" />

Kur farkı kapıda

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği (BESD-BİR) Yönetim Kurulu Başkanı Sait Koca, dolar kurundaki dalgalanmaya dikkat çekerek, uyarılarda bulundu. Dolar hareketliğinin sektöre damga vurduğunu belirten Koca, “Doların hareketliliği bizi perişan etmiş durumda. Çünkü ciddi ithal girdilerimiz var" diye konuştu.

Kur farkı kapıda
banner200
banner217

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği (BESD-BİR) Yönetim Kurulu Başkanı Sait Koca, dolar kurundaki dalgalanmaya ilişkin, “Doların hareketliliği bizi perişan etmiş durumda. Çünkü ciddi ithal girdilerimiz var. Dolara bağlı girdilerimiz var. Maliyetlerimiz, özellikle yem maliyetleri çok anormal şekilde artıyor. Bunu ürettiğimiz ürün fiyatlarına yansıtamadığımız için de şu anda ciddi zararlar söz konusu" dedi.

Koca yaptığı açıklamada Türkiye'de geçen yıl bir milyon 950 bin ton piliç eti üretildiğini, tüketimin önceki yıla göre arttığını, bu yılda aynı trendin sürmesini beklediklerini söyledi. Maliyetlerin karşılığının bir şekilde alınması gerektiğine dikkat çeken Koca, maliyet artışına rağmen geçen yıldan daha düşük fiyatla beyaz et sattıklarını kaydetti.


Yeni Şafak

YORUM EKLE
banner151