Kırmızı Et Üreticileri Birliği: Ahırlarımız ağzına kadar hayvan dolu

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, Türkiye'nin kırmızı ette bir sorunu bulunmadığını belirterek, "Ahırlarımız ağzına kadar hayvan dolu. Piyasada et bulamadığını söyleyenler Birliğimizi arasın istedikleri kadar et gönderebiliriz" dedi. 

Kırmızı Et Üreticileri Birliği: Ahırlarımız ağzına kadar hayvan dolu
banner200
banner217

Hürriyet gazetesinden Burak Coşan'ın haberine göre, karkas et fiyatlarının 36-37 TL seviyelerinde olduğunu ancak herhangi bir fırsatçılık yapılmadığını ifade eden Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, “Bu fiyatların çok daha önce olması gerekiyordu. Çünkü üreticimiz hala para kazanamıyor. Yem fiyatları dahil tüm giderlerimiz yükseliyor. Gereksiz bir fiyat artışı yaşanmadı. Ayrıca et bulamadıklarını söyleyenlere de diyorum ki: ‘Ahırlarımız ağzına kadar hayvan dolu. Birliğimizi aradıkları zaman istedikleri kadar et gönderebiliriz. Bunlar marketlerin oyunu. Talep arttı üretici hayvan vermiyor diyerek, üretici üzerinde algı oluşturmaya çalışıyorlar. Kimse tedrigin olmasın. Biz isteyene istediği kadar ürün temin etmeye hazırız” ifadelerini kullandı.

OTELLER, RESTORANLAR KAPALI TALEP NASIL ARTSIN?

Talep artışı olduğunu da kabul etmediklerinin altını çizen Bülent Tunç, “Bazı vatandaşlarımız bir anda marketlere koştu. Belki normal zamandan biraz daha fazla satış oldu. Ancak bu et tedariğini etkileyecek boyuta ulaşmadı. Çünkü ülkeye turist gelmiyor. Oteller kapalı, restoranla işlemiyor, yemek firmaları et almayı kesti. Bu kadar büyük bir hareket durmuşken vatandaşın aldığı et sektörü etkilemez. Burada algı yaratmaya çalışanlara karşı dikkatli olmak gerekiyor” dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 15:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa  altan
Mustafa altan - 7 ay Önce

Sizinki dolu benim 10 ineği m 100 koyunu mda vardı kredi borçların yüzünden 1 tane bile kalmadı dahada odeyemedim mazut gübre 100 de 150 arti çifci nin mali 100 de 70 geriledi 7 kişiyi nasıl gecidirexem ben kendi elinizdeki malı deil benim gibi insanların malına bakın siz

EVET HAYVAN DOLU AHIRLAR
EVET HAYVAN DOLU AHIRLAR - 7 ay Önce

Kesinlikle memleketin hayvana ihtiyacı yok, başkan haklı her yer hayvan dolu.

banner151

banner251