Şekere dikkat! Araç çıkabilir!

Türkiye’nin gözbebeği şeker fabrikalarının bağlı bulunduğu TÜRKŞEKER, ağır bir borç batağına sürüklenirken, Genel Müdür Mücahit Alkan’ın makam aracı olarak Passat’ı bırakarak AUDİ A8 Long makam aracı kullanmaya başlaması dikkat çekiyor. Genel Müdürün ailesi için tahsis ettiği Renault Megane araç ise Milli Gazete’nin haberinin ardından Genel Müdürlük lojmanından geri alındı. 

Şekere dikkat! Araç çıkabilir!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Türkşeker Genel Müdürü Mücahit Alkan’ın kullandığı lüks milyonluk makam aracı dikkat çekerken, kanunlara aykırı olmasına rağmen ailesinin kullanması için ayrıca bir araç daha tahsis edildiğinin ortaya çıkması büyük bir tepki çekti. Milli Gazete’nin haberinin ardından Genel Müdürlük lojmanına tahsis edilen ve sürekli lojmanın önünde duran Renault Megane aracın hemen geri çekilmesi, kurumdaki israf ve keyfiyeti gözler önüne serdi. 

TÜRKŞEKER’İN BORCU KATLANARAK ARTIYOR

Özelleştirme kapsamından çıkarılarak Varlık Fonu’na devredilen şeker fabrikalarının büyük bir borç batağına sürüklendiği ortaya çıkmıştı. Özelleştirme kapsamından çıkarılan 15 şeker fabrikasının bağlı bulunduğu TÜRKŞEKER’in Ekim ayı itibariyle 6.5 milyar lira borcu bulunurken, içinde bulunduğumuz kampanya döneminde de 2.5 milyar lira zarar etmesi bekleniyor. Şeker fabrikalarının ağır bir borç batağına sürüklenmesi, Türkiye’nin göz bebeği olan fabrikaların geleceği açısından kaygı verici bulunuyor. 

ARAÇ SALTANATI! 

TÜRKŞEKER, büyük bir borç batağına sürüklenirken, TÜRKŞEKER Genel Müdürü Mücahit Alkan’ın (AUDİ A8 Long) milyonluk makam aracını kullanması dikkat çekiyor. Ağır bir borca rağmen Genel Müdürün makam aracında israf ve şatafattan taviz vermemesi Türkiye’nin gözbebeği şeker fabrikaların nasıl yönetildiğini ortaya koyuyor. 

BERAT ALBAYRAK DÖNEMİNDE PASSAT KULLANIYORDU!

TÜRKŞEKER Genel Müdürü Mücahit Alkan, Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı döneminde makam aracı olarak Passat marka araç kullanırken, şimdilerde AUDİ A8 Long makam aracına binmeye başlaması da anlamlı bulundu. Bilindiği üzere TÜRKŞEKER Varlık Fonuna devredilmeden önce Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlıydı. Genel Müdürün kullanacağı makam aracını da Bakanlık belirliyordu. 

KANUNLARA AYKIRI 

Alkan’ın milyonluk AUDİ A8 Long makam aracına terfi etmesi yetmiyormuş gibi bir de Ankara Şeker Fabrikası içinde bulunan özel lojmanına da kanunlara aykırı olmasına rağmen ailesi tarafından kullanılmak üzere Renault Megane aracın tahsis edilmesi, TÜRKŞEKER’deki araç israfının geldiği boyutu ortaya koymuştu.  

MİLLİ GAZETE GÜNDEME GETİRDİ ARAÇ GENEL MÜDÜR LOJMANINDAN ALINDI!

Milli Gazete’de yayınlanan ‘Şeker fabrikaları borç batağında genel müdür araç keyfinde’ başlıklı haberin ardından Mücahit Alkan’ın kaldığı Genel Müdür lojmanına tahsis edilen Renault Megane aracın buradan alındığı ortaya çıktı. 

LÜKS MAKAM ARACINININ ÜCRETİ KAMU BANKALARI TARAFINDAN MI ÖDENİYOR? 

Genel Müdür Mücahit Alkan’ın kullandığı lüks AUDİ A8 Long makam aracının ücretinin iddialara göre kamu bankaları tarafından ödendiği kaydedilirken, Genel Müdürün de lüks makam aracını çevresine böyle savunduğu belirtiliyor. Ancak lojmanına tahsis edilen Renault Megane araç TÜRKŞEKER tarafından kiralanırken, ödemesi de kurum tarafından yapılıyor. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
başkan
başkan - 2 ay Önce

Vatandas ilahiyat mezunu.Turkseker Tarima buyuk hayallerle gelenler kucuk adamlarin ayak oyunleri ile kendilerini issiz olarak sirketin dışında buldular.Buna sebep olan mucahit ve cevresi servetlerine servet katti.Yolsuzlugu usulsuzlugu oeşkeşi duymayan kalmadi.sadece mufettisler duymazdan geldi Bizler ayak oyunleri ile kapi disari edildik.Yilbasi geliyor.isten atilmayi bekleyen yuzlerce kisi var Turkseker Tarimda.ne hale getirdin kurumu ve sirketi başkan(ne başkan ama.)adam egosunu tatmin ediyor

Tarım Al
Tarım Al - 2 ay Önce

Türk Şeker yetmedi Genel Müdüre İştiraki Tarım AŞ. de durum aynı. Ankara’da adam kalmamış gibi tüm çalışanlarını Bursa’dan getirdi. Bursa ekibi her hafta sonu Tarım AŞ araçları ile Bursa’ya gidip geliyor. Bursa’ya yatırım yapmasının sebebi de Bursa Yıldırımdan Belediye Başkanlığı istemesi. Tarım AŞ de vurguna geçit vermeyen herkesi bir şekilde işten çıkarttırdı. Ama vurguna ses etmeyen Bursa ekibi hala işin başında ve şirket çok küçüldü bir tane proje kalmadı. Vurguna ses çıkarmayan ve ortak olan Bir önceki Genel Müdür Ercan’ın yerine yine Bursalı Muhammet Gümüşsoy geldi. Şirkette çevrilen tüm kirli işlere hakimler. Buna rağmen hala işin başındalar ve itaat etmeye devam ediyorlar. Yiyin efendiler aksırıncaya ve tıksırıncaya kadar yiyin. Her nefis bir gün ölümü tadacaktır.

İlahiyatçı
İlahiyatçı - 2 ay Önce

Bir dönem 3 danışman (tarım AŞ dahil) 3 tane özel kalem ve 1 şöför ve 1 de aşçı (çaycı) çalıştırıyordu. Sadece kendi hizmetini gören 8 kişi yani. Tabi bu kişilerden bazıları aynı zamanda Tarım Aş den olmak üzere 2 yerden maaş alıyorlardı. Sorsan ilahiyatçı ve üstelik kurum zarar ederken.

Seçkin
Seçkin - 2 ay Önce

Pancar küspesi pancar dan daha pahalı. Şeker de yağ gibi fiyatı artacak bu gidişle.

Duran özer
Duran özer - 2 ay Önce

Vatandaşı eşek zannediyorlar yada öyle görüyorlar Yüklüyorlar sırtına yükleye bildikleri kadar birgün gelir bu millet indirmesini bilir yükünü

Hepsi aynı
Hepsi aynı - 2 ay Önce

Tarım Kredi de Fahrettin beyin arabası kaç liradan kiralanıyor?

Bekir Küçükgök
Bekir Küçükgök - 2 ay Önce

Sakalından utanmıyor.

Vicdan
Vicdan - 2 ay Önce

Adam göreve geldiği yerde israfla mücadele etmiş. Personel ne yiyorsa kendi ve ekibi de o yemeği yemiş. (Eskiden müdür ve ekibine özel yemek yapılıyordu) turkseker arazisini ekip biçmiş piyasada bulunan domates hıyar biber bura karşılamaya başlamış. Yani meyva veren ağaç taşlanir. milli gazetenin bu bok çukurunu tek başına doldurmuş olması tuhafıma gitti

Vicdan
Vicdan @Vicdan - 2 ay Önce

Ak Partinin en bürakratı.Görevden aldirdigi Genel Mudurun projelerinin uzerine konup onu batiran egosu tavan yapmis sözde ilahiyatci

Vicdan Cevap
Vicdan Cevap @Vicdan - 2 ay Önce

Vicdan 3 danışman 3 özel kalem 1 şöför ve 1 Aşçı toplam 8 kişi sadece kendisine çalışıyor. Nokta yorum yap bunların hepsinin ismini yazacağız burdan varmısın? Hadi nokta yorum sadece. Sende biliyorsun demi. Hem Türk Şekerden hem de Tarım AŞ den maaş alanları. Burdan yazılanlar olmasa hala devamdı. Sera diyorsun ya hani Tarım AŞ de bu proje kimindi ve kim yaptı. Rumuzun gibi zerre vicdanın varsa yaz burdan. Kimin projesi idi. Yaramazsın ordan maaş alıp sesini çıkartamayanlardansın.


banner151