Tarım Bakanı Kirişçi ilk sınavını sütte verecek! Ulusal Süt Konseyi nihayet toplandı!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, ilk sınavını sütte verecek. Günlerdir toplanamayan Ulusal Süt Konseyi, nihayet bugün toplandı. Toplantıdan çıkacak fiyatlarla Kirişçi ilk sınavını sütte vermiş olacak.

Tarım Bakanı Kirişçi ilk sınavını sütte verecek! Ulusal Süt Konseyi nihayet toplandı!
banner282

Artan yem fiyatlarına karşılık çiğ süt fiyatlarının da günlerdir revize edilmesi bekleniyordu. Ulusal Süt Konseyi, bugün saat 11.00'de toplanma kararı aldı. Ulusal Süt Konseyi bileşenleri, saat 11.00'de zoom üstünden bir araya geldi. Çiğ süt fiyatlarında nasıl bir artış yapılacağına yönelik hiç bir bilgi verilmezken, revize edilecek fiyatlar toplantı sonrasında açıklanacak. Bilindiği üzere geçtiğimiz Kasım ayında yapılan toplantıda çiğ süt fiyatları yüzde 47 oranında artırılarak 3.20 liradan 4.70 liraya çıkarılmıştı. 

SÜT ÜRETİCİSİ GÜNLERDİR ULUSAL SÜT KONSEYİ'NİN TOPLANMASINI BEKLİYORDU

Ancak artan yem fiyatlarından dolayı üretici yine zararına üretim yapmaya başlarken, fiyatların revize edilmesi yeniden gündeme geldi. Günlerdir, süt üreticisi süt fiyatlarının revize edilmesini talep etmesine rağmen, Ulusal Süt Konseyi toplantıya çağrılmamıştı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2022, 12:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlhami çelik
İlhami çelik - 2 ay Önce

5 yıl geri ödenecek destek parası ne oldu ne zaman ödenecek verilen tarihler çoktan geçti sözler tutulacakmi acaba

Ep
Ep - 2 ay Önce

Ulusal sut konseyi toplanmadan yeme yine zam verecekleri zam vermeden gitti devlet buyukleri lutfen yem ve sut fabrikalarinin yaninda olmayin ureticinin yaninda olursaniz turkiye kazanir

Adem
Adem - 2 ay Önce

yazik sutun 8 tl olmasini isterdim kim demis yem 250 diye ozel sektorde yem 335 tl sute yapilan zam yetersiz bu gidisle ineklerin kesime gitmesi hizlanir ondan sonra disaridan sutle yogurt ithal etmeye baslarsiniz

Varol elitas
Varol elitas - 2 ay Önce

Gübre ve yeme zam yaparken hiç dusmuyorsuz sütte zam yapmamak için eliniz ne geliyorsa yapılıyor

Tüketici vatndaş
Tüketici vatndaş - 2 ay Önce

Sütün litresi 15 TL olsun yoğurt kg 50 TL tereyağı 500 TL. Süt kullanılan birçok ürüne de yüzde yüz zam yapılsın. Rahat rahat süt üretirsiniz artık. Vatandaşı düşünen yok. Herkes kendi kesmesini doldurmanın peşinde. Çığ yumağı gibi zam yumağı bu şekilde olur ve enflasyon üç hanelere ulaşır hayırlı olsun.. Sadece süt değil mevzu, üreticilerin ham madde üretiminde kendi kaynağının olmaması en büyük etken.

banner151