Tarım Bakan Yardımcısı yağ krizinin faturasını hainlere kesti!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, ayçiçeği yağında yaşanan krizin faturasını hainlere keserek, “Hodri meydan” dedi. Hükümetin, bütün başarısızlıkların faturasını hayali düşmana kesme alışkanlığından ayçiçeği de nasibini aldı.

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Tahıl ve Bakliyat İşleme Teknolojileri Depolama ve Analiz Sistemleri Derneği (TABADER) tarafından düzenlenen "Uluslararası Tahıl, Bakliyat ve Yem Zirvesi"nde konuştu. Metin, konuşmasında çiftçinin üretmeye devam edeceğini belirterek, gıda arzında hiçbir problem bulunmadığını ileri sürdü. Aldıkları tedbirlerle hem iç hem dış ticaretteki politikalarla bulunurluğu her üründe sağlamaya devam edeceklerini belirten Metin, “Bundan kimsenin kuşkusu olmasın ve o hainlere sesleniyorum, hodri meydan” dedi.

YAĞ KRİZİNDE TARIM BAKANLIĞI SÜRECİ YÖNETEMEMİŞTİ!

Bilindiği üzere ayçiçeği yağı krizinde Tarım ve Orman Bakanlığı süreci yönetemediği için marketlerde istenmedik görüntülerin yaşanmasına neden olunmuştu. Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, 2 Mart’ta Ticaret Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğüne bir yazı yazarak Rusya limanlarında yaşanan sorunlardan dolayı yağ ithalatında karşılaşılan sorunlarla ilgili çözüm talebinde bulunmuştu.

TARIM BAKANLIĞI SESSİZ KALINCA VATANDAŞ TEDİRGİN OLMUŞTU!

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil’in kamuoyuna da yansıyan ilgili yazısında dile getirdiği stok sorunuyla ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kamuoyuna bir açıklama yapılmaması, vatandaşı tedirgin etmişti. Vatandaş 'yağ bulamayacağız ve fiyatların artacağı' endişesi ile marketlere hücum ederken, istenilmeyen görüntülerin de yaşanmasına neden olmuştu. Yağ stoğuyla ilgili öncesinde yapılması gereken açıklama Bakanlıktan ancak market raflarına hücum edildikten sonra yapılabilmişti.

KENDİ YÖNETİMSİZLİKLERİNİN FATURASINI HAİNLERE KESTİ!

Gelinen noktada, Bakan Yardımcısı Metin’in, Tarım ve Orman Bakanlığının kötü yönetiminin faturasını ‘hainlere’ kesmesi manidar bulundu.

TARIM BAKANLIĞI TÜİK BELGELİ GÜBRE VURGUNUNA ÜÇ MAYMUNU OYNADI!

Diğer yandan, Milli Gazete’nin TÜİK verilerine dayanarak ortaya çıkardığı gübredeki büyük vurguna karşı da Tarım ve Orman Bakanlığının büyük bir sessizliğe bürünmesi ve gübre lobisinin fahiş fiyat artışları karşısında hiçbir işlem yapmaması da çiftçinin gübreyi yeterli miktarda kullanamamasına neden oldu. Ülkenin tarımsal verimliliğini olumsuz etkileyecek bu durum da hasat döneminde ülkeye yeni bir fatura çıkaracak. Gübre lobisinin fahiş fiyat artışlarına hiçbir işlem yapılamazken, Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in gıda arzı ile ilgili yaşanan sorunlar karşısında faturayı hainlere kesmesi de Bakanlığın yaşadığı çelişkiyi gözler önüne seriyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2022, 02:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
GülüYorum
GülüYorum - 3 ay Önce

Tarım bakanını, bakan yardımcılarını, tarım politikalarını her fırsatta eleştiriyorsunuz ama bakanlıktaki paralel yapılanmanın müsebbibi olan malum yapının başındaki şahıs icin tek kelime edemiyorsunuz. Bunun sebebi nedir? Bilmediğimiz ne varsa bizi aydınlatırmısınız. Teşekkürler tarımdanhaber.

Bence
Bence @GülüYorum - 3 ay Önce

Gidiyor gitmekte olan bu yüzden boş boş konuşuyor

İnşallah İnşallah
İnşallah İnşallah @GülüYorum - 3 ay Önce

İnşAllah Hadi Tunç Bakan Yardımcı da bakanlıktan gider.
Nefes nefes alalım biraz.

Samimiyetle merak ediyorum
Samimiyetle merak ediyorum @GülüYorum - 3 ay Önce

Fetö adına bilmediğim ne varsa bakanlıkta öğrenmek istiyorum.
Söverken adrese teslim sövmek istiyorum.

Üretici
Üretici - 3 ay Önce

Gercekten hainleri arıyor sanız üreticiyi üretemez hale gelişinden azda olsa üretilen ürünün kara borsa ilacın eline gecişine. Sebep olanlardan başlayıp calışamayan 200 tane yah fabrikasının neden hammadde bulamadığından busa bile maliyet in cok yüksek oluşunu üretimle alakası olmayıp devletten hibe diye destek alıp devleti soyanlar bulduğunuz an bütün hayınler ortaya cıkar kaldırın bütün destek folimlerini. Ürüne taban fiyat artı düzgün bir piri gerekir se taban fiyat Kadar pirim verin üretim... 3...5....kat arsın. Yaşasın folimcilik le.. Bilmem... Ş... Kı.... Öpüp. De folimle re hibe almakla birgıram artış olmaz... .

Yazacak kelime kalmadı
Yazacak kelime kalmadı - 3 ay Önce

Ötekileştire ötekileştire ötedeki tarafta adam kalmadı!!!!!! Ne ararsan kendinde ara !!!!!!!!!
Dediğiniz gibi varsayalım. Hain hainden düşmandan medet beklemekte nedir.
Yav bu gidin ötede oynayın Allah aşkına.

Hain demekte nedir. Neyin kafasını yaşıyorsunuz.
Hain demekte nedir. Neyin kafasını yaşıyorsunuz. @Yazacak kelime kalmadı - 3 ay Önce

Hain dediğiniz kişide AKP den aday adayı.
Abi siz kendi adamınızada hain diyorsunuz.
Vatanın haini olur. Vatan Haini olur.
Hain kelimesini kullanmak o kadar kolay, o kadar basit mi.

Rozcan
Rozcan - 3 ay Önce

Her zaman yaptıkları gibi, suçu birilerini atıver sorumluluktan kurtul. Bir kere de tarım desteklerini kanunun emrettiği yere çıkartıp çiftçiyi ayağa kaldıralım deyin de biz de sizi alkışlayalım.

Agah var
Agah var - 3 ay Önce

Bu işlerin sorumlusu türkiyede tarımı bu hale getirenlerdir çiftçiyi ürün ekemez hale getirenlerdir daha altı ay öncesinde buğday için çiftçiye 2,5 tl ödeyip şu anda rusya ve ukrsynadan 6,5 tlye buğday ithal edenlerdir rusya ayçiçek yağını bize vermese nereden alacağız bizde toprak var çiftçi var tohum var gübre var ama ayçiçeğini ithal ediyoruz

Ali ali
Ali ali - 3 ay Önce

Sen ithalat lobisine her şeyi teslim et. Çiftçiye ektirme, girdilerini yüzde üç yüz katına çıkar, çiftçiyi fazlerle boğ, hainler oylmi. sözün bittiği yer.

Fettah
Fettah - 3 ay Önce

Hain öylemi? Bir ton Dap gubresini 2600₺ den 6 ayda 15000₺ yapacaksın,1 lt mazotu 25₺ yapacaksın, yedek parça yüzde beşyüz artıracak her şeyi ithal etmeye basliyacaksin bey efendi bir incelese t. Kredinin çiftçiyi yüzde bilmem kaç faizle çiftçiyi yaktığını, yaptığınız icratlara bakın siz, hain aramayın.

Hodri Meydan mış/Hain miş
Hodri Meydan mış/Hain miş @Fettah - 3 ay Önce

Bu ağız nasıl bir ağız anlamış değilim.
Siz içerisinde sizde gibi görünen sizinde görüntüsüne süslü sunum ve verilerine bel bağladığınız kişilere bakın.
Siz koltuğu kıçına bağlayanlara bakın.
Bu memleket bizim.
Memleket vatan diye bir kavram / olgusu olmayanlara bakın

Gercekler
Gercekler - 3 ay Önce

Bence Hadi Bey ile ortak açıklama yapıp ozlelikle iş yapmayan insalari nasıl sectiklerini ifade etmeli idi. Hadi bey zaten malum tekel bayi dahil pek çok işi takip eder...

Stratejik bunlar
Stratejik bunlar @Gercekler - 3 ay Önce

İş yapan işlerine gelmez.
Zaten bunlarla iş yapılmaz.