Tarım Bakanlığı Canan Karatay’dan şikâyetci oldu

Ekmek için 'en zararlı alışkanlık' diyen Prof. Dr. Canan Karatay'dan şikâyetçi olanlar kervanına Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da eklendi.

Tarım Bakanlığı Canan Karatay’dan şikâyetci oldu
banner282

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı buğdayın genetiğinin değiştirildiği ve ekmek yemenin tehlikeli olduğu iddiaları üzerine Prof. Dr. Canan Karatay'ı İstanbul Tabip Odası'na şikâyet etti. Karatay'a daha önce de Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nin başvurusu üzerine, İstanbul Tabip Odası Onur Kurulu tarafından 15 gün meslekten men ve 647.50 lira para cezası verilmişti. Prof. Dr. Karatay yazdığı kitaplar ve verdiği röportajlarda, genetiği değiştirilmiş buğdaylardan hazırlandığını öne sürdüğü tüm ekmeklerin çok zararlı olduğunu ve insan sağlığını tehdit ettiğini söylüyor. Oda bilirkişilerden konuyla ilgili bilgi istedi.

ŞEKER TESTİ KRİZİ

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği de Prof. Dr. Karatay'ı, tıbben geçerli bir yöntem olarak uygulanan gebelikte şeker yükleme testinin hastaları zehirlediğini söyleyerek hastaları kaosa sürüklediği ve hekimleri küçük düşürdüğü gerekçesiyle şikâyet etmişti. İstanbul Tabip Odası'nın konuyla ilgili kararı Türk Tabipleri Birliği Yüksek Onur Kurulu'nda görüşülmeyi bekliyor.

KAYNAK: MESUDE ERŞAN / HÜRRİYET

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 6 yıl Önce

Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar. Yalanmı söylüyor,bilinçli olanlar canan hanıma canı gönülden katılıyor.

hoca haklı
hoca haklı - 6 yıl Önce

hoca haklı ekmek şekerdir diyor ben şekerli şeyler yememme me rağmen sürekli aç hissediyorum kendimi bizi birer şeker hastası haline getirdiler ekmek sayesinde gelenekmiş ne geleneği..pehh

- 6 yıl Önce

Her ikinize katılıyorum. Hoca ne diyor bugün kastamonu buğdayın genetiği bozulmamış,koruyalım diyor.Arkadaşlar dürüst insanların ve özellikle bilinçli olanların hocaya medyada heryerde destek vermeli.

sürü
sürü - 6 yıl Önce

Kadin yine kimin ayagina basmis. Tarim bakanligi Bau islere hemen Atlar.Hoca dogru söylüyor.

Canan  Hoca Haklıdır
Canan Hoca Haklıdır - 6 yıl Önce

Canan hocamızın üstüne bu kadar yüklenilmesinin sebebi bu sektörden büyük para kazananların ayagına dolanmasıdır. Kromozom sayısı arttırılmış bugdaylar her ne kadar verimli olup birim alandan çok kazanç saglansada binlerce yıldır yediğimiz bugdaydan farklıdır. Bunun vucudumuz üzerinde ekisi olmadıgı rahatça soylenemez. Canan hoca cesurca konuşuyor düşündüklerini ifade ediyor. Fakat para cezaları meslekten atılma noktasına kadar geldiler. Sizde çıkın poliploidi olan bugdaylar çok saglıklıdır deyin bu fikir özgürlüdür. Canan hocaya yapılanları anlayamıyorum. Adamın biri aylarca 4 kutu bal 100 lira dıye seker surubu sattı kimseden gık çıkmadı

boynu kalinlar
boynu kalinlar - 6 yıl Önce

bu bakanlığımız bir günde haysiyetli bir iş yapsın.yediğmiz ekmeği denetlemeyen ,iyi personeli sürgun eden şarlatanlar,canan hocayı yemee kalkiyor.önce görevini yap tarım bakanligı

Ne doğru neyanlış?
Ne doğru neyanlış? - 6 yıl Önce

Labaratuvar testinden geçemeyen bal,ölüme götüren cinsel,ağrı kesici bitkiler velhasıl bakanlığı alakadar eden reklamlar,tv kanalları acaba Canan Hoca kadar mı denetleniyor?Canan Hanımı adım adım takip edip şeddel meddel çıkaracağınıza,kendi orjininde tohum geliştirin!!!