Giresun’da okullarda gıda güvenliği eğitimi

Çanakçı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde ilk ve ortaokullardaki öğrencilere yönelik olarak "Okullarda gıda güvenliği, gıda kayıpları ve israf" konu başlıklı eğitim verildi.

Giresun’da okullarda gıda güvenliği eğitimi
banner200
banner217

Tarım ve Orman Bakanlığının 2018-2022 stratejik planında yer alan ‘Okullarda gıda güvenilirliğine yönelik uygulamaları geliştirmek’ hedefi doğrultusunda; Çanakçı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde ilk ve ortaokullardaki öğrencilere yönelik olarak "Okullarda gıda güvenliği, gıda kayıpları ve israf" konu başlıklı eğitim verildi.

Okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen eğitimde, güvenilir gıda, hijyen, gıda hijyeni, mikropların gıdalara bulaşma yolları, gıda zehirlenmesi, Alo174 gıda hattı ve gıda israfı gibi konuların üzerinde duruldu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet niyazi
Mehmet niyazi - 10 ay Önce

Ah Fakıbaba ah... Bakanlığının ilk haftasında tarımın t sini bilmezken Bloomberg kanalına çıkma cesaretin ne kadar cahil olduğunun göstergesiydi.

banner151