıldı. Ancak Tarım Kredi Marketler, yüzde 8 karı yeterli görmeyerek, ESK’dan tedarik ettiği konserve kuşbaşı ve kıymayı yüzde 55 ile 57 karla satışa sundu.

TARIM KREDİ MARKETLER GIDA PİYASASINI BÖYLE BİR REGÜLE EDİYOR?

Tarım Kredi Marketler, ESK’nın 31.50 liradan sattığı dana kıyma konserveyi 45.50 liradan, 38.75 liradan satılan dana kuşbaşı konserveyi ise 55.50 liradan satıyor. Tarım Kredi Marketlerin ESK’dan yüzde 8 ıskonto ile aldığı kıyma ve kuşbaşı konserve etleri fahiş karla satması, diğer ürünlerin de sorgulanmasını gündeme getirdi.

ET VE SÜT KURUMU KIYMA VE KUŞBAŞI KONSERVE SATIŞ FİYATI

GIDA SEKTÖRÜNDEKİ VURGUNU GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

Gıda fiyatlarındaki astronomik artışların tartışıldığı bir dönemde Tarım Kredi Marketlerin de yüzde 55 ile 57 fahiş karla konserve et satışı yapması gıda sektöründe yaşanan vurgunu gözler önüne serdi.

TARIM BAKANLIĞI FAHİŞ FİYATLA SATIŞA NEDEN MÜSAADE EDİYOR?

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kendisine bağlı kurumdan tedarik edilen konserve etlerin fahiş bir fiyatla Tarım Kredi Marketlerde satılmasına sessiz kalması da manidar bulunuyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2022, 11:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadece et mi
Sadece et mi - 2 ay Önce

Marketleri araştırın Bayram Ali denen adam ulkerden neden kovuldugunu anlarsınız. Murat Ülker'e Bayram Ali yi bir sorun. Market tam bir kara kutu yakında tarım kooperatiflerinide yer bitirir. Marketten Bayram Ali bir an evvel görevden alınmalı. Marketi çevirmiş akraba çiftliğine. Genel müdür yardımcısı akraba ve nalburculuktan marketcilige gelen dünyada tek kişi.

Talan
Talan @Sadece et mi - 2 ay Önce

bayramali ülkerden neden kovuldugunu incelediginizde karsiniza cikar.Ne acidirki bayramali ile kovulanlar tarim kredi marketlere çöreklendiler.bayramali ile ekibinin çope attigi urunler,milyonlara fayandi.ne acidirki hesap soran yok
bayramali ve surekadina karsi dik duranlar kurumun disina bir sekilde çıkartıldı.sozde marketci 2 yildir depo ve marketleri sayamadi.neden.nedenini ülkerden neden kovuldugunda ve ordan kovulduktsn sonra getirdigi ekibe bakmali.

Ayşe Tapan
Ayşe Tapan - 2 ay Önce

Depolari kontrol edilsin dünya aciklari var.Kendi hirsizliklarini market calisanlarina kilitleyip birde haksiz yere isten cikariyorlar.Bunlara kim dur diyecek merakla bekliyoruz.

Talan
Talan @Ayşe Tapan - 2 ay Önce

İzmir konya bursa ankara butun depolarda milyonluk depo aciklari milyonluk usulsuz imhalar var.adaam kayirmalar hat safhada.konya depo muduru bayramalinin prensi bizim toptandan kovulan ekipten
Milyonluk depo aciklari ve yolsuzlukların uzerinde oturuyor.3 ayda 3 terfi aldi.kendisi lise mezunu depocusu universite mezunu.

2G
2G - 2 ay Önce

Tarım Kredi Kooperatifleri özel hukuk tüzel kişisidir, Tarım ve Orman Bakanlığı ile ya da devlet ile bağı yoktur. Sadece; 1581 sayılı Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri Kanunu'na göre Merkez Birliğine genel kurul tarafından seçilen iki denetçinin dışında bir denetçiyi de Tarım ve Orman Bakanlığı atar. Onun haricinde Bakanlığın diğer bütün kooperatiflerde olduğu gibi denetim ve teftiş yetkisi vardır. Yani neymiş; tarım kredi kooperatifleri (bölge birlikleri ve merkez birliği de dahil) devletle ilişkisi olmayan, kamu kurumu niteliği bulunmayan, tüzel kişiliği olan değişir ortaklı, değişir sermayeli bir özel hukuk tüzel kişisi imiş. (Bakanlıklarla ilgili kuruluşlar ya da Bakanlığa bağlı kuruluşlar, kamu kurumlarıdır. Mesela TİGEM, TMO, TKDK vs. Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşlarıdır. AOÇ, DSİ, OGM vs. de Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı kuruluşlardır. Tümü de devlet kurumudur. Ama Tarım kredi bir kamu kurumu değildir.)

Bravo
Bravo @2G - 2 ay Önce

Nihayet mantıklı ve şu kurumda yapılanları anlamaya yarayan bir yorum yapılmış.

Yeni TK holding yönetimine ÖNEMLİDİR
Yeni TK holding yönetimine ÖNEMLİDİR - 2 ay Önce

Yeni TK holding yönetimi acilen Tarneti incelettirmeli. Dışarıya yaptirilan işler hemen incelenmeli. Tarnet üst yönetiminin kendilerinin ve akrabalarının para transferlerine bakılmalı. Sebepsiz zengiinlesme görülebilir. Milyonlarca para harcanıp bir tane bir yere bir şey satılmayan projelerin zararı üst yönetimden sorulmalı. MEB ve TK istiraklerine satılan pahalı programların hesabı sorulmalı. Sadece reklam ve algı yaparak uçuyoruz kaçıyoruz showlarinin altları dolu bosmu ortaya çıkar.

Sabih
Sabih @Yeni TK holding yönetimine ÖNEMLİDİR - 2 ay Önce

Ya siz hiç izan intizam bilmiyorsunuz yeminle. Boş vaktiniz bu kadar mı çok Allah aşkına? İnsanların günahına girmeye ne kadar da alışmışsınız. Sizden büyük hırsız yok. İnsanlara iftira atıp haklarından çalıyorsunuz.

Vehbi
Vehbi @Yeni TK holding yönetimine ÖNEMLİDİR - 2 ay Önce

Tarnet her seneyi kar açıklayarak kapatıyor. Hiçbir firmaya fahiş fiyattan bir şey satılmıyor. MEB'e hangi program satılmış? Her şeyin bir gelir gider hesabı var. Kar oranları bellidir.
Sebepsiz zenginleşme demişsin, ispatın var mı? Kim nereden zenginleşmiş? Boş atıp duruyorsun valla.

Yeto
Yeto - 2 ay Önce

Tarim kredi bakanlığa bağlı değil ilgili kuruluştur..oyle davranildigi için kimse de arastirmadigi için bağlı saniyorlar

Tır cepteden
Tır cepteden - 2 ay Önce

TK lojistiktede Tarnette tır cepte programı için inceleme başlatılmalı. Pis kokular gelmeye başladı.

Akıllı Bıdık
Akıllı Bıdık @Tır cepteden - 2 ay Önce

Beynindeki çöplüğün kokusu burnuna gelmiştir.

allah hesap sorar
allah hesap sorar - 2 ay Önce

Fahrettinin prensi İmece plastigin gulu F.F.S hayirdir neyi paylasamadinizda sirkete jandarma geldi.Yagdanliklarinla Firati gonderip ne yapmayi planliyordunuzda oyununuz bozuldu.Allah boyle ayaklarinizi birbirinize dolar aciga aldirir.Millete yaptiklarinizin aynisini siz yasiyorsunuz.Sirada A.B ve M.F.O onlarada sira geldi.İlahi adalet...

Yeni ekip
Yeni ekip - 2 ay Önce

Acilen Tarım kredinin tarım bakanlığına bağlanıp bütün iştiraklerin kontrol altına alınması lazım yeni genel müdürün derhal eski ekipi lav edip yeni ekip kurup göreve başlaması lazım