Tarım İl Müdürlüğü: Gıda denetimlerini artırdı!

Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamaları kapsamında, gıda denetimlerini artırdı.

Tarım İl Müdürlüğü: Gıda denetimlerini artırdı!
banner200
banner217

Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, yapılan açıklamada, Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamaları kapsamında, gıda denetimlerinin devam ettiğini bildirdi.

Açıklamada şu ifadeler aktarıldı:

“Denetim esnasında satış yeri yetkililerine, 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ve ilgili mevzuata uygun olarak, organik olan ürünlerin, olmayan ürünler ile karışma olasılığına karşı gerekli önlemlerin alınması ve organik ürünlerin açıkça organik ürün olduğunun belirtilerek satışının yapılması hakkında gerekli uyarılar yapılarak tümünden müteşebbisin sorumlu olduğu hatırlatıldı.

Sertifikalı Olmayan Ürünlerle Karışmasın!

Ayrıca, iyi tarım uygulamaları ürünlerinin satış ve pazarlamasında sertifikalı ürünlerin etiket bilgilerinin, iyi tarım uygulamaları mevzuatına uygun olarak yazılması bilgiler verildi. Sertifikalı ürünlerin, sertifikalı olmayan diğer ürünler ile karışmasının önlenmesi ve aynı zamanda 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanuna uygun olmasının sağlanması gerektiği vurgulandı."

Kaynak: Antalya Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251