Tarım Bakanlığından et fiyatlarına yapılan yüzde 48 zam açıklaması!

Et ve Süt Kurumu kırmızı et fiyatları için yüzde 49 zam yaptı. Cep yakan et fiyatları sonrası Tarım ve Orman Bakanlığı açıklama yaparak ESK'nın piyasa fiyatının altında satış yaptığı belirtti.

Tarım Bakanlığından et fiyatlarına yapılan yüzde 48 zam açıklaması!
banner282

Et ve Süt Kurumu kırmızı et fiyatları için yaptığı yüzde 48 oranındaki zam gündemdeki yerini koruyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, Et ve Süt Kurumu'nun kırmızı et ürünlerine yaptığı zamma ilişkin açıklama yaptı. Et fiyatlarına ilişkin yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

YÜZDE 48 ZAM ET PİYASASINI ETKİLEMEYECEK

"Et ve Süt Kurumu (ESK) satış mağazalarında yıllık kıyma ve kuşbaşı eti satışı 6 bin tondur. Bu rakam Türkiye kırmızı et satışının yüzde birinin altındadır. Bu nedenle ESK'nın Türkiye genelindeki 18 satış mağazasında, nihai tüketiciye satılan ürünlerin fiyatlarında düzenlemeye gitmesi, kırmızı et piyasasını etkilememektedir. Yeni fiyat düzenlemesinden sonra, ESK mağazalarında tüketiciye ulaştırılan ürünler piyasanın yüzde 15 altında satılmaktadır. Böylece ESK kıymayı 83 TL'den, kuşbaşını 92 TL'den piyasa fiyatının altında satışa sunmaktadır. Hükümetimiz ve Bakanlığımız üreticimizin ve tüketicimizin yanında olmaya ve her türlü desteği vermeye de devam edecektir."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151