Taklit ve tağşiş listesinin yayınlanmaması Meclis gündeminde!

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, son bir yıldır taklit ve tağşiş ürün listesinin açıklanmamasını TBMM’ye taşıdı.

Taklit ve tağşiş listesinin yayınlanmaması Meclis gündeminde!
banner282

Milli Gazete'den Muhammed Vefa'nın haberine göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Karaduman, yılda en az üç defa taklit ve tağşiş ürün listesinin açıklanması gerektiğini belirterek, “Tarım Kredi Marketler’de satışı yapılan hileli ürün tespit edildiği ve hileli ürün listesinin bu sebeple yayınlanmadığı iddiası doğru mudur?” diye sordu.

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın son bir yıldır taklit ve tağşiş listesini yayınlamamasını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Karaduman, bakanlığın taklit ve tağşiş ürün listesini neden açıklamadığını sordu.

Karaduman, Tarım Bakanlığı’nın yılda en az üç defa taklit ve tağşiş ürün listesinin paylaşması gerektiğinin altını çizerek Pakdemirli’ye 6 soru yöneltti.

Karaduman, şunları sordu:

Son bir yılda taklit ve tağşiş ürün listesinin duyurulmamasının sebebi nedir?

Yeni listeyi ne zaman açıklayacaksınız?

Tarım Kredi Marketler’de satışı yapılan hileli ürün tespit edildiği ve hileli ürün listesinin bu sebeple yayınlanmadığı iddiası doğru mudur?

Konuyla ilgili bir komisyon kurulacağı ve hileli ürün satışı yapan firmaların bu komisyon aracılığıyla aklanabileceği iddiası doğru mudur?

Bakanlık olarak hileli ürün satışı yapan firmalarla ilgili nasıl bir süreç yönetiyorsunuz?

Son bir yılda hileli ürün sattığı tespit edilen firma sayısı kaçtır? Son bir yılda taklit ve hileli ürün satışı yaptığı tespit edildikten sonra haklarında yasal soruşturma başlatılan ve cezai yaptırım uygulanan firmalar hangileridir? Geçtiğimiz gün ülke genelinde başlattığınız ‘Gıda Denetimi Seferberliği’ çalışmasının kapsamı neydi? Bu seferberlik, taklit ve hileli ürünlere karşı mücadeleyi de kapsıyor muydu?”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2021, 15:27
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hesap vakti yakin
Hesap vakti yakin - 3 ay Önce

tarim kredide once marketlerin basina getirilen tagsisci hala etkin gorevde.yeni genel mudur bayramali bizim toptandan kovuldu.Turkiyede is bulamayinca solugu İranda aldi.Turkiyede adam yokmus gibi onu getirdiler.yagli kapi baktilar ortada adam yok.Pardon bal yapmaz arı selahattin Arkad var.!hemen zamaninda kendisiyle kovulan tekin metehan emre konya antalya (o da dayanamadi basti istifayi) izmir bursa depo mudurlerini isin basina getirdi.eee onlari balli koltuktan ayri birakamazdi.birlikte atildilar.ha bu arada marketlerde satilan urunlerin %80 i fason.yandas firmalar tarim kredi icin uretiyorlar tabir yerinde ise yandasa peskes.dusunun tarim kredi sütu bile fason uretim.Meysüt firmasina yaptiriyor.bu manada kar elde etmesi mumkun degil.depolari iade urun dolu.sayim bile yapmaktan acizler.bayramali yonetimi ayakta uyutuyor.5 yil benden hesap sormayin yatirim yapiyorum.sevsinler senin yatirimini.zarar la zarar.marketlerin gunluk cirosu 15 binlerde.kirs ve giderleri simdilik yazmayacagim.merkez birligi sesini cikartmiyor.neden?marketlere depolara eleman yerlestirmenin derdinde.devir simdilik onlarin devri.yarinr bir babayigit gelir bunun hesabini sorar.sormali.

ERGİN ÇUBUKÇU
ERGİN ÇUBUKÇU @Hesap vakti yakin - 3 ay Önce

NECMİ ŞAHİN YOKMU. NECMİ NERDESİN.GETİRİN BÜTÜN DEPO AÇIKLARINI ÜZERİNE YAZALIM BİTSİN GİTSİN.

Tarım kredi
Tarım kredi - 3 ay Önce

Tarım kredi kooperatifleri merkez Birliği ni bu yönetim ve yönetim kurulu bozdular. Görürsünüz buraya kayyum atanacak inşAllah ancak öğle düzen tutabilir. Çünkü devlet denetleme kurulu müfettişleri her yer de ve şirketler de Bir çok olayla karşılaşıyorlar. Bunlar bakın hapis cezası alır demedi demeyin.

Danışıklı döğüş
Danışıklı döğüş - 3 ay Önce

Bakan görevini yapıp Tkk ya el atsa herşey düzelecek..ama onunda gücü yetmiyor .kurumu ele geçirdiler yakında kurum sahipleri resmî gazetede yayınlanır ..
Kurum elden gitti anlayacağınız..

Remzi  SAĞLAM
Remzi SAĞLAM - 3 ay Önce

Ortak ortağı ele verirmi? Ortakları bakanlık bürokratları açıklarlar mı ? Bakan bey 3 yaşındaki bebeyi inandırıyor galiba.

Faydasız adam
Faydasız adam - 3 ay Önce

Memlekete çok faydanız dokunuyorda önerge vermiş birde boş adamlarsınız

gurkan
gurkan - 3 ay Önce

taklit tağşişin açıklanmamasının tek nedeni vardır, açıklayanın koltuğunu kaybedecek olması. mevzuat bile firma isteği doğrultusunda değiştiriliyor. daha ne söylenebilir ki.

banner151