Tarım Bakanlığı gıda sahtekarlarını ifşa etti: At eti kullanan firmalar

Tarım ve Orman Bakanlığı, gıdada sahtekarlık yapan firmaları ifşa etti. Bakanlığın bu gece ifşa ettiği firmalar arasında iki firmanın ürünün de at eti tespit edildi.

Tarım Bakanlığı gıda sahtekarlarını ifşa etti: At eti kullanan firmalar
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı taklit, tağşiş ve ilaç etken maddesi kullanılan gıda ve besin ürünleri listesi açıklandı. Bakanlık tarafından 45 firmaya ait 55 parti ürün listesi kamuoyu ile paylaşılırken halk sağlığını tehlikeye atan firmalar ifşa edildi. 

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın resmi sitesinden yapılan duyuruda ülkedeki gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Bakanlık olarak büyük bir titizlikle yürütüldüğü vurgulandı. 

HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR

5996 sayılı 'Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu' ve bu kanun kapsamında hazırlanan, 'Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmelik'e vurgu yapılan açıklamada; "Laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgelerin kamuoyuna sunulduğu belirtildi. 

GIDADA SAHTEKARLIK YAPAN FİRMALARIN LİSTESİNİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 22:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Görkem MORAN
Görkem MORAN - 1 yıl Önce

Firmaların ,şirketlerin isimlerini söyleyinde ona göre davranalım . Üzeri kapalı konuşmayın . Madem bir idda atılıyor ortaya kanitini gösterin . Kimsenin aklında soru işareti kalmaşın . O zman görelim piyasayı !!

Tebrikler
Tebrikler - 1 yıl Önce

Bir zamanlar kanunda yazdığı halde bunları ifşa etmeyen idareciler vardı. Elhamdülillah şimdi mevzuat neyse o yapılıyor. Millete dana eti diye inek eti yediriyorlardı. Dana eti diye inek eti satmanın helal akreditasyonu var mı?

bir fıkra
bir fıkra @Tebrikler - 1 yıl Önce

Deveye sormuşlar "ifşan eğri, nerem doğruki demiş.

Kimdi Yahu?
Kimdi Yahu? @Tebrikler - 1 yıl Önce

Bir dönem bu kurum ifşa işlerini yapmıyordu. Kimdi o sıralar genel müdür. Sozde akpliler, koltukları için ifşa etmeyerek AkParti'ye en büyük zarar veriyordu.

Bravo
Bravo @Tebrikler - 1 yıl Önce

Yorumunuz begenilmiyor :))) birilerinin zoruna gitmiş.

Sadece taklit ve tağşiş mi?
Sadece taklit ve tağşiş mi? - 1 yıl Önce

Tmm sucuga kanatlı eti ve bala nbs katimi vb hileleri ogrenebiliyoruz. Peki gıda güvenliği kriterlerine uygunsuzluk ta kamu ile aynı şekilde paylaşılabilir mi. Mesela, kuruyemişler de aflatoksin durumu, taze sebze ve meyvelerde ilaç kalıntısı ile nitrat kirliligi tahlileri. Süt ve yumurtada aflatoksin ve ilaç kalıntısı, sucuk ve pastırma gibi et ürünlerinde nitrat kalıntısı düzeyini, balıklarda dioksin ve ağır metal analizlerinin sonuçlarını nasıl ogrenmek istiyorum. Yurtdışı denetimler ve ithal ürünler dahil bunlarin da denetim sonuçlarının kamuyla olumlu olumsuz artık neyse bakanlığın sayfasında Avrupa'daki gibi paylaşılmasini istiyorum.

banner151

banner251