Tarım Bakanı yol kenarında satış yapan çiftçinin ürününe kefil olmadı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçinin yol kenarlarında ve köylerde sattığı ürünlerle ilgili olarak tepki çeken bir açıklamada bulundu. 

Tarım Bakanı yol kenarında satış yapan çiftçinin ürününe kefil olmadı!
banner200

Küçük üretici, ürettiği ürünleri yol kenarlarında satarak geçimini sağlarken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, menşei bilinmeyen ürünlerin alınmamasını istedi. CNN Türk’te Tarafsız Bölge Programında Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtlayan Pakdemirli, ambalajlı gıdalara kefil olduğunu ancak yol kenarlarında satılan ürünlere kefil olmadığını belirtti. Ürünün üretildiği yerde alınıp tüketilmesinin çok doğal olduğunu ancak burada satılan ürünlerde nelerle karşılaşılanacağı bilinmediği için, “Menşeini biliyorsanız sıkıntı yok ancak bilmiyorsanız neyle karşı karşıya olduğunuzu bilmiyorsunuz” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin ambalajlı ürünlere kefil olurken, küçük üreticinin ürünlerinin denetim yapılmadığı gerekçesiyle kefil olmaması dikkat çekti. Pakdemirli'nin bu açıklaması, yol kenarlarında satılan ürünlerin üretiminden, üretim aşamalarında kullanılan girdilerden ve sahadaki her türlü faaliyetten Tarım ve Orman Bakanlığı sorumlu değilse kim sorumlu sorusunu da gündeme getirdi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
TERBİYEM MÜSAİT DEĞİL
TERBİYEM MÜSAİT DEĞİL - 1 yıl Önce

Acaba kendisine kim kefil olacak.... halk düşmanlığı yapmayın ulen.. zaten köylü soluğu kıçından alıyor.. bırakın üç beş kuruş kazansın... market zinciri papazları, sizin Allah’ınız kim ???

Koylu
Koylu - 1 yıl Önce

Bu ulkenin ureticisi ve uretimi ondan sorulmuyormu anbalaja girdikten sonraki uretimin bakani. Bu aciklamaya uzuldum sahsen. Eskiden tarim ve koy isleri bakaniydi. Koye koyluye kim sahip cikacak

Ne Bekliyorsun
Ne Bekliyorsun - 1 yıl Önce

Sermayenin emrindeki Bakanların ne açıklamasını bekliyordunuz. Amabalajlı gıdalar aleyhine konuşulmasını yasaklayacaktı bu zihniyet. Allah'tan anketlerden korkuyor bunlar

Adil Düzen
Adil Düzen - 1 yıl Önce

Tarım ürünleri yol kenarlarında fahiş fiyatlara satılıyor. Biz çiftçiye destek olmayı düşünürken, bazı çiftçiler bizi kazıklamayı düşünüyor gibi! Bazıları fırsatçılık yapsada hep birlikte çiftçimize destek olacağız. Bayramınız mübarek olsun.

Sahtekarlik
Sahtekarlik - 1 yıl Önce

Yol kenarinda satilan urunleri ciftci satmaz.
Manisadan gecen hafta kavun aldim 1 kilo 5 tl.
Yazik gunah. Yol kenarlari bile bazi cevrelerce gasbedilmis. Bu isin de rantı var.
Antalyada muz aldigim bir kadin biz komisyoncuyuz bu yol kenarlarında satanlarin hic biri ciftci degil demisti.
Duzen ayni duzen.. Duzulen vatandas ciftfi

mehmwt
mehmwt - 1 yıl Önce

mustafa aksu nerelerde sesı cıkmıyor

yunus
yunus - 1 yıl Önce

Bakan bey ve ekibine kim kefil bilemiyorum ulke kacak etil alkol cennetıne dondu alkolden zehırlenenler had safhada millet rakıyı kendısi yapıyor nerden buluyolar ham maddeyı etıl alkolu piyasaya suren hangı fırmalar bilgisi dısında oldugunu sanmıyorum etil alkol kacagından devletın otv kaybı milyarlarca lira bu kacak kimlerin cebine gıdiyor

mehmet
mehmet - 1 yıl Önce

Bakanın derdı cıftcımı ekibi tam gaz yolunda bır kendını gızleyen sevımsız sonları kotu


banner151

banner251